Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy a gyorshajt...

Miért van az, hogy a gyorshajtóknak áll mindig feljebb?

Figyelt kérdés

Szinte heti rendszerességű a téma. Itt gyk-n és egyéb fórumokon is azt látom, hogy ha valaki fel mer szólalni a gyorshajtás ellen, akkor még őt kezdik el szapulni és mocskolni.


Az utakon is a szabályosan közlekedőt levillogja, ledudálja a gyorshajtó, pedig semmi joga nincs hozzá, ráadásul abba bele se menjünk hogy az indokolatlan hangjelzés is szabálytalan.


Ha valaki ezt szóvá meri tenni, általában a következő reakciók szoktak lenni:


“Nem vagy házmester, ne dumálj!”

“Ne irigykedj, hogy az ő autója bír menni!”

“Semmi közöd hozzá, mennyivel megy”.

“Ő bevállalja, hogy fizet, nem ér rá sz.rakodni a forgalomban”.


Nos, aki szóváteszi, az nem házmester, szerintem nem neki kell meghunyászkodnia és kellemetlenül éreznie magát, mert szabályosan közlekedik, nem akar senkit veszélyeztetni. Nagyon is köze van hozzá, hogy más mennyivel megy, mert ő is része a közúti közlekedésnek, az ő életét is veszélyezteti a szabálytalan sofőr, és senki nem irigykedik, csupán mindenki szeretné biztonságban tudni magát, és sokakat a családja hazavár. Nem kell itt a kamu duma, hogy ez meg az siet, meg nem ér rá... Akkor induljon el időben.

Kezdem unni az itteni morált, hogy még a szabályosan közlekedőnek kell k.ssolni, a szabálytalan pedig bármit megtehet. Meg ő ugye nagyon jól tud vezetni, és ő uralja az autóját akár 250 km/h-nál is, mert ő autóversenyző. Ekkora tempónál már nem ő az úr tetszik, vagy sem, és nincs joga másokat veszélyeztetni, és nincs joga mocskolni és gyalázni azt, aki fel meri emelni a hangját a szabálytalanság ellen!


Az ilyenektől végleg bevonnám a jogosítványt, sőt az adott útviszonyok függvényében akár letöltendő börtönt is adnék egy olyan gyorshajtásért, amelyik a megengedett sebességet a kétszeresével túllépi, még ha mem okoz balesetet, akkor is. Az ilyen potenciális gyilkosoknak nincs helye a közúti közlekedésben!



2020. júl. 12. 20:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
50%
Érdekes, engem valahogy soha nem dudálnak, villognak le, ha a megengedett maximummal megyek...
2020. júl. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
30%

" árulja már el most már valaki, hogy egy senkiházi, mások életét kockáztató gyorshajtót miért kell védeni??? "

Szerintem itt eddig senki sem védte a gyorshajtókat, csak a te hisztéria rohamodon nevettek.

2020. júl. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
27%

#17

"Amúgy tényleg árulja már el most már valaki, hogy egy senkiházi, mások életét kockáztató gyorshajtót miért kell védeni???"


Már elárultam a legelső válaszban :) Ugyanazért, amiért ezt is le fogják pontozni. Kognitív disszonancia. Ott vagy változtat az ember a saját szokásain (i.e. gyorshajtás), hogy megszűnjön a disszonancia, vagy megpróbálja redukálni valahogy ezt az igen kellemetlen érzést, amit tehet úgy, hogy elbagatellizálja, lepontozza, ellent mond a másiknak, próbálja megvédeni személyiségének ezen darabkáját. Minél jobban küzdesz ez ellen, ők is annál jobban fognak. Igazán nem haragudhatsz pusztán emiatt rájuk, ez egy pszichológiai önvédelmi mechanizmus.


[link]


Itt dióhéjban (nagyon zanzásítva) leírja, hogy mi ez a jelenség.

2020. júl. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

#23 köszi, amúgy olvastam róla, tényleg igaz, és így ezek tudatában eléggé szánalmas az a kiszámítható reakció, amit ezektől a senkiktől kap az ember, ha szóvá teszik neki.


Az én célom ezzel az, hogy hangot adjak ennek, és igen is napirenden legyen tartva ez a téma. Nem önmagában azzal van a baj, hogy valaki 90 helyett 100-al megy, tegye. Bizonyos mértékű (nem tudom pontosan hány százalékos) sebességtúllépést a trafi is megenged, nem ezzel van a baj, hanem azzal, aki nem kevéssel túllépi a megengedett sebességet, és még neki áll feljebb.


A társadalom számára egyértelművé kell válnia, hogy ezek nem emberek, hanem patkányok, még akkor is, ha ők mocskolnak másokat.

2020. júl. 13. 12:02
 25/27 anonim ***** válasza:
40%

És szerinted a hangadásnak és a napirenden tartásnak az a legjobb módja ha itt hőzöngsz és veszekszel egy semmi oldalon?


Nem bántás, tényleg érdekel, hogy mit gondolsz a személyes hisztin kívül milyen eredménye lesz ennek itt

2020. júl. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
64%

#24


"így ezek tudatában eléggé szánalmas az a kiszámítható reakció, amit ezektől a senkiktől kap az ember, ha szóvá teszik neki."

"ezek nem emberek, hanem patkányok, még akkor is, ha ők mocskolnak másokat."


Ez szerintem csak felesleges személyeskedés. Értem, mit szeretnél mondani, de szerintem ilyen stílussal még azt a minimális párbeszéd esélyét is hamar kiirtod, ami amúgy esetleg lehetséges volna. Értelmesen vitatkozni nagyon nehéz ezen a platformon, mivel hiányzik a testbeszéd, illetve anonimitás miatt gyakran másképp reagálnak az emberek, mint amúgy tennék, ha mondjuk leülnétek megbeszélni ezt a témát személyesen. Erre ráteszel még egy blokádot azáltal, hogy te sem tudsz objektív maradni, hanem érzelmekkel fűtött, személyeskedésbe is átcsapó válaszokat írsz. Így szétrombolod sajátkezűleg azt, amit amúgy szeretnél csinálni. Lehet, hogy a fentebbi válaszolók közül amúgy páran egyetértenének veled, de kiakasztotta őket a stílusod.


Én igyekeztem objektíven válaszolni itt is, meg ezelőtt is, de a módszered nekem sem feltétlenül szimpatikus, nem szeretem a személyeskedést vita közben, mivel nem viszi előre a vitát, csak megakasztja legtöbbször. Huszonhármas voltam.

2020. júl. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

#26


“Ez szerintem csak felesleges személyeskedés. Értem, mit szeretnél mondani, de szerintem ilyen stílussal még azt a minimális párbeszéd esélyét is hamar kiirtod, ami amúgy esetleg lehetséges volna.“


Értelek. Az igazság az, hogy a normális emberek értik a témát, ahogy te is érted, a szóban forgó egyénekkel szemben pedig más hangnemet egyszerűen nem lehet megütni, mivel öntelt, beképzelt nagyképűek, akik büszkék magukra, hogy emberi életeket veszélyeztetnek, és még nekik áll feljebb. Velük szemben nemhogy értelmetlen a normális hangnem, de a legkevesebb, amit tehetünk, hogy minimum egy patkánynak, de inkább egy rakás sz.rnak nézzük őket ahogy egy átlag bűnözőre néz az ember, mert egy nagy mértékű gyorshajtás onnantól kezdve, hogy emberi életeket veszélyeztet, az számomra már a bűncselekmény kategória, még ha a jogszabály esetlegesen másképp is gondolja, ezért kellene szigorítani rajta. Ezért ez a hangnem. Ezt másképp nem lehet a tudtukra adni, mert ez az ő stílusuk, ők is épp így kommunikálnak. Talán ha napi szinten, és egyre többen felszólalnak ellenük egy ilyen aljadék viccfórumtól kezdve nagyobb fórumokon át a nyilvánosságig, akkor talán idővel beléjük rögződik, hogy nem többek egy rakás sz.rnál, és netán felhagynak a közutakon történő veszélyeztetéssel. Persze nem vagyok naiv, a többségük sz.rik minden jogszabályra, és mindenkire, mert önző senkik.


“Értelmesen vitatkozni nagyon nehéz ezen a platformon,”


Ezt nagyon jól látod. Alig érkezik értelmes válasz. Ha egy normál hangnemű kérdést teszel fel, akkor is nagyon hamar jön egy személyeskedő, vergődő válasz, főleg az olyanoktól, akikre a kérdésem is irányul. Itt még az értelmes válaszokat is lepontozzák. Nem csak ilyen megosztó témánál, hanem mindenütt.


“Erre ráteszel még egy blokádot azáltal, hogy te sem tudsz objektív maradni, hanem érzelmekkel fűtött, személyeskedésbe is átcsapó válaszokat írsz“


Amikor mások veszélyeztetéséről van szó, nem lehet szerintem objektívnak maradni. (Vagy lehet hogy pont ez az objektív ebben a helyzetben, ha leoltom minden sz.rnak az illetőt?) Véleményem szerint egy ilyen eset kapcsán a minimum, amit tehetek, hogy tudatom az illetővel, hogy egy patkány. Ezt tényleg teljesen higgadtan írom. Egy súlyos szabálysértés kapcsán nehéz érzelmek nélkül írni annak, akiről tudod, hogy egy beképzelt alak.

2020. júl. 13. 17:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!