Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átlagban hány éves kortól van...

Átlagban hány éves kortól van szüksége az embernek jogosítványra?

Figyelt kérdés
Sok osztalytarsam mar a gimiben letette a jogsijat, mert hogy utána nem lesz ra idejuk, es nemelyikuk azota sem vezetett. En 25 eves koromra jutottam el oda, hogy letegyem a jogsit, de autot nem tervezek venni egyelore, csak ha mar olyan munkam lesz, hogy ide-oda ugrasztanak valamiert. Szerintetek valoban szuksege van egy 17 evesnek jogosítványra, vagy erdemes lenne emelni ezen a korhataron?

2020. szept. 19. 01:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valódi szüksége még nem nagyon lehet, ugye normál esetben még tanul akkor, és ha épp addig megoldott volt az iskolába bejárása, akkor 17 éves kora után is megoldott lenne.
2020. szept. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

17 évesen csináltam meg, nem gondoltam, hogy kell, de pályaudvaron megvertek a magyarok ( nem ám, nem ők csak nem akarok bannt ) aztán , hogy megússzam egy rozoga Swiftet leműszakiztattam , olyan korhadt volt, hogy ha nem az akkori barátnőm apja csinálja nem kap vizsgát, de én ezt bevallom, és azt is, hogy nekem a fogaimat a vesémet, lépemet és pár csontomat mentette meg a korrupció, aki nem éli át az nem érti.

Szerintem minden élethelyzet más.

2020. szept. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem az számít, hogy "átlagba" mi van. 17 évesen az emberek zöme már elég érett a vezetésre és sokaknak elengedhetetlen, hogy vezessenek már ennyi idősen.
2020. szept. 19. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem szükség kérdése. Ha valakinek van lehetősége 17 évesen megcsinálni a jogosítványt, az mért fáj neked? Nem biztos, hogy az illető azonnal ki is fogja használni, 17 évesen azonnal autót vesz és mondjuk Németországba fog ingázni. De attól még nem baj ha megvan, nem romlik meg. És legalább nem kell később egyetem vagy munka, család mellett még ezzel is bajlódni.

Én is 16,5 évesen kezdtem el megcsinálni, 17 éves koromra meglett. 28 éves koromig nem is nagyon használtam. Autót nem is szándékoztam venni, mert városon belül feleslegesnek tartottam. Attól függetlenül hogy volt jogosítványom, nem zavart, nem esett nehezemre biciklivel járni. Rossz időben ott volt a 10 percenként járó busz, amivel fél óra alatt bárhol ott vagyok. Nem éreztem kényszernek, hogy feltétlenül autómnak kellene lennie. 28 éves koromban kaptam olyan munkát, aminek kapcsán rendszeresen kellett céges autókkal járnom az országot. 17 évesen még fogalmam sem volt róla, hogy valaha ilyen munkám lesz és ennél a cégnél fogok dolgozni. De jól jött hogy van jogosítványom. Ha nem lett volna eleve fel se vettek volna. 29 évesen vettem meg az első saját autómat. Ekkor is jól jött hogy nem kell még a jogosítvánnyal is bajlódni.

Szóval nekem semmi kifogásom az ellen, hogy az emberek 17 évesen jogosítványt szerezzenek. ha van lehetőségük akkor megcsinálni, miért ne?!

2020. szept. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Nincs olyan hogy átlag.

Inkább mindenki nyomásra vizsgázik le mert azt hallja mindenütt.

HA már több mindenkinek megvan, akkor cikinek érzik hogy nem vizsgáznak le.

Majd ugyan ez van az autóval is.

2020. szept. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
"17 évesen az emberek zöme már elég érett a vezetésre." 3-as:itt arra gondolsz, hogy van bennuk eleg felelossegtudat, hogy nem csak felvagnak azzal, hogy tudnak vezetni vagy hogy effektive kepesek autot vezetni? Gyakran jarva az utakat eleg sok "tul bator" nagyon fiatal soforrel talalkozom, akik viszont tenyleg nagyon veszelyes manovereket lenyomnak, es nem tudom, hogy nekik kesobb is ilyen marad majd a vezetesi stilusuk... Remelem nem 😅
2020. szept. 19. 08:07
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

az egyik okát leírták, nyomás és a státusz miatt

a második oka az az ami nálam is játszott, faluban élek és nagyon hasznos volt hogy eltudtam menni a városba valamiért vagy épp nagyszülőhöz, és nem voltam buszhoz kötve ami amugy is kevés van meg sok rajt a c szabványú ember

harmadik meg az ára, fél év alatt is sokat drágul a vezetés, én 4200-ért vettem órát, osztálytársam már kereken 5000-ért és csak 7 hónap eltéréssel

szóval ha valakinek van lehetősége megcsinálni akkor sokkal jobban megéri most mint 5 év múlva amikor már közel 10 ezer lesz a legolcsóbb helyen is az óra, az értelmesek erre rájönnek, aki meg csak azért sem az meg saját kárán fogja tapasztalni (igen tudom sokaknál nincs keret a jogsítványra, nincs diákmunka a szülök meg nem keresnek anyira jól, ezért most azokról beszéltem csak akik megtehetik pénz ügyileg hogy levizsgázzanak)

2020. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

17 évesen. Remegtem érte, hogy végre meglegyen, a világból kitudtam volna vezetni (most is).

Amúgy sok ismerősöm van, akik 25 évesen kaptak észbe, hogy baszki jogsi. Szenvednek szó szerint, hogy munka mellett összehozzák, valahogy a tanulás is nehezen megy, meg ugye akiket nem érdekelnek az autók, meg nehezebb az egész. Meg kell csinálni minél hamarabb, és vezetni amennyit lehet. Akkor rögzülnek a reflexek. Aztán ha jön az ingázás, a család, a cégesautó, csak bepattansz és mész.

2020. szept. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez inkább élethelyzet kérdése, mint kor. Valóban van olyan, akinek már 17-18 évesen kell, pl. vidékieknek. Testvérem is megcsinálta 17 évesen, és jól jött neki, mert olyan gyakornoki állása volt, ahol alap volt a jogsi, mondjuk most is ilyen helyen dolgozik, ahol kell.

Engem nem is érdekelt a kocsi téma, nem is volt rá szükségem, de olyan 26-27 éves korom körül már úgy voltam vele, hogy bizony nagy hasznát venném, munkahelyváltás, közlekedés, utazás terén is. Így megcsináltam 30 éves korom előtt. Hozzáteszem, ha tudom, hogy ilyen jó vezetni, lehet én is előbb csináltam volna meg, mert nagyon élvezem. :)

2020. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

A 17 éves embernek vág legjobban az esze. Ez evolúciós tény, kár lenne figyelmen kívül hagyni, még ha amúgy nem is olyan nagy művészet levizsgázni. És a 17 éves ember ér rá legjobban, még ha akkor pillanatnyilag nem így érzi is.

Én is 17 évesen fizettem be a csemetéimet.

2020. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!