Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elhoznátok így a kocsit...

Elhoznátok így a kocsit szerelőtől?

Figyelt kérdés

Éves karbantartásra vittem szerelőhöz az autómat.


Megállapította, hogy kelleni fog fékbetét, mert el van kopva, de hogy ő majd visszahív, mert még csak az egyik keréknél tart a felmérésben.


A lelkére kötöttem, hogy hívjon és megbeszéltük azt is, hogy majd én megveszem a szükséges alkatrészeket a boltban, csak írja fel, hogy miket kell vennem. Ki is hangsúlyoztam neki többször is, hogy én megveszem, mert kell a számla róla.


Nem hívott.


Másnap felhívtam, hogy sikerült-e közben haladnia a munkával. Ja, persze, csak elfelejtett hívni, de nyugodjak meg, mert ő mindent elintézett, már nála van az alkatrész is, estére készen is lesz. Kérdezem, számlát ugye tud mutatni róla? Persze, tud, ne aggódjak.


Végül negyednap hívott, hogy mehetek, mert készen van.


Kértem tőle a számlákat. Hát ő nem kapott számlát, mert sokat rendel a bolttól és nem szokta elkérni. Közben megemlítette, hogy centrírozni is kellett, persze számlát arról sem tud felmutatni. Gyári dobozokat sem tud mutatni, mert már kidobta és azóta már elvitték a szemetest is.


Most mi legyen? Átvegyem így? Direkt azért akartam számlát az alkatrészekről, mert így biztos a szerelés. A centrírozásról meg nem is szólt mindvégig, honnan tudjam, hogy tényleg csinált rajta azt is, nem csak mondja és elkéri a pénzt érte? Azt sem értem, hogy se számlát, se dobozt nem tudott felmutatni, honnan tudjam, hogy nem valami bontott alkatrészt épített be nekem?


Direkt azért mentem hozzá, mert rokonsági ágon agyon dicsérték, hogy ő tényleg jó, de kicsit drágábban is dolgozik. Erre most ez fogad. Már teljesen bele vagyok fáradva, mert eddig akárhova vittem az autómat, mindenhol silány munkát végeztek vagy átvágtak valamivel.



2021. jan. 30. 14:34
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
Végül elhoztam számla nélkül. A fékcserét megmutatta alulról, láttam, hogy új. A centrírozást viszont nem tudta bizonyítani, így közösen megegyeztünk, hogy azt akkor bukta, én nem fizetem ki bemondásra. Ebben maradtunk.
2021. febr. 6. 21:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!