Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki bömbölteti az autójában a...

Aki bömbölteti az autójában a zenét, miért teszi?

Figyelt kérdés

Annyi autóst látok, főleg nyáron szokás. Megy a kocsival mindkét ablak lent, és maxon megy a zene. Annyira nagy basszus van a kocsiba, hogy nem hallani a zenét, csak: Bum...bum...bum. Ez megy. És olyan hangosan, hogy 6 utcával lejebbről hallom(csendes környék), hogy jön a szomszéd haza. Egyszer láttam, hogy annyira hangosan nyomatta városban a gyerek a zenét, hogy a mentőt csak akkor vette észre, mikor mögötte szirénázott a mentős 5 méterre. Engem különösebben nem zavar, csak mikor állok a pirosnál, és mellémáll a gyerek, és nem hallom a saját szavam/zeném, mert bömbölteti a kocsijába lehúzott ablaknál...

Az ilyeneknek mi ebben az élvezet? Most ezek az emberek félig süketek, vagy feltűnési viszketegségük van, hogy mindenkii észre vegye őket, vagy szimplán bunkók?


2010. júl. 29. 15:27
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Egy ellenvélemény!

Nekem Lada 2105 volt lefestve a Peugeot gyári fehér színére, kikárpitozva az egész, Mazda ülések bele.BMW felnik rá.Fejegységnek egy végfok nélküli Pioneer dőlő elejű CD rádió, egy DEQ-9200-as digitális jelprocesor, Rainbow első háromútas szett, hátul Magnat oval, három erősítővel, Alpine, Kenwood, Fujitsu-ten és egy Brax 1 farádos kondenzátor és harmincpár ezer forintos kábelekkel, csatlakozókkal, két 30 centis mélynyomó egy profi ládában.Mindez tízen öt éve volt....Imádtam a hang minőségét!Bemérte a jelprocesor az utastér karakterisztikáját egy mikrofon segítségével és nagyon-nagyon jó beállításokkal lehetett zenét hallgatni.Általában nem volt letekerve az ablak, kivétel mikor kuka meleg volt.BMW-ben is volt hifi, de mivel klímás volt, sosem jártam lehúzott ablakkal vele.Aki feltűnési viszketegséggel van megáldva, az nem tudja miért találták ki a minőségi zenét!Még a komolyzene is tartogat olyan hangokat, amit egy mezei szarral nem is lehet kihallani a kakofóniából...Én minden évben járok hallásvizsgálatra a foglalkozásom miatt, itt jegyezném meg, a magas frekvenciákat sokkal jobban hallom!Hogy miért?Nem tudom.Szerintem ha fel van húzva az ablak, senkinek semmi köze hozzá hogy ki-mit-hogyan-milyen hangerővel hallgat!A megkülönböztető jelzést használó járművet meg szemmel is lehet látni és három tükör van a hátrafelé látáshoz is!Sosem volt ebből bajom.

2010. júl. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Zserintem ez a veszekedés már hűlyeség. Én is szeretem hangosan halgatni a zenét és nem azért mert bunko vagyok vagy fel akarom hivni magamra a figyelmemet hanem azért mert élvezem, jobb lesz a hangulatom egy jó zenétől. És a kocsimba sincs túl nagy hangtechnika 20 ezerért vetem bele egy méjládát végfokal. Az nekem pont elég kocsiba otthon van 3000 watt teljesitményű hangcucom inkább aztt használom. :P De ez a vita pont ojan h mért szól pl Discóba hangosan a zene. Van amikor beszélgetni akarok akkor nem szoktam hangosan zenét halgatni. És feltekert ablaknál anyira nem halatszik ki h a másik kocsiba nem halod a rádiot.
2010. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Régen nagy divat volt a bömbölő zenét ablakot letekerve hallgatni. Ma már szerintem égő. De nincs annál égőbb,mikor szól a zene a kocsiba,aztán zizeg a rendszámtáblatartó...D
2010. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Én is ha meghallok egy jó zenét, vagy nagyon imádom az zenét akkor felhangosítom!

De úgyanígy itthon is fentebb veszem.

19/L

2010. aug. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Aki azt állítja, hogy nem volt még olyan forgalmi helyzetben, hogy előbb hallotta meg a megkülönböztetett jelzéseit használó járművet, mintsem meglátta volna, az vagy hazudik, vagy sosem vezetett, vagy ő is olyan valaki aki üvöltve hallgatja a hifijét vezetés közben. Veszélyes és kész. Igazából nincs gond az esetek azon 99,9 % részével amikor nincs ebből fakadóan mondjuk baleset. A probléma csak a maradék 0,1 %-ból fakad...


Úgy hallgasd, hogy ne legyen belőle gond, ha meg mégis, ne csodálkozz ha te leszel a hibás, és vállald érte a felelősséget ...


maci

2010. aug. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Macinak igaza van..
2010. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!