Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire ment nektek a vezetés...

Mennyire ment nektek a vezetés eleinte?

Figyelt kérdés

Most voltam 3 alkalommal vezetni, de most először rutinpályán. És hát elég rosszul ment. Még az is nehezen megy, hogy elinduljak. Illetve nehezen találom meg a surlódási pontot (kuplung + kis gáz) mert mindig elkezd rángatni az autó...A váltás sem nagyon megy, csak ha mondja az oktató, hogy rakd kettesbe, csinálhatod a hármast stb.

Nektek hogy ment eleinte?


2010. aug. 9. 21:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte pocsékul, nehogy azt hidd, hogy egyedül vagy ezzel :) aztán belejöttem, neked is így lesz
2010. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Kokas Lajos ***** válasza:
67%

Természetesen senkinek sem volt tökéletes elsőre. Van akinek több, van akinek kevesebb érzéke van hozzá. Na gyon sokat kell gyakorolni. Javaslom, hogy ne az legyen a célod, hogy "csak valahogy átcsússzak a vizsgán", hanem legyen komoly elvárásod saját magaddal szemben. Nagyon tanuld meg a rutin feladatokat, mert akkor leszel magabiztos a forgalomban. Akkor tudsz majd 100%-ban a forgalomra koncentrálni, ha már nem görcsölsz az elinduláson, vagy azon, hogy hol az autó oldala. Még valami, amit sokan nem szeretnek hallani: nem kötelező senkinek a jogosítvány!!! Sokat vezetek és néha eszembe jut az, hogy aki tudás hiánya miatt okoz balesetet az utakon, annak az oktatóját és a vizsgabiztosát is felelősségre vonnám. Az autó vezetés veszélyes üzem!!!!! Bele lehet halni!!! Csak az szerezzen magának jogosítványt, aki biztos abban, hogy nem csak véletlenül vizsgázott le!

Tehát: rutin, minden mennyiségben!! Jól gyakorold be mert tényleg ez az alapja mindennek!!

Baleset mentes közlekedést kívánok!

2010. aug. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Senki sem megy úgy oda h tud vezetni. Rutinon én pl sokszor eljátszottam azt h balra hátratolatás közben annyira figyeltem hátra h belekönyököltem a dudába, meg ilyenek, a lefulladásokról nem is beszélve :-))

Forgalomban meg a kanyarodás ívével volt sokszor a baj, pedzegette is az oktató h legyen nálam Bepanthen kenőcs, ha lemenne a zománc :-)


Nyugi, nem vagy egyedül a kezdeti bakikkal.


Sok sikert!

2010. aug. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nekem elég jó érzékem van a vezetéshez. Mialatt tanultam vezetni egyszer fulladtam le, az is már a városi forgalomba volt egy lámpánál lejtőn felfele.
2010. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.


Egyébként volt néha, hogy jól ment (akkor meg is dicsért az oktatóm, hogy szépen megcsináltam) de néha szegényt már kihoztam a sodrából, pedig egy nagyon kedves ember... :) Nagyon sokszor rángat az autó + párszor le is fulladtam. Aztán a tolatás sem ment, igaz most tolattam először.

De egyébként viszont nagyon tetszik a vezetés, szóval élvezném ha menne... :)


Még szeretném megkérdezni, hogy honnan tudhatom hogy mikor hányasba kell tenni az autót? Mert ezt nem mondta el, és soha nem tudom miért kell pl négyesből vissza hármasba tenni vagy éppen fordítva...

2010. aug. 9. 22:11
 6/22 A kérdező kommentje:
Meg én eddig forgalomban vezettem az oktatómmal...Mert azt mondta így jobban megtanulok. Szóval az első pár méteremet a belvárosban tettem meg csúcsforgalomban, és annyira idegesít a mai napig hogy a lámpánál mikor el akarok indulni akkor állnak mögöttem egy csomóan. És én meg nem tudok olyan hirtelen indulni :S
2010. aug. 9. 22:13
 7/22 anonim ***** válasza:

Elindulsz egyesben, utána rögtön 2-es. Az 1-es csak elindulásra való. 2 után elvileg egy idő után hallani fogod h váltani kell felfelé, erőltetett a motor hangja.

Én először mindig a fordulatszámlálót néztem (aztán ráállt a fülem), ha 2200-2500 között volt, akkor váltottam fel, 1500 körül egyet vissza. Kanyarodás előtt mindig 2-be teszem.

2010. aug. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ja, és a lámpánál mögötted állók néha bizony ledudálnak, de hidd el, ők is így kezdték.

Engem nagyon elszomorított az elején ha ledudáltak, aztán már nem érdekelt. Volt olyan h körforgalomban fulladtam le, persze mögöttem dudált a paraszt. Erre kérte az oktatóm h szépen, lassan, komótosan induljak el, mögöttem meg csak várja ki az illető a sorát. Nem véletlenül van fenn az a kib@szott T betű ...

2010. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
lány létemre meglepően sportosan vezetek. az oktató nálam attól bukott ki, h szűken vettem a kanyart, nagy volt a sebesség, ijesztgettem a gyalogost, kiugrott a kocsi:D a forgalmi órák végére megtanultam tartani az 50et, városon kívül továbbra is remélem, h elkerülöm a rendőrt:D
2010. aug. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ezt a fel le váltást igazából érezni kell, de ha van egy fordulatszámmérő az autóba az sokat segit.

2300körül felfele ha gyrosítasz, ha lassitasz akkor 1500-tól visszafele.

Leginkább gyengébb autóknál:

0-20 1

20-35 2

35-45-3

45-60 4

70-75 felett mehet az 5.-ik

2010. aug. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!