Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy dízel autó, miért...

Adott egy dízel autó, miért hihetetlen az alacsony fogyasztás?

Figyelt kérdés

Kollégáimmal beszéltünk tegnap munka közben, de inkább abbahagytuk..


Sokan nem hiszik el, főleg ha szóba kerül az autó meg a fogyasztás..

Miért nehéz elhinni?


2021. jan. 24. 14:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
46%
Amit megspórol a fogyasztáson, azt kifizeti szervizelésre. Ennyit ér a dízel személyautóban (teherautó az teljesen más). Majd az első nagy szerviz után vonj összegeket és kiderül, hogy jobban jártál volna a benzinessel.
2021. jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
80%

"Majd az első nagy szerviz után vonj összegeket és kiderül, hogy jobban jártál volna a benzinessel."


Megfelelő futás esetén bőven megéri dízellel járni.

2021. jan. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
49%

Örök vita. Én személyesen jobban szeretem a dízel karakterisztikáját, nem kell pörgetni, nyomatékosabb, mint a benzines, és kb 2/3 fogyasztással beéri. A benzines nagyon rosszul fogyaszt, ha erőltetik (vontatás, hegymenet, nagy sebesség), a dízel világgá megy ugyanolyan fogyasztással.

Utolsó példám: nekem most egy Jaguar XF 2.2D van, fogyasztása megáll vegyesben 7.5 körül, ugyanilyen erejű benzines (3000 cm3) pedig 12.5 körül. Azért annyira nem mindegy. A szervíz miitt kár parázni, eleve a dízel sokal többet elmegy nagyszervíz nélkül, s mindkettőben van kettőstömegű meg befecskendezők, egyedüli kockázat a turbó, de az csak egy alkatrész, tönkremegy, lecserélik és jöhet újabb 150.000 km gond nélkül. És nem kínzod hidegen, és nem teszel bele étolajat, sokkal megbízhatóbb, mint a benzines. Egy sokhengeres benzinesnél elég egy gyertyakábel áthúzása, s máris +1L észrevétlenül. Vagyis mindenki üljön a kedvencébe, itt senki nem fog meggyőzni senkit. Aki pedig lepontozta, hogy a Peugeot 407 4.6 L-rel hazament, annak nőjön be az orra lyuka.

2021. jan. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
25%
Ja még egy,a lányom egy ideig egy Peugeot 207 1.4D-t hajtott, annak 3.5 volt a mért fogyasztása. Lehet hitetlenkedni.
2021. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
35%

"nekem most egy Jaguar XF 2.2D van, fogyasztása megáll vegyesben 7.5 körül, ugyanilyen erejű benzines (3000 cm3) pedig 12.5 körül. "


Egy 2 literes turbóbenzin simán erősebb, de még egy 1.8-is... :D

2021. jan. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
49%

"Majd az első nagy szerviz után vonj összegeket..."


És az mikor lesz? Eddig 340.000km-nél tartok. Még a turbó is bontatlan. Semmivel nem költöttem többet szervizre, mintha benzinesem lett volna. Ugyanis nem ovijártra meg a teszkóba járni bevásárolni vettem dízel autót, hanem ki is használom. (Autópálya, több száz km-es utak.)

Eddig bő 2,5 milliót spóroltam az üzemanyagon. Ma ér a kocsi pár százezret. Ha holnap reggel kiderül, hogy olyan hibája van, ami miatt GTK-s az autó, belököm a bontóba és még mindig pluszban vagyok.

Ha valaki megveszi a külföldről importált, ismeretlen előéletű, visszatekert, csillió km-es dízel autót, majd városban 2-3 km-re jár vele és elkokszosodik a motor, EGR, turbó geometria, injektor, részecskeszűrő, akkor megy a nagy csodálkozás. Ez kizárólag a dízel üzem hibája, ugye? És megy az általánosítás, hogy micsoda sz.. a dízel...

Aki városban futosgál, pár km-re jár csak, az ne vegyen dízelt! Vegyen benzinest, vagy még inkább elektromost! Szerintem ezt senki nem cáfolta itt.

2021. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
28%
Az elég nagy baj, hogy 340 ezer kilométerrel még nem látta szerviz. Vagy csak mese.
2021. jan. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
24%
Vásárláskor megfelelően körbevizsgált és jól kiválasztott típus esetén is megéri dízellel járni, nem kell hozzá minden hétvégén a holland rokonokhoz járni...
2021. jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
61%

Azért nehéz elhinni, mert a fogyasztással sokan szeretnek kamuzni, felvágni. Mondjuk sok mással is.


Én a benzinessel 6.7-6.9 literrel jártam el, mentem ahogy tetszik engem sose érdekelt a tojáspedál nyomkodás, csak ne menjen 10 fölé. Le lettem köpködve, hogy az a motor rossz, mert ők eljárnak azzal 5.5 literrel is. Nos annak a motornak nincs semmi baja, kipróbáltam és menet közben lenullázva 70-nel haladva szélcsendes időben nyáron valóban 5.5 körül fogyaszt egyenes főúton.

Ettől ez még egyáltalán nem reális, mert a normális fogyasztása 1-1.5 literrel magasabb mindenképp.

2021. jan. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
79%

De mi ez a marhasag, hogy megfelelo futas eseten eri meg a dizel?

Ha keveset jarnak vele, akkor is kevesbbet fogyaszt, es ezzel aranyosan kevesebbet is kell szervizelni.

Közel sem olyan egyszeru a keplet, hogy x evente ezt vagy azt le kell cserelni

2021. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!