Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktátok ezt alkalmazni?

Szoktátok ezt alkalmazni?

Figyelt kérdés
Sötétedik, nagy a sor,(áll,dugó,főút) utolsó vagy a sorban, akkor te benyomod az elakadás jelzőt, hogy aki jön mögötted lassitson,és véltlen se jöjjön beléd?
2020. dec. 5. 07:34
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
77%
Autópályán igen, városban a féket szoktam többször megnyomni/villogtatni, hogy könnyebben észrevegyék mögöttem, hogy nem a szokásos forgalmi szituáció van éppen előttük.
2020. dec. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
19%

Most hallok ilyenről először, illetve sosem találkoztam még ezzel. Igaz, autópályán sem jártam még soha a fél év alatt, amióta jogsim van.

Én ebből következően csak féket használok. Sosem volt probléma észrevennem, ha valaki fékezik, eléggé szembetűnő az is szerintem még messzebbről is.

2020. dec. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
96%

"Sosem volt probléma észrevennem, ha valaki fékezik, eléggé szembetűnő az is szerintem még messzebbről is."

Persze, azt látod, hogy fékezIK az előtted lévő. Azt viszont nem feltétlen látod, hogy előtte mi van, illetve nem fogod tudni felmérni a féklámpából, hogy csak lassít vagy nullára kell fékeznie.

Ezért szokás benyomni az elakadásjelzőt: abból egyértelmű, hogy nem csak simogatja a féket, hanem full stop lesz.

2020. dec. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
57%

23-as

Ne oktasd már ki a csávót, már fél éve vezet, igaz csak főúton, de így is több tapasztalata van, mint nekünk összesen :D :D

2020. dec. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
40%

Nem írta, hogy több tapasztalata lenne, csak nem érti, miért jó ez.

Te nyilván úgy születtél hogy mindent tudtál.

Inkább elmagyarázom neki, hátha megmenti az életét.

2020. dec. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
47%
Felénk sem divat ez sajnos (Veszprém megye). Eddig még sosem találkoztam vele. Videóban láttam csak ilyet.
2020. dec. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
22%

#23 #25 Pontosan, ennyit írtam csak. Azt persze értem, hogy mire lehet jó, mert én is már futottam bele szituba, amikor nem tudtam hogy csont 0-ra lassít, így csak nyomtam a féket, de nem 0-ra lassítás volt a cél azt a végén győztem pumpálni a pedált... Ilyen összesen egyszer történt csak velem, azóta sem és igazából bennem is megfogalmazódott akkor, hogy kéne valami plusz jelzés, ami arról árulkodik, hogy nem csak lassítasz, de az elakadás jelző? Na pont arra nem gondoltam volna, mert számomra (meg a KRESZ szerint is) teljesen mást jelent, és ugye ilyet sem a KRESZ, sem az oktatóm nem tanított nekem, meg sosem hallottam róla (így honnét is tudtam volna). Ha bevett szokás és sokan ismerik, akkor valszeg én is alkalmazni fogom ezentúl.

Egyébként meg a kérdésre válaszoltam (ahogy azt a GYK szabályzat elő írja), semmi kioktatás, semmi off nem volt részemről, szóval nem értem mire ez a parádé srácok.

2020. dec. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
17%
Aki annyira be van bambulva, hogy ilyen helyzetben belehajt hátulról egy kocsiba és nem tűnik fel neki, hogy minden sávban áll a sor, annak a vészvillogó nem oszt vagy szoroz.
2020. dec. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
81%

Rosszul közelited meg a dolgot utolsó.

Ha egy ember életét megmenti a vészvillogó tíz év alatt, már megérte.

2020. dec. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
63%

#28: Tévedsz. Akár másodpercekkel előbb észlelheti az álló sort.

Európa-szerte alkalmazzák ezt az autósok, nem véletlenül. Bár az elavult magyar kreszben még nem szerepel

2020. dec. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!