Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy a gyorshajt...

Miért van az, hogy a gyorshajtóknak áll mindig feljebb?

Figyelt kérdés

Szinte heti rendszerességű a téma. Itt gyk-n és egyéb fórumokon is azt látom, hogy ha valaki fel mer szólalni a gyorshajtás ellen, akkor még őt kezdik el szapulni és mocskolni.


Az utakon is a szabályosan közlekedőt levillogja, ledudálja a gyorshajtó, pedig semmi joga nincs hozzá, ráadásul abba bele se menjünk hogy az indokolatlan hangjelzés is szabálytalan.


Ha valaki ezt szóvá meri tenni, általában a következő reakciók szoktak lenni:


“Nem vagy házmester, ne dumálj!”

“Ne irigykedj, hogy az ő autója bír menni!”

“Semmi közöd hozzá, mennyivel megy”.

“Ő bevállalja, hogy fizet, nem ér rá sz.rakodni a forgalomban”.


Nos, aki szóváteszi, az nem házmester, szerintem nem neki kell meghunyászkodnia és kellemetlenül éreznie magát, mert szabályosan közlekedik, nem akar senkit veszélyeztetni. Nagyon is köze van hozzá, hogy más mennyivel megy, mert ő is része a közúti közlekedésnek, az ő életét is veszélyezteti a szabálytalan sofőr, és senki nem irigykedik, csupán mindenki szeretné biztonságban tudni magát, és sokakat a családja hazavár. Nem kell itt a kamu duma, hogy ez meg az siet, meg nem ér rá... Akkor induljon el időben.

Kezdem unni az itteni morált, hogy még a szabályosan közlekedőnek kell k.ssolni, a szabálytalan pedig bármit megtehet. Meg ő ugye nagyon jól tud vezetni, és ő uralja az autóját akár 250 km/h-nál is, mert ő autóversenyző. Ekkora tempónál már nem ő az úr tetszik, vagy sem, és nincs joga másokat veszélyeztetni, és nincs joga mocskolni és gyalázni azt, aki fel meri emelni a hangját a szabálytalanság ellen!


Az ilyenektől végleg bevonnám a jogosítványt, sőt az adott útviszonyok függvényében akár letöltendő börtönt is adnék egy olyan gyorshajtásért, amelyik a megengedett sebességet a kétszeresével túllépi, még ha mem okoz balesetet, akkor is. Az ilyen potenciális gyilkosoknak nincs helye a közúti közlekedésben!



2020. júl. 12. 20:58
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
#10 már megint ez a süket és unalmas belső sáv duma. Nem, NEM szoktam a belső sávban zötykölődni. Amúgy teljesen félreértetted az egész lényegét, és csak feltételezel. Neked kellene gyógyszer talán (?). Én SZABÁLYOS közlekedésről beszéltem. Az akadályozás és a “belső sávban zötykölődés” természetesen épp ennyire szabálytalan. Bár abba se menjünk bele, hogy melyik okoz nagyobb valószínűséggel balesetet. Nyilván ezt rendőrként jobban tudod.
2020. júl. 12. 21:30
 12/27 anonim ***** válasza:
35%
Már megint a jelentsük fel a bkv ellenőröket, illetve hova jelenthetem fel a pesten szabáyltalankodokat, mert le is kameráztam pket gyerek?
2020. júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
43%

" Lakott területen kívül sem lehet a szabályos tempóban közlekedőt előzés szándékkal ledudálni"

Ezt csak te találtad ki. A KRESZ sehol nem ír ilyet.

Idézet:

"Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad."

Tehát akár tetszik, akár nem: szabad előzési szándékot jelezni a dudával, attól függetlenül, hogy te mennyivel mész.


"Akkor meg azt szeretném még tudni, hogy hova a jó ...ba siet valaki?"

Ezer oka lehet rá.


"Amúgy meg nem szóltak neki, hogy csak egy átlag 20-30 km/h-s gyorshajtással sem ér oda annyival hamarabb a kívánt helyre, mint amennyit esetlegesen kockáztat?"

Miért nem? Egy Bp-Debrecen távon majdnem negyed órát nyerek, ha 130 helyett 150-nel megyek és minimális plusz kockázatot jelent. Ha ezt naponta oda-vissza megteszem, akkor máris napi fél órát nyerek, ami azért nem elhanyagolható.

De akkor ennyi erővel menj mindenhová vonattal, mert azzal, hogy vonat helyett autóba ülsz, drámaian megnövelted a halálos kimenetelű baleset kockázatát, ahhoz képest, hogy max. 1 órát nyersz.

2020. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

“Ezt csak te találtad ki. A KRESZ sehol nem ír ilyet.“


Ha szabályosan megyek a megengedett 90-nel, akkor te ha megelőzöl, neked kb. minimum 100-al kell menned, tehát kicsivel már túl is lépted a megengedett sebességet, vagyis nem szabályosan előzöl. Forgalmi vizsgán ezért azonnali bukás járna. Innentől kár feszegetni ezt az előzési szándékot jelző maszlagot. Tedd magad túl rajta! A gyorshajtás szabálysértés, egy szabálysértő pedig nem tudja kimagyarázni magát a szabálysértés alól, és nincs is hozzá jogalapja, hogy ezt tegye. Innentől kár minden felesleges bkv-s duma, meg mocskolódás, magyarázkodás.

2020. júl. 12. 22:20
 15/27 anonim ***** válasza:
57%

"Ha szabályosan megyek a megengedett 90-nel, akkor te ha megelőzöl, neked kb. minimum 100-al kell menned"

Megint nem létező szabályokat találsz ki. Ezek szerint már nem csak önkéntes rendőr, hanem önkéntes jogász is vagy? A KRESZ sehol nem ír elő az előzésnél minimum sebességkülönbséget. Ha pl. a te autód 87-nél mutat 90-et, az enyém meg 93-nál, akkor tök szabályosan megelőzhetlek. Előtte meg annak rendje és módja szerint ráddudálhatok egy isteneset.

2020. júl. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
47%
Jéjj hát még egy erősen értelmileg korlátolt pukkancs kérdező, szomorú hogy ilyeneknek még jogosítványa is van.
2020. júl. 13. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Az utolsó egy gyorshajtó nyomorult, akinek semmit nem érnek az “érvei”.


#15 ember. Ha húgyagyú vagy, akkor kérlek jelezd, hogy ne próbáljam meg 25-jére is elmagyarázni.


Mit nem bír az az idétlen agyad felfogni azon, hogy csak az számít szabályos előzésnek, amit a sebességhatár betartásával viszel véghez???

É ez tudod miért van így? Ezt nem én találtam ki, hanem forgalmi vizsgán konkrétan NEM ENGEDNEK ÁT, ha túllépett sebességgel előzöl.


Amúgy tényleg árulja már el most már valaki, hogy egy senkiházi, mások életét kockáztató gyorshajtót miért kell védeni??? Miért kell “érveket” keresni a gyorshajtása létjogosultságára? Nem lehet simán csak egy féregnek elkönyvelni, és mély kussolásra inteni? Nem kell egy szabálysértés kimagyarázni, meg mellébeszélni, mert nincs miért. Nem értem mire nagy a pofájuk.


Még valaki patkány esetleg, aki szerint teljesen normális dolog 90 helyett 150-el menni, és ezzel ártatlan emberek életét veszélyeztetni?

2020. júl. 13. 07:01
 18/27 A kérdező kommentje:
Durva, hogy ennyire megosztó ez a téma. Bár megfigyeltem, hogy itt gyk-n csak szellemi sérültek vannak (én is már csak trollkodni járok szinte, de ez komoly téma), de remélem a valóságban a társadalom jelentős része elítéli és megveti a gyorshajtókat.
2020. júl. 13. 07:12
 19/27 anonim ***** válasza:
27%

Volt főnököm x5-el okozott halálos balesetet előzést követően. Kiszállt és hisztizett a rendőrnek, hogy be kell velük menni, mert már kért sürgős autómentőt ( telefonba mondta, hogy ha 1 órán belül kinnt lesz ad +100at.) Gyereke hozta a másik autót, addig meg a Fiat Puntó-t vezető nőért küzdöttek.


Gyorshajtása és kanyarba előzés miatt meghalt egy ember, a jogsiját el sem vették. Igen, nem vették el.


Ennyit a gyorshajtókról, ők mindenki felett állnak.

2020. júl. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
41%
Most is trollkodsz.
2020. júl. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!