Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezt csinálhatja az agyament?...

Ezt csinálhatja az agyament? Civil autójában kéklámpával "járőrözik" szabadidejében?

Figyelt kérdés

Nem mondommelyik város, úgy képzeljétek el, egy szakadt kombil xxxx piros autóval szolgálaton kívül unatkozik a drága, és még amerikásdit is játszik, beteszi a szélvédő mögé a kéklámpát, és próbálja megállítgatni az autókat. Na most sokan aztán nem állnak meg, mertugyan miért állnának meg, ekkor meg elkezdi "üldözni", akkor már kiteszi a tetőre a kéket. Szerintetek ez normális?

A rendőröknél nincs valami pszichológiai teszt a felvételinél, hogy ilyen őrülteket ne vegyenek már fel. Komolyan, semmi más, ha nincs jó film este, fogja magát és elmegy a városba kicsit "baxogatni" az autósokat.

Szerintetek?


2010. jan. 4. 15:43
 1/7 MARIANN06 válasza:

Pedig irhatnád melyik város mert talán másokat is zaklat és lehet hogy van valaki aki szivesen bejelentést tenne ellene a rendörségen.

Lehet hogy kamurendör.

Csak unatkozik valaki.

Sose tudni!?

2010. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kék lámpát a dobozában és a csomagtartóban szállíthat civil. Jelentsd fel, ha ilyet láttok. Ez nem Gárdony véletlenül? :P Ott volt ilyen önkéntes őrült, homáron cikkeztek róla :)


De mindenképp jelentsétek fel, mert visszaél olyan joggal, amelyre nem jogosult.

2010. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyet rendőr nem tehet, és ez a zseni nyilván nem is az! Megkülönböztető jelzést, csak hanggal együtt lehet használni. Megállni pedig csak akkor kell, ha rendőrautó szirénázik, és villog... Én mentem ausztriában a pályán 160-nal. Mellém áll egy civil verda, elöl a kék fény, hangja is volt. És nagyon mutogat, hogy húzódjak le! Még valami igazolványt is mutogat.

Felhívtam kedves alezredes barátomat, és elmondta, hogy az Eu-ban nem vagyok köteles megállni, csak ha tökéletesen felismerhető, hogy rendőr az illető. Kergetett vagy 20 percen keresztül, aztán letért a pályáról...

Szóval az ilyet amit írtál, fel kell jelenteni!!!

2010. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Figyeljetek, csak az a gond, hogy ez komolyan rendőr !!

H ameg nem állok meg neki, 10 perc múlva már 3 rendőrautó kezd el kergetni, mert leadja a drótot!

Valami agyrém ....


Egyébként meg Gárdonyt ne is mondd, tök véletlenül személyesen tapasztaltam mi folyik ott .......

2010. jan. 4. 17:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Én akarok majd venni olyan kék lámpát, 4000 körüli áron lehet venni és elég király dolog :DDD

Én csak pár hülyegyereket szivatnék meg, akit ismerek, meg fényképezkedés céljából kéne


De ez egy paraszt.. Szerintem jelentsd fel ilyet nem tehet.. És miaz hogy leadja a drótot? van rádió a kocsiban?

Lehet hogy az tényleg egy rendőrautó. Itt is van egy csomó civil verdájuk!

Pont ma mentem el a rendőrség előtt és láttam a Pathfindereket.. hát.. csupa mocsok az összes pedig csak a városban cirkálnak vele meg olyan lapos mind a 4 gumi pff.. Szegény autókat tönkreteszik ezek a barmok..

2010. jan. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na most az megint más dolog, hogy civilnek kinéző de szolgálati kocsijuk van egy csomó és egyre több, mert rá jöttek, hogy a szép felmatricázott kocsijaikkal nem igen tudnak lefülelni semmit, mert virítanak. De mint közlekedési jogásztól megtudtam, ezek sem használhatnak ám kékfényt!! Hoppá!! Ugyanis a rendőrség gépjárműveinek csak a vonulásra rendszeresített állománya használhat kékfényt a jogszabály szerint, a többi nem!! Csak ezt mi sajna olyan birka módon természetesnek vesszük, de persze mit tennénk? Senki nem meri feljelenteni, mert aztán naponta 5x szivatják meg utána.


Na de én mondom nem is ilyenről beszélek, hanem a saját tulajdonában levő 15 éves szakadt xarról, MAGÁNAUTÓ (!!!), még csak nem is szolgálati ...

És igen, van nála általában kézi rádió, de ha ez sincs, akkor tök mindegym, ezeknek van kiosztva szolgálati mobil amin annyit pofáznak amennyit akarnak .... egyszer volt szerencsém látni az egyik kapitányság telefonköltségét, amit jóvá hagyott a megyei kapitány, na én lehidaltam ... ezek egész nap sexvonalakat hívogatnak?

Sajnos ami itt nálunk van, az azt hiszem túl megy sokszor már minden határon, csak valahogy fel se tűnik sokunknak, mert ugye ők a janik.


Ja ki meg írta, ne viccelj, kínai gagyit már 1500-ért is kapsz ha erre vágysz ... meg láttam minőségi amerikait 120-ért is, tehát van választék :-) Nálunk meg főleg mert bulikra egy srác szokott hozni egy vagonnal pirosat is, kéket is, oké tök hangulatos, na de szóval most ez amit művel én már nem tudom mit lehetne tenni.

Tudjátok bp-en még csakcsak, de aztán vidéken sokkal inkább ők a helyi kiskirályok aztán az van amit akarnak, és holmi jogszabály az nem igazán hatja meg őket. Rzdnék mesélni, mindegy, hosszú.


Azért egy aranyos story ami ezt az állapotot jellemzi:

Rendőrség előtt ezek mentek valahova egyszerre vagy 5 autóval aztán az egyik átkiabál amásiknak, hogy "de Józsi, azzal a kocsival csak óvatosan, mert tudod hivatalosan nincs rá leengedélyezve a kékfény, nehogy valami történjen" ... na puff, de legalább tisztában vannak a vezetési képességeikkel, csak az a nagy baj, ha történik is valami, azt úgyis eltusolják, nemtom miért aggódnak. Ezek lakótelepen, a szűk utcán is sokszor úgy húznak végig 90-el, hogy csak lesek, mondom ha ott hirtelen egy kisgyreek kimegy, annak annyi.

Na mindegy, hát nekik szabad ....

2010. jan. 4. 20:27
 7/7 A kérdező kommentje:

16:04

Csak figyi, oké, de Austria egy jogállam, itt viszont még külön "feketenaplójuk" is van ahogy tudom, amelyben maguknak feljegyzik a hivatalos nyilvántartásokon kívül azokat akiket baxogatni kell ...

Tudnék én Neked mesélni, de hagyjuk mert aztán még gond lesz.


De persze ez csak az én agyament gondolatom, nyilván alaptalan, bocsánat így utólag.

2010. jan. 5. 14:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!