Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Indulás előtt 5-10 percig...

Indulás előtt 5-10 percig melegíteni a kocsit álló helyben több kárt csinál mint hasznot?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért?


Jómagam indítás után várok egy kb. fél percet, míg körbeér az olaj és indulok is. Legalábbis úgy gondolom, hogy ez a jobb módszer, mint az álló helyben való melegítés.


2020. dec. 26. 11:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
55%

#6 De igen, csak ez nem történik meg. Fél-1 perc bőven elég. Kopás tekintetében nagyon minimális a különbség a 900-as alapjáraton pörgés és a max 1500-ig pörgetés között, szóval ha nem hajtod meg hidegen, akkor nyugodtan elindulhatsz hideg motorral.


A valódi probléma a hideg olaj, szóval ha alapjáraton kegyegteted 5, vagy több percen át, akkor ezzel csak azt éred el, hogy terhelés hiányában lassan melegszik fel az olaj, így hosszabb időn keresztül fog a motor hideg olajjal forogni. Na, EZ okozza az igazi problémát. A sokáig melegítésnek a régi dízeleknél volt előnye, de a moderneknél már nincs, a benzineseknél meg soha nem is volt, manapság meg még annyi sem.


Egy szó mint száz, max 1 perc. Afelett több kárt csinálsz, mint hasznot.

2020. dec. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%

#9 Nem instant induló, de nem is 5 percig járatós vagyok: valóban én is járatom ez idő alatt az autót, de két dolgot meg szeretnék jegyezni:


1. Jégoldóval lefúlyás + lehúzás 2-3 perc maximum. Aki nem használ jégoldót és csikargatja 15 percen át az üveget, az magára vessen. Én max 3 perc alatt végzek.


2. Az ember egy önző és ostoba komfortlény. Én tudom, hogy 1 percnél tovább járatni több kárt csinál, mint hasznot, mégis megteszem. Miért? Mert inkább gondolok a pillanatnyi kényelmemre (meleg utastér), mintsem a hosszútávú kiadásaimra (megnövekedett kopás). Ez elég szomorú, de így van és a lényeg, hogy nem a motor kényelme miatt járatjuk tovább a kelleténél, hanem a sajátunk miatt.

2020. dec. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
24%
Légyszi ne fújj ly-vel, mert kiég a szemem. A jégoldó csak a hajnali dérre jó. Egy lazább ónoseső okozta jégpáncélt nem szedsz le vele. 10 perc alatt se. Nemhogy 3.
2020. dec. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
2020. dec. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
90%

#13 Oké, és ez megtörténik egy évben talán kétszer. Legalábbis errefelé nem túl sűrűn esik ónos eső.

De a tény, hogy jobb híján egy véletlen aprócska helyesírási hibába kötsz bele, tökéletesen elárulja, hogy semmi ellenérved nincs. Akinek van, az nem jelentéktelen dolgokba köt bele, hanem leírja, amit gondol.

2020. dec. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

Azért az hogy fuly meg lyaly, nem egy aprócska hiba. :)

Ha egy elgépelés lett volna szerintem ő sem köt bele.

2020. dec. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Szerintem nem létezik olyan magyar, aki ne futott volna bele életében hasonló hibába. A hiba az hiba. Ha mindenki csak fele annyira írna heJesen, mint én, akkor a fél internet nem úgy nézne ki, mint egy 3 éves vakírása.


De hadd kötekedjek akkor én is veletek: "hogy" elé vessző, "szerintem" elé vessző, "ónos eső" két szó, nem egybe kell írni, "se" helyett "sem". Számomra meg ezek nem aprócska hibák. De biztos vagyok benne, hogy ezeket a szabályokat ti is ismeritek, mert veletek ellentétben én nem feltételezem másokról, hogy hibát kizárólag tudatlanságból lehet véteni.

2020. dec. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

1.2 CRTDI


Max 1 percet járatom aztán indulok és kb 2000-es fordulatot tartom városban. Városon kívül 2500.

9 évesen, 180 ezer km-el még semmi baja.

2020. dec. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Messze nem okoz akkora kárt a helyben járatás, sőt, igazából semmit nem okoz. Azt mondják, hogy sokat jár hidegen a motor, és ettől kopik... Csakhogy alapjáraton, terhelés nélkül nem fog kopni a motor semmit. Meg a másik a pára kicsapódása. Ez is szerintem urban legend inkább, az olajba biztos nem kerül bele a víz.
2020. dec. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
#19 Olyan nincs, hogy "semmit" nem kopik, csak azért, mert alapjáraton forog. Jár a motor, szóval persze, hogy kopik. Csak éppen alapjáraton fél év, mire felmelegszik rendesen, szóval sokáig fog hideg olajjal forogni. De cserébe legalább pazarlod az üzemanyagot. Csupa haszon, ugye?
2020. dec. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!