Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell úgy vezetni mint...

Miért kell úgy vezetni mint egy állat?

Figyelt kérdés

Ez leginkább a sportautósokra jellemző.

Az előbb jöttem haza pár hónapos kisbabámmal, mikor az egyik kanyarban nagy sebességgel megelőzött egy bmw. Ha nem fékezek, nincs ideje visszatérni a sávba, mert szemből már ott volt egy másik autó, tehát frontálisan ütköznek. De valszeg beléjük csúszok én is..

Ez csak egy példa de jellemző az összes gyors autóra, hogy sofőrjük imád gizdulni. De miért nem mennek gyorsulási versenyekre vagy más olyan helyre ahol ezt a hajlamukat ki tudják élni. Miért kell ártatlan embereket veszélybe sodorni? Nap mint nap hallani ilyen-olyan történeteket de én is nem egyszer szembesültem már ilyennel..


2010. júl. 23. 20:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Miért kell 90 helyet 82-menni???Ha a sok majom mind kilencvennel menne, kivéve kamionok, buszok, utánfucisok, akkor nem volna a sok felesleges konfliktus az úton!!!Ha indokolatlanúl lassan haladsz, az sem feltétlen jó dolog ám!Mert még annyi eszetek sincs hogy erősen jobbra tarts, hogy a sok hüle száguldozó elmehessen minél előbb a búsba és ne Siófokon legyen a sor vége mikor egy ilyen barom Szekszárdra megy gyök kettővel!!!Aztán ha ez meg van, lehet szidni a felb.szott agyú előzgetőket!!!Addig nézz tükörbe!Tudom, Te nem...Te kilencvennel...Nekem is felnőtt a fiam, pedig nincs tojás a pedálom alatt!Volt hogy megfogadtam, elég, sosem hajtok gyorsan!Kétszer volt egy úton halálközeli élményem a f.szfej csigák miatt!Egy rühes tempomatot sem lehet használni az ilyen felfogással megáldottak miatt.Megy negyvennel, kib.ssza az irányjelzőt és már kanyarodik is balra...Én meg mellette haladtam volna szabályosan.Na akkor mi is van???
2010. júl. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
A dolog nevetséges oldala:rendőröktől kérdeztem.Te pajtás, őszintén, miből van a több baj, én mint fekete BMW valamint vezetési stílusom, vagy a feleslegesen lassan haladó társak közlekedése miatt?Hát persze hogy a lassúak miatt.Naponta kell helyszínelnünk a figyelmetlenségük miatt...Ledöbbentem, mert tudom hogy így van, de nem ezt a választ vártam.A másik:mentős idegen a Balatonban beszélgetni kezdtünk a vihar miatti felelőtlen viselkedések és vonzatuk miatt.Kérdeztem ugyanezt, ő azt mondta, a nullásra jár naponta és a második.Akkor ezt miért nem hozzák le a statisztikákban???Á!Nevetett...Ezt sulykolják belénk már negyven éve, azóta minden megváltozott, hogy nézne ki a híradó,hogy emberek,polgárok, tessék a megállapított sebességhatárt tartani, mert a ti érdeketek?Kevesebb a baleset mert gyorsabban haladsz és minden érzékszerveddel koncentrálsz?Vicces lenne.Hazafelé pedig két Suzuki karambolozótt, nők, család, órákig szoptak a tűzoltók, mentők, rendőrök a 40 fokban.Gondolom álatkodtak.Hatvannal, vagy hetvennel...Azért azt én is vallom, a lakott tercián 50!Aki nem, jogsít elvenni és örökre eltiltani a vezetéstől, minden kategóriában!Tök mindegy miért tette.Ott emberek élnek, akiket várnak haza.Kint más.Menj.De ne tarts fel mást.Ne bánts mást.Sajnos sok a példa az előzést a legnagyobb sebességkülönbséggel kell kivitelezni, mert fizika.Ha jönnek szembe?M-5 BMW úgy megy, hogy egy hétköznapi ember nem is gondolja.De akinek olyanja van, az él vele és nem kérkedik.Én még traktor és pótkocsival is megelőztem múltkor egy vén köcsögöt, aki a többmillás terepjárójával tette a szépet a gyalogosoknak!A főnököm meg örjöng, miért áll a kombájn tele magtartállyal a búzaföldön, mert nem érek vissza és lóg az eső.Tehát, reggelig lehetne ragozni.A megengedett sebességhatárt kellene mielőbb elérni és tartani, aztán javulna morál.A gyerekekre meg úgy tudsz vigyázni, ha nem eszed magad, mi van ha elesik, mi van ha magára rántja a vasalót, mi van ha mérget iszik, mert akkor be is fog következni...
2010. júl. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Tényleg hihetetlen, amikor a sok majom panaszkodik (nem a kérdezőre célzok), hogy miért kell mindenkinek gyorsan hajtani (gyors nekik = korlát+10-20%). Nagyrészt nők, persze, meg 80 éves nagypapák. Vagy csak simán olyan puhány, félős emberek, akik nem mernek 80-al gyorsabban hajtani. Csak az nem fér a fejükbe, hogy a legtöbb ember azért ennél dinamikusabban szeret hajtani.

És kiváltképp igaza volt annak, aki írta, hogy az itthon érvényes sebességkorlátozások igazából rohadtul elavultak. Autópályán a 130 egyenesen vicc. Mikor a legtöbb újabb autó csípőből hozza a kilóhatvanat. Inkább építenének még egy sávot oda, amiben nem lenne korlátozás. Azt a kamion, meg a papper menjen a külsőben 80-90-el, az átlag/félős közlekedhet a középsőben, akinek meg bírja a vasa és a tökei is, mehet a belsőbe.


Ja és még valami, nemtom ki írta már, hogy lakott területen szigorúan csak ötven. Hát persze. Nagyvárosban, körúton, sugárúton, ahol lámpa van. Tudod mi ott az 50? Szenvedés. Azt aláírom, hogy ahol lámpa nincs, csak zebra, vagy belvárosban, ahol sok a gyalogos, ott mindenki hajtson lassan, és figyelmesen, különben csúnya vége is lehet, nade hogy az egész város területén 50? Vicc.

2010. júl. 25. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Belső sávban lassan cammog,ebből tényleg sok van.Ezek az emberek szarnak mindenki másra,csak magukkal vannak elfoglalva,.
2010. júl. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nem vicc!Mivel lakják a területet, nem biztos hogy város és van gyalogátkelőhely kijelölve, akkor te azért mennél hetvennel mi???Ennyi eszed van...
2010. júl. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!