Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átlagban hány éves kortól van...

Átlagban hány éves kortól van szüksége az embernek jogosítványra?

Figyelt kérdés
Sok osztalytarsam mar a gimiben letette a jogsijat, mert hogy utána nem lesz ra idejuk, es nemelyikuk azota sem vezetett. En 25 eves koromra jutottam el oda, hogy letegyem a jogsit, de autot nem tervezek venni egyelore, csak ha mar olyan munkam lesz, hogy ide-oda ugrasztanak valamiert. Szerintetek valoban szuksege van egy 17 evesnek jogosítványra, vagy erdemes lenne emelni ezen a korhataron?

2020. szept. 19. 01:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
88%

4-es vagyok. Az utolsóra reflektálva: azok a dolgok, pl iskolai tananyag, amit 17 évesen fel nem tudtam fogni, azok ma teljesen evidensek. Akkor nem értettem az egészet, inkább bemagoltam pl iskolában. Aztán később világosodtam meg, hogy be hát ez tök logikus és világos. Bár az is igaz, hogy ez inkább az azóta megszerzett tudásnak és tapasztalatnak köszönhető. Főleg szakmámba vágó dolgokra gondolok, amiben azóta is dolgozom, sőt egy PhD-t is sikerült összehozni.

Én tagozatos gimnáziumba jártam. Elég sok gyakorlati óránk is volt. Rendszeresen volt napi 12 óránk. Reggel háromnegyed 8-kor kezdődött, az utolsó órának fél 5-kor volt vége. Utána jöttek a vezetés elméleti órák tömbösítve este 6-ig. Tehát reggel 7-kor elindultam otthonról, este fél 7 - háromnegyed hét mire hazaértem. Ekkor "ebédeltem". Utána lehetett házi feladatokat gyártani, készülni a másnapi dolgozatokra, felelésekre. Éjjel 11 körül kerültem ágyba, másnap 6-kor kelés és kezdődött elölről. Akkor kibírtam. Nem mondom hogy kellemes volt ez az időszak, de megoldottam. Ma már így 30-on túl lennének kétségeim, hogy bírnám-e ezt a tempót. Szóval örülök én is hogy akkor letudtam.

2020. szept. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Koszi szepen az eddigi valaszaitokat! :) Egyebkent en is orulok hogy meg egyetem alatt meglett. Bar nem tudom meg egyelore, hogy mikor tudnek sajat autot venni, gondolom majd ha lesz csalad meg olyan munka. De mindenestre barmikor at tudom venni a kormanyt, ha ugy adodik, es nem kell forgalmi orakra jarni ami egy agyrem lenne.
2020. szept. 20. 10:21
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!