Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktátok ezt alkalmazni?

Szoktátok ezt alkalmazni?

Figyelt kérdés
Sötétedik, nagy a sor,(áll,dugó,főút) utolsó vagy a sorban, akkor te benyomod az elakadás jelzőt, hogy aki jön mögötted lassitson,és véltlen se jöjjön beléd?
2020. dec. 5. 07:34
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Szabálytalan...??? Érdekes, Ausztriában már régóta tapasztalható, hogy ha autópályán dugulás van, meg kell állni, egyből bekapcsolja mindenki, nehogy belezúgjanak hátulról... Nagyon hasznos, életeket menthet ha már messzebbről látszik, hogy lassitani kéne mert van valami esemény hogy vészvillogóznak...
2020. dec. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
14%

"Szabálytalan...??? Érdekes, Ausztriában már régóta tapasztalható"

Ausztriában, Németországban igen. Ettől még Magyarországon lehet nem megengedett. Tudtad, hogy a kresz nem azonos minden országban?

2020. dec. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
85%
Inkább csak autópályán. Meg persze akkor ha valami gebasz van előttem.
2020. dec. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
85%
#12 linkeled a jogszabályt, miszerint szabálytalan?
2020. dec. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően be szoktam nyomni, elsősorban autópályán, így a mögöttem érkező látja, hogy "gebasz" van és hirtelen kell lassítani, megállni.


Míg lehet, hogy önmagában a fékezést, lassulást nem venné észre és bele rongyolna a sorba.


Plusz így a "nagyon sietek takarodjatok előlem" embereknek is leesik, hogy nem hobbiból, szivatásból lassul előttük a sor.

2020. dec. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
0%

14/15 ITGuy ***** válasza:

#12 linkeled a jogszabályt, miszerint szabálytalan?


Milyen IT guy, aki nem tud szöveget értelmezni? Nem írtam, hogy szabálytalan. Azt írtam, attól, hogy valami Ausztriában szabályos, még lehet Magyarországon nem megengedett, mert nem ugyanaz a kresz.

Remélem, nem programozó vagy ennyi logikai készséggel.


Egyébként ha egyedül nem megy, nagyon szívesen belinkelem a kreszt, ami - mily meglepő - több képpen is értelmezhető az adott szituációra. Mert ugye felsorolja, hol lehet a mindkét oldali irányjelzőt használni, és nem említ olyat, hogy dugóban. Tehát én értelmezhetem úgy, hogy nincs megengedve, hiszen nemírja a kresz, hogy szabad - te pedig értelmezheted úgy, hogy nincs konkrétan megtiltva.


Mielőtt megkérded: a magyar jogszabály értelmében a gyermekeket szállító autóbusz vagy az iskolabusz használhatja külön megnevezve, illetve az úttesten levő elromlott jármű megjelölésére használható a mindkét oldali irányjelző együttesen.

2020. dec. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
70%
én szoktam de mivel suzuki swiftem van ezért rögtön dudálnak ha félre állok h mutassák meg milyen nagy fiúk akkor meg elfutnak és elmarad a konfrontáció.
2020. dec. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden alkalommal. Németoszágban mindenki használja, de még Romániaban is (!), a főutakat is beleértve.
2020. dec. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Mindent lehet amit nem tilos. Meg szep, hogy alkalmazom, evvel is jelzek a mögöttem haladónak, hogy jobban figyeljen. Valaki mögém áll akkor en kikapcsolom de ő bekapcsolja. Pld sineknél le van zarva a sorompó ill. tilos az atkelés es varakozok akkor is bekapcsolom de csak addig, ameddig valaki nem all meg mögöttem.
2020. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
77%
Az új autókban veszfekezésnél automatikusan bekapcsol az elakadasjelző is ugyh erről ennyit.
2020. dec. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!