Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfej hibás lehet az autó?

Hengerfej hibás lehet az autó?

Figyelt kérdés

Ha országúton is megyek, megállok, majd óvatosan leveszem a kiegyenlítőről a kupakot, akkor nagy szisszenéssel jön le az elejétől kezdve, és felforr, bugyog a víz benne.

Viszont ha rajta a sapka, akkor nem nyomja ki, és nem is fogy belőle.

Mintha nagyon nagy lenne a nyomás a hűtőrendszerben.

Más autómnál ez úgy volt, hogy levettem a kupakot, kicsit szisszent, és semmi más nem történt.

Amúgy nem füstöl, nem 3 hengerezik indulásnál, nem olajos a víz.



2020. jún. 28. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű. A leírtak alapján teljesen normálisan működik az autód.
2020. jún. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Ja, és üzemmeleg motornál pont ezért nem kéne nyitogatni, mert égési sérüléseket szenvedhetsz.
2020. jún. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Tudod fizika, nyomás alatt a forráspont is magasabb mint 100 fok, mikor leveszed a kupakot, elengeded a nyomást, aztán az akár 100 fok fölötti víz hirtelen forrni kezd.
2020. jún. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, ez oké, de tötymörögve araszolok 80-90-nel vidéki kietlen utakon, félreállok, és akkor bugyog a víz a kiegyenlítőben.

Most eszembejutott, lehet a termosztát nem nyit ki?

Meg kéne néznem, forró-e a hűtő félreállásnál.

2020. jún. 28. 10:30
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Eddig azt írtad, hogy csak kinyitáskor forrt fel.

Lehet...

2020. jún. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem olajos a víz, nem füstöl kékesen az autó, hengerfej kizárva. Ha meg műszerfalon a hőfokok is rendben vannak, akkor minek nyitogatod egyáltalán, nincs annak semmi baja.
2020. jún. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
21%

Nem ez az alapeset, de ilyen dög melegben nem kimondottan meglepő, hogy kis híján forr a vized.


Én tegnap kicsit meghajtottam a gépet miközben ment a klíma maxon és amikor megálltam, egy helyben járó motorral szépen elforraltam a hűtővíz több mint felét (már csak a tartály alján volt, amikor rátöltöttem keveréket), pedig majdnem új az autó. :D


Ahogy már leírták, ha nincs olaj a hűtővízben, akkor valszleg csak túlmelegedett. Lehet a hűtő lamellái nem állnak már eléggé egyben ahhoz, hogy eleget hűtsön, főleg autópályázásnál jól szét lehet verni akár 2-3 év alatt is, de ha csak a lamellák állnak szét, azt akár kézzel is lehet javítani, bár elég pepecselős munka.

2020. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem egy mai csirke az autó, 22 éves dízel.

Hengerfejesedésre eléggé hajlamos.

Volt már hengerfejes autóm, az benzines volt, ott egy gyertya mindig berozsdásodott, és 3 hengerezve indult az autó.

Tömítéscsere megoldotta. Annál volt légtelenítő is.

Ennél nincs.

Aztán lehet, a hűtő belülről már egy nagy massza rozsda.

Csak furcsa az, hogy nagyon nagy nyomás van a hűtőrendszerben, és a menetszél mintha nem hűtené.

A napokban, amikor csak 22 fok volt, akkor is csinálta.

2020. jún. 28. 11:10
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs légtelenítő, akkor úgy van kialakítva, hogy a tartályba légtelenít a rendszer magától, vagyis azzal tudtommal nem kell foglalkozni, hogy levegős lehet, mert azt megoldja magától használattal.


Ha "nem hűt eléggé", akkor lehet, hogy a hűtőborda-lamellák vannak szétverve.

2020. jún. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az ilyeneknél egy alapos takaritással kellene kezdeni.

Kimosni, kiveretni a hűtő bordák közül a koszt , bogarakat és a piszkot.

AZ is jó legtöbb esetben ha vissza felé, tehát hátulról előre, sűritett levegővel jól kifujjátok, nagyon sok kosz kimegy belőle.

Ha fagyálló volt benne akkor annak nem szabad elrozsdásodni a belsejének.

2020. jún. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!