Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes venni...

Milyen autót érdemes venni első autónak másfél millió forint környékén? Eddig a ford focus mk2.5 1.6 101LE, mazda 3, illetve honda (ufó)civic 8 gen merült fel, ezek közül melyik a legjobb választás (több részlet a leírásban)?

Figyelt kérdés

Közel egy éves a jogosítványom, azóta nem sokat vezettem kb havonta egyszer eddig nagyjábból 5000 km-t azt is többnyire autópályán. Elsősorban azért szeretnék autót, mert zavar, hogy nem tudok heti szinten vezetni és igazi gyakorlatot szerezni. Amire használnám az heti 1x-1x munkába járásra, illetve hétvégente városban vagy egy hónapba egyszer vidékre (kb 500 km oda vissza). Főleg középkategóriás kocsikat néztem, bár leginkább ketten utaznánk vele, nyáron előfordulhat, hogy kéne 5 főnek is hely.

A kérdésben leírt típusok merültek eddig fel:

-Ford focus mk2.5(kinetic) 101LE 1.6 benzin, Trend vagy Ghia felszereltséggel(Sedan vagy 5 ajtós ferdehátú)

-Honda Civic 8 gen 1.4 vagy 1.8 (1.4 nem tudom elég erős-e)

-Mazda 3 1.6 Benzin (sedan).

Amire eddig jutottam, hogy a focus talán a legjobban felszerelt ebben az árban, a mazda a legolcsóbb illetve rohadhat, bár ennyiért talán már találnék olyat ami nem. A civic kicsit áron felül van ennyiért kockázatásobbnak érzem.

Külsőre egyébként a mazda tetszene a legjobban de sok rosszatt hallottam róluk a rohadás miatt, valamint az autót nem tudnám garázsban tartani. Eddig a focus tűnik a legésszerűbb döntésnek.



2021. jan. 9. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Én más irányból közelíteném meg a kérdést.

A leírás alapján nem használnád ki az autót, csak néha kéne rövid távra, esetleg havi 1 "nagyobb" táv, és gyakorlatilag ketten mennétek vele.

Én nem gondolkodnék nagy teljesítményű nagy köbcentis motorban, mert friss jogsival a gatyád rámegy a biztosításra, és társaira.

"nyáron előfordulhat, hogy kéne 5 főnek is hely." Akkor viszont kombi kell a csomagok miatt, de csak ezért nem érdemes egy nagyobb autót fenntartani, célszerűbb bérelni olyankor egyet.

Valami olyan kéne neked, amit nem sajnálsz az utcán hagyni, és elvisz A-ból B-be.

A másfél milla maradékát meg félre tenném, gyűjtenék hozzá, és 1-2 év múlva választanák egy nagyobbat.

2021. jan. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a Honda Civic-re szavaznék, a dupla gyertyás, 83 lóerős 1.4-es takarékos, 2009-től már 100 lóerős az 1.4-es alapmotor. Nagyon jó a 125 lóerős 1.6-os és a hasonlóan erős 2.2-es dízel is.
2021. jan. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Ezek közül a Focus (Mazda élből kiesik), de én inkább néznék Golf-ot
2021. jan. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
ennyi pénzért a mazda 3 kínálat tetejérõl válogathatsz (bk), amihez szerintem passzol az 1.6 motor (vezettem 1.3t, eleg lomha volt). de ebben az árban én golf V-t néznék vagy jettat. esetleg toyotat ajánlanák, ha gondos gazdától veszed baromi igénytelen autók, csak tankolni kell meg a kopóalkatrészeket cserélni, régebbi auris/corolla is szuper választás lehet
2021. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
12%
1.4, 1.6 és 1.8 mióta számít nagynak? Aki nem tud kifizetni biztosítást egy ekkora motorkülönbözetre (pár ezres negyedévente) az miből akarja a kocsit fenntartani? Inkább az 1.8 drágábban amivel még autózni is lehet, minthogy fél év múlva gyűlölje az autóját, mert előzni nem lehet vele normálisan az alulmotorizáltság miatt. Nem értem ezt a kismotor mániát itthon...
2021. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk itthon 10 évig volt 8 gen Civic az 1.8-as motorral. Teljesen élhető, normális autó, nem sok hibával. a beltere csúnyán tud kopni, talán ezt tudom leginkább negatívként felhozni. Elektromos tükörbehajtó mehanizmus szokta magát még meg-megadni némelyiknél.

A 10 év alatt elöl toronycsapágyat és gólyalábat kellett cserélni, ennyi volt a baja, azon kívűl olajcsere.(meg persze amit mi okoztunk neki károkat, vagy más közlekedő emberek)

Hátránya, hogy hátul középen nehezen látsz ki, szóval tükörből tolatni tudni kell (én azon tanultam meg :D)

Gázpedál rohadt érzékeny, és szerintem élvezetes vezetni.


Egyébként ennyiért egy jó 1.6-s 3as Mazdát is kapsz, a rozsda ott a legnagyobb ellenség, de jól kell alánézni, és kifogni, hogy ne legyen rozsda. Ha azt veszel, adj neki alvázvédelmet mindenképp mihamarabb, előtte persze legyen lekezelve a felületi rozsda ha van, rendesen. (javaslom olvass sokat utána, melyik típusnál hol merre mit kell nézni)


Focusról nem tudok nyilatkozni.


És erre a felhasználásra mindenképpen benzinest javaslok.

Lehe máshonnan is válogatni, feldobom a Jazz labdát, ennyiért korrekt 1.4-es Jazzt kapni. Jól pakolható, ha kell akkor van hely, szerintem opció lehetne.

De ott vannak a Toyoták is, jó opció lehet ha van ami szimpatikus.

Vagy 7-gen Civic is jó szerintem.


Golfokból a korai TSI-ket kerüld, szívót válogass lehetőleg.


Mindenképp legyen majd tartalék pénzet pár százezer, mert sose tudhatod milyen volt az előző tulaj, váratlan költség autótípustól függetlenül lehet. Ezt vedd figyelembe, sose lehet tudni.

2021. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi,mindenkinek

#5, a fentartási költséggel tervezek, és valóban nem múlik pár ezer forinton semmi.

#6 külön köszi a részletes leírást, a Jazz kívülről nem jön be, a 7gen civic-et néztem de annyira azért nincs nagy választék, számoltam a szervíz költségekkel a vásárlás után, illetve ahogy olvastam azért alkudni is szokás egy 5-15%-ot.

2021. jan. 10. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!