Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell gyorsan elindulni?...

Hogyan kell gyorsan elindulni?Lehet kevés gázt adok?28órát levezettem és a gyors elindulás nem megy benzines autóval.Piros lámpánál vagy stop táblánál megállok és nagyon lassan tudok elindulni.

Figyelt kérdés
Engedem a kuplungot és ha érzem,hogy fog akkor adok kis gázt,de így lassú.

2020. aug. 10. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudsz addig gyorsan elindulni, amíg nem érzed, hogy hol fog a kuplung. Ha azt érzed, akkor adsz egy minimális gázt, fogáspontig engeded a kuplungot, ott tartod egy kicsit, felengeded és mehet a gáz.
2020. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Az oktatód nem mond semmit??? Neki tudnia kéne, mi a hiba, pláne ilyen sok levezetett óra után.

Amúgy igen, lehet, hogy kevés gázt adsz vagy nagyon-nagyon lassan engeded fel a kuplungot (de ha leugrasz róla, az se jó persze). De ezeket az oktatódnak észre kellene vennie.

2020. aug. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem mondja,csak hogy mennyek már vagy ad ő gázt.Az a baj,mire kifordulok valahonnan forgalmasabb útra már ott is az autó,így várnom kell sokat mire kitudok fordulni mert lassú vagyok...
2020. aug. 10. 14:20
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Ő ad gázt?

De hát akkor egyértelműen az a baj, hogy te túl keveset adsz. Csak normális oktatónak ezt jeleznie kellene és rávezetnie a helyes technikára, nem pedig helyetted csinálni és leszidni...

2020. aug. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%

Manuális váltós autónál a gázpedálnak már akkor benyomva kell lennie, amikor a kuplung nincs teljesen felengedve. Hogy mennyire kell benyomni a gázpedált, az persze függ a kívánt gyorsulástól, de egy izmos indulásnál már akár félig is simán lehet, mire megfogja a kuplung.


Érdemes lehet kicsit a kuplungozást gyakorolnod kettesből és hármasból indulással. Ezzel valamennyire jobban koptatod a kuplungtárcsát, de nem kell rendszeresnek lennie, csak pár alkalom.

2020. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen ő ad,de belegondolva a kuplungot is lassan engedem fel,akkor megpróbálom gyorsabban engedni a kuplungot kb tudom hol fog és nagyobb gázt adok.Remélem így már jó lesz.
2020. aug. 10. 14:49
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Valószínűleg igen, csak figyelj, ne ugorj le a kuplungról (meg persze ne taposs a gázba se, de szerintem előbbi gyakoribb hiba a tanulóknál).

Amúgy én az oktatónál kérdeznék rá a helyedben, hogy mi a baj és mi a megoldás, mert nyilván látod, érzed, hogy nagyon lassú vagy, szeretnéd tudni ennek az okát és jól csinálni.

2020. aug. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tavaly vizsgaztam, es ha ugy ereztem h valami nem megy, vagy nem ertettem mit csinalok csak csinaltam, akkor szoltam hogy most menjunk egy felreeso helyre, es gyakoroljuk ezt.. Hatarottan meg kell mondani. te fizetsz, ne legyen lelkiismeret furdalasod h nem megy. Azert vagy ott h megtanuld. En nullarol kezdtem ven fejjel, es bar 55 ora volt, de elsore ment minden
2020. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!