Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada 1200 első autónak?

Lada 1200 első autónak?

Figyelt kérdés
Első autókat nézegetek főleg 1200 és 1500 asokat mi a vélemény vagy mit vegyek helyette?Imádom a veterán korú autókat

2020. jún. 17. 16:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Alkatrészügyileg nézz körbe. Wartburghoz szerintem már semmi nincs. Az egyik szomszédban van vagy 6-7 darab azokból az első nagy régi kombikból csillagos áron ad egy csavart is. Nekem régi vw van. Már szélvédő sincs hozzá, tudom hogy 1 helyen van még egy. Ha azt megveszi vki vagy törik nem lesz soha az automban. Mindenféle üveges cégek adnának újat de 60 ezertől indul ami a bontóban 10 ezer
2020. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
megneztem az 1200ashoz pár ezer forinttol van minden
2020. jún. 19. 12:47
 13/18 anonim ***** válasza:
76%
A fogyasztásán kívül semmi baj nincs velük. Rég1300-as ladam volt. A mai napig nincs olyan hétköznapi kocsi amibe olyan lengéscsillapítót tettek volna.
2020. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
66%
Az nagyszerű kocsi
2020. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Most pontosan mi is a kérdés? Mármint az eredetin kívül, mert arra már jött jó pár válasz, de ettől függetlenül ki lett emelve valamiért a kérdés. Miért is?
2020. jún. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
23%
Ez kb. már a 10. ilyen álmodozó kisgyerek kérdésed. Vegyél már valami szar kommunista roncsot végre, hátha lehiggadsz. Bár szerintem jogosítványod sincs.
2020. jún. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%
vezettél már ilyen autót életedben? Nagyon meg fogsz lepődni, hogy mennyire rossz...hétvégén kicsit gurulni, ok, de napi használatra...
2020. jún. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Na ja. Szüleimnek mindig is Ladája volt. Mikor 17 évesen megszereztem a jogosítványt, még nem volt saját autóm, én is azt vezetgettem. És úgy voltam vele, hogy nem is rossz ez az autó, ahhoz képest hogy milyen öreg. (Mikor én 17 voltam, a Ladánk akkor volt 23.) Aztán később lett saját autóm, lett vadi új autóm is. Sokkal újabb modernebbek természetesen. Sok évig nem is ültem a szüleim Ladájában. Aztán egyszer valamiért vezetnem kellett. El voltam képedve. Nem értettem, hogy annak idején hogyhogy nem tűnt fel, hogy milyen rossz vezetni. Először is az üléspozíció: a hatalmas malomkerék méretű kormány az ölemben van. A pedálok nagyon közel vannak és magasan. Kitörik a bokám, olyan magasra kell emelni a lábam, a térben közben beleütközik a nagy kormánykerékbe. Ha kinézek a szélvédőn, fura, hogy látom az autó orrát. Mintha valami nagy asztallap lenne előttem. Fékezés: eleinte olyan mintha nem fogna. Pedig fog az, csak nem megszokásból kell nyomni, hanem teljes testsúllyal rá kell nehezedni, ha lassítani akarok. Mert nincs semmilyen rásegítés. A kormányszervó hiánya zavar a legkevésbé. Csak parkoláskor, lassú manőverezéskor furcsa, hogy bele kell kapaszkodni a kormányba és tekerni kell izomból. 90-es tempónál már üvölt a motor, úgy hogy csak kiabálva lehet beszélgetni. Jön egy erősebb oldalszél és már imbolyog az egész bódé. Már ilyen sebességnél is a kormánnyal folyamatosan korrigálni kell finoman az egyenesfutást...

Szóval ezek a dolgok régebben fel se tűntek. De az ember nagyon könnyen észrevétlenül megszokja a jobbat, aztán visszaülve nagyon furcsa. Így én is azt mondom, hogy hobbiautónak jó. Hétvégente kihozni, menni vele egy kört, nosztalgiázni oké. De napi szinten munkába járni, pláne hosszabb utakra ingázni biztos hogy nem vállalnám be.

2020. jún. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!