Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy dízel autó, miért...

Adott egy dízel autó, miért hihetetlen az alacsony fogyasztás?

Figyelt kérdés

Kollégáimmal beszéltünk tegnap munka közben, de inkább abbahagytuk..


Sokan nem hiszik el, főleg ha szóba kerül az autó meg a fogyasztás..

Miért nehéz elhinni?


2021. jan. 24. 14:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
mert nincs templom a közelben
2021. jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Mit akarsz kérdezni???? Milyen autó mekkora motorral mennyi a fogyasztás?
2021. jan. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Azért hihetetlenm mert a dízelesek általában felezik a fogyasztást amikor szóba kerül, a benzinesek meg duplázzák :D


Amikor ugyanolyan motoros dízelem volt, mint haveromnak, nekem pályán 5,5 körül evett, neki 3,7-et :D :D

2021. jan. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%
Ha vontatva mért fogyasztást adsz meg, ne csodálkozz hogy nem hiszik el. Átlagfogyasztást mond, ne az eddig elért legkevesebb- 1 litert.
2021. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
Azért nem hiszik el, hogy keveset fogyaszt, mert mindenki tudja, hogy a dízelek termelik az üzemanyagot.
2021. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
49%
Vagy irreális értéket mondtál az adott autóhoz.
2021. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
52%
Mert a jól beállított dízelek tényleg nem esznek sokat. Nekem Peugeot 407 2.0 volt, megjártam vele az Anglia Magyar távot sokszor 4.6L átlaggal, pedig németben nyomtam neki.
2021. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom, nem beszélgetek dízelesekkel. a fillérbaxásról szól az életük.
2021. jan. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
67%

Autópályán ahol egy benzines 7.5l-t nyel, ugyanabból a kocsiból a diesel 5.5-6l körül.

A hatásfok is jobb valamivel, meg a gázolaj energiasűrűsége is literre vetítve.

Semmi varázslat nincs, 4.5l-t is ki lehet hozni a dieselből, ha 90 tempóval mész, de ott a benzines is beéri 6l-rel

2021. jan. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%

9-esnél a pont. Nekem 2005 óra csak dízel autóim vannak. A mostaninak új kora óta írom teletanktól, teletankig a számolt fogyasztását. Ami egyébként 5,8-nak adódik, valós életszerű körülmények között. Egyáltalán nem vagyok vele elégedetlen és egy kicsit sem zavar, hogy a katalógusba meg valami 3,6 van odahazudva.

Sokan azért kötik az ebet a a karóhoz és hangoztatják teljes meggyőződéssel a fogyasztásukat, mert egyrészt nem sok ezer km átlagát nézik, folyamatosan számolva. Hanem egy-egy rövid lejtős utat kiragadnak, hogy na akkor most lemérik. Kijön valami nagyon alacsony érték és elkönyvelik, hogy az ő autójuk ennyit fogyaszt és pont. Aki mást állít, meg meri kérdőjelezni, azok csak rosszindulatú kötözködők, mert ő lemérte és ennyi jött ki. A másik, hogy a kiírt BC-adatra támaszkodnak. Amit az autó kiírt, az szerintük szent és sérthetetlen, az annyi. Pedig ha tankolás alapján utána számolnánk, nagyon meg lennének lepődve.

2021. jan. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!