Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elhoznátok így a kocsit...

Elhoznátok így a kocsit szerelőtől?

Figyelt kérdés

Éves karbantartásra vittem szerelőhöz az autómat.


Megállapította, hogy kelleni fog fékbetét, mert el van kopva, de hogy ő majd visszahív, mert még csak az egyik keréknél tart a felmérésben.


A lelkére kötöttem, hogy hívjon és megbeszéltük azt is, hogy majd én megveszem a szükséges alkatrészeket a boltban, csak írja fel, hogy miket kell vennem. Ki is hangsúlyoztam neki többször is, hogy én megveszem, mert kell a számla róla.


Nem hívott.


Másnap felhívtam, hogy sikerült-e közben haladnia a munkával. Ja, persze, csak elfelejtett hívni, de nyugodjak meg, mert ő mindent elintézett, már nála van az alkatrész is, estére készen is lesz. Kérdezem, számlát ugye tud mutatni róla? Persze, tud, ne aggódjak.


Végül negyednap hívott, hogy mehetek, mert készen van.


Kértem tőle a számlákat. Hát ő nem kapott számlát, mert sokat rendel a bolttól és nem szokta elkérni. Közben megemlítette, hogy centrírozni is kellett, persze számlát arról sem tud felmutatni. Gyári dobozokat sem tud mutatni, mert már kidobta és azóta már elvitték a szemetest is.


Most mi legyen? Átvegyem így? Direkt azért akartam számlát az alkatrészekről, mert így biztos a szerelés. A centrírozásról meg nem is szólt mindvégig, honnan tudjam, hogy tényleg csinált rajta azt is, nem csak mondja és elkéri a pénzt érte? Azt sem értem, hogy se számlát, se dobozt nem tudott felmutatni, honnan tudjam, hogy nem valami bontott alkatrészt épített be nekem?


Direkt azért mentem hozzá, mert rokonsági ágon agyon dicsérték, hogy ő tényleg jó, de kicsit drágábban is dolgozik. Erre most ez fogad. Már teljesen bele vagyok fáradva, mert eddig akárhova vittem az autómat, mindenhol silány munkát végeztek vagy átvágtak valamivel.



2021. jan. 30. 14:34
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
És még annyit hozzáteszek, hogy hétfőig ultimátumot adtam neki, kerüljön elő a számla vagy állítsa vissza az eredeti állapotot és felejtsük el egymást. Erre olyat mond, hogy ő szívesen visszaszerel mindent, csak akkor duplán számolja fel a munkadíjat. Ez mi????? Ilyet tényleg megtehet????
2021. jan. 30. 14:37
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
Ennyire létkérdés neked a számla?
2021. jan. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon átakar vágni ez biztos.

2. Ha abban egyeztek meg akkor kell!!!

2021. jan. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#2 Igen, mert elegem van az átverésekből!


Soroljam?


1. szerelő állítólag cserélt olajat szervizeléskor. Hangsúlyozom, állítólag. Utólag kiderült, hogy nem cserélt benne semmit, mert látszott az olajon, hogy nagyon régi.


2. szerelő nem hozzávaló üzemanyagszűrőt szerelt be az eltömődött helyére. Ez is utólag derült ki, mikor motorikus problémáim adódtak.


3. szerelő nem hitte el, hogy jobbra húz az autó, mert szerinte ez normális, hogy kicsit balra áll a kormány vezetés közben. Tőle hál istennek még időben elbúcsúztam.


Akkor elvittem hivatalos szervizbe. Ott annyi minden hibát találtak, hogy az valami hihetetlen. Több százezres javítani valót akartak rám sózni, mondom én ebből nem kérek. Így jutottam el a mostanihoz. Ő érdekes módon csak a fékeket találta elhasználódottnak, de a számlás ügy miatt már benne sem tudok megbízni.

2021. jan. 30. 14:53
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezekhez a sufni szerelőhöz járni, mert csak lehuznak. Egy markaszerviz, vagy egy rendes nagyobb szerviz sokkal korrektebb mindig.


Nézd meg, mennyibe kerülnek az alkatrészek, számold össze, és úgy menj oda!

Aztan majd megbeszélitek, hogy mennyit fizetsz...

2021. jan. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a rokonok ajánlották, akkor szavazz neki bizalmat és vedd át az autót. Nem korrekt feltétlenül a részéről sem hogy direkt kérted a számlákat és nem tudja prezentálni, de azt tudni kell hogy:


- a szerelők tényleg sok alkatrészt rendelnek Unix, Bárdi, etc., napi többször is. Nem szoktak valóban minden egyes alkatrésszel külön számlázni, hanem csak a szállítólevelet írják alá, aztán a számlát később kapják vagy csak hó végén egy havi összesítést. Úgyhogy nem biztos, hogy hazudik. Az alkatrészek dobozait (egy csomónak nincs is amúgy) szintén nem szokás mentegetni.

- a szerelőknek van kedvezménye alkatrészre, 30-50%, így ő ezen is keres egy picit, tud olcsóbb lenni valamivel a munkadíj. Ha te veszed az alkatrészt (amit amúgy a legtöbb szerelő nem is enged) nem tudsz olcsóbban kijönni mert egyrészt teljes áron veszed, másrészt a szerelő még munkadíjból is többet számol fel neked mivel nem tudott keresni az alkatrészeken.


Az autószerelővel a legfontosabb a bizalom (nyilván minél kevésbé ért valaki az autókhoz annál nagyobb fokú bizalomra van szükség, mert annál inkább rá van ugye utalva a szerelőre), ha ez megvan akkor ilyesmikkel nem kell foglalkozni, ha meg nincs, akkor keress egy olyat amelyik szimpatikus és megbízol benne.


És most amúgy őszintén, mit bizonyít egy számla? Hogyan ellenőrződ le, hogy valóban az az alkatrész került az autódba, aminek a számláját mutogatja?:) Mert ha meg le tudod ellenőrízni, akkor minek a számla? Belenézel és látod hogy új vagy nem.


Objektíve úgy gondolom hogy az élettel nem annyira összeegyeztethető amit vársz a szerelőtől. Ettől még lehet hogy neked van igazad, se a helyzetet, se téged, se az embert, se az autót nem ismerem, úgyhogy nyilván kizárni annak a lehetőségét hogy átver, nem lehet. De ha át akarna verni szerintem nem így csinálná, hanem azt mondaná hogy jaj hát igen, fékbetét igen igen, de emellett még cserélnem kellett a kuplungtárcsát meg az elektromos visszapillantó motorját, plusz 300ezer, bocsi. Aztán akkor szedd szét az autót, és bizonyítsd be hogy hazudik:)


A rokonokat amúgy - akik ajánlották a szerelőt - kérdezted erről?

2021. jan. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Leveszitek azt a kereket, amire te rámutatsz, és megnézitek a féket. Ha új, oké. Ha nem, akkor gondolja át újra, hogy mit javított az autódon. Szerencsére nem hajtókarcsapágyakat cserélt. :)
2021. jan. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A #6 válaszán látszik, hogy az tényleg életszerű.
2021. jan. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

Két dolgot szeretnék megemlíteni autószerelőként:


1) A szerelő 99%, hogy át akar vágni. De mivel nem bizonyítható, hogy te mindenképpen számlát kértél, illetve hogy nem szólt a centírozásról, ezért nem tudsz mit csinálni. El kell, hogy hozd, vagy fizetned kell a dupla munkadíjat a visszaszerelésért. E hallatán az első gondolatod bizonyára az, hogy a szerelő a hibás, de ki kell hogy javítsalak, mert:


2) TE VAGY A HIBÁS! Legközelebb ne vidd lezüllött senkikhez az autódat és akkor nem jársz így. Keress megbízható szervizet. Elmondom, hogy hol hibáztál. Egyrészt ott, hogy ha nem vitted volna valami kutyához, hanem megbízható szervizhez, akkor nem kellene azon aggódnod, hogy tényleg ki lett-e cserélve és ez az egész nem történhetne meg. Másrészt ott, hogy egy megbízható szervizben a dolgok kurvára nem így működnek, hogy "felhív, elmondja és megcsinálja". Nem. Átvizsgálás után neki írnia kell egy átvizsgálási papírt, amin feltünteti a műszaki állapotot, hogy mi jó és mi rossz. Utána meg kell beszélnetek, hogy hogyan tovább a javítással. Ha azt akarod, hogy megcsinálja a munkát, akkor nyitni fog neked a munkalapot, amin pontosan látszódnak az elvégzendő munkák, illetve fog írni egy részletes árajánlatot. MIND A KETTŐT ALÁ KELL ÍRNOD! És ha megtetted, akkor utána te kezedben van a jogi előny, mert ha valamit nem csinál meg, vagy nem a megbeszéltek alapján, akkor azonnal fordulhatsz a hatóságokhoz és az aláírt papírral a kezedben nem lesz kérdéses az igazad, kártérítést fogsz kapni. De te ezzel vagy nem foglalkoztál, vagy valami maszek nyomorékhoz vitted, ahol nincs is ilyen lehetőség, mert szarnak a szabályokra és a hozzád hasonló lehúzható emberekből élnek. Te és a hozzád hasonlóak miatt léteznek ők. Dehát olcsó húsnak híg a leve, aki szar szerelőhöz viszi az autóját, mert ott olcsóbb, az ne várja el, hogy minőségi kiszolgálást kapjon. Szóval mint mondtam, te hibád.

2021. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
45%

#9 vagyok, még egy dolgot hadd tegyek hozzá, szintén autószerelőként. Jogod van saját anyagot és alkatrészt hozni, de! Mint megbízható szerviz, kevés lenézőbb dolog van annál, mint amikor egy kuncsaft nem bízik meg bennünk. A mi nevünk van a munkalapon, úgyhogy bármi történik veled, a mi hátunkon csattan az ostor. És nincs ám olyan, mint az orvosoknak, hogy "hopp, orvosi műhiba miatt meghalt, majd legközelebb jobban sikerül a műtét". Nem. Ha a mi hibánkból sérül meg valaki, akkor mi megyünk a börtönbe.


Szóval lényeg a lényeg, ha egy kuncsaft úgy jön oda, hogy átvizsgáltatja az autót, de az alkatrészt majd ő megveszi, akkor ahhoz a kuncsafthoz mi is így fogunk állni. Ha nagyon pökhendi kis köcsög az illető, elzavarjuk a fenébe, mert ilyenekre nincs szükség. Akinek nagy a szája és lenéz minket, az ne velünk akarja megcsináltatni, illetve nekünk is van jobb dolgunk, mint szarrágók autóira időt pazarolni.


Tehát mint mondtam: keress egy megbízható szervizt és ne legyél lenéző szarrágó. Ha normális szervizbe mész, ahol a szabályokat betartva dolgoznak, akkor nincs mitől tartani.

2021. jan. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!