Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell úgy vezetni mint...

Miért kell úgy vezetni mint egy állat?

Figyelt kérdés

Ez leginkább a sportautósokra jellemző.

Az előbb jöttem haza pár hónapos kisbabámmal, mikor az egyik kanyarban nagy sebességgel megelőzött egy bmw. Ha nem fékezek, nincs ideje visszatérni a sávba, mert szemből már ott volt egy másik autó, tehát frontálisan ütköznek. De valszeg beléjük csúszok én is..

Ez csak egy példa de jellemző az összes gyors autóra, hogy sofőrjük imád gizdulni. De miért nem mennek gyorsulási versenyekre vagy más olyan helyre ahol ezt a hajlamukat ki tudják élni. Miért kell ártatlan embereket veszélybe sodorni? Nap mint nap hallani ilyen-olyan történeteket de én is nem egyszer szembesültem már ilyennel..


2010. júl. 23. 20:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
19%
próbálj ki egy kocsit, ami szeret gyorsan menni. szinte kívánja és igencsak figyelni kell magadra, hogy ne menj 130al a 90 helyett, mivel egy sportos kocsiban 130-140nél, ha nem többnél érzed úgy, mintha 90nel mennél, az autó teszi velük, nem alapból bunkók. ha beülnének egy három hengeres fábiába, tuti megszelidülnének...
2010. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Sokat merengtem ezen a problémán. Valszeg csak egyszerűen felsőbbrendű lénynek tekintik magukat. Vagy azt hiszik, hogy vezetnek olyan jól, hogy elkerüljék a baleseteket. A nagyobb baj, hogy sok hülye meg utánozza őket, és ezért nem lehet kulturáltan közlekedni.
2010. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
49%
Mert azt hiszik ők a Janik és szeretnek villogni a nem épp tisztességes munkából vagy apuci pénzéből vett autóval. Szánalmasak én is sokszor látok ilyet.. Sajnos. De ez elő fordul kevésbé "király" autótulajdonosokkal is.. Ők meg egyszerűen parasztok.
2010. júl. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Első válaszoló! Szerintem hülyeséget írsz.. Az tény h egy ilyen kocsi szeret menni és élvezet is menni vele, szinte kívánja, DE ez nem azt jelenti hogy vergődni kell vele a közutakon.. Erre ott vannak a kihalt utak és egyéb helyek. Egy sportos gépet nem épp a belvárosban kell meghajtani.
2010. júl. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
Próbafekvésre szoktam küldeni a temetőbe...majdnem....otthagytam a fogam egy "ilyen "miatt!:D
2010. júl. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
66%

Sőt olyan is előfordul, bármennyire megvetendő is, h valaki tisztességesen a saját munkával megkeresett pénzéből vesz ilyen kocsit. Azért baromi jól meg tudják egyesek ránézésre ítélni, hogy az a kocsi honnan van.

Ez butaság.


Félreértés ne essék, énis elítélem aki közúton száguldozik, de szerintem is az autó teszi velük :S

2010. júl. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Egyszer volt szerencsém kipróbálni egy gyors autót, valóban más mint mondjuk egy kisautót vezetni. De, akkor sem tenném kockára mások életét azért, hogy növeljem az adrenalinszintemet. Elmennék inkább bungee jumpingolni vagy mit tudom én..
2010. júl. 23. 20:48
 8/25 anonim ***** válasza:
49%
Nem írtam, hogy minden ilyen autótulaj apuci pénzéből vagy tisztességtelen munkából kapta az autót, csak azt hogy legtöbb sajnos ilyen és véleményem szerint a legtöbb "faszagyerek" mind ebből a kategóriából való. Azért legtöbben akik tisztességesen úton jutottak ilyen autókhoz nem vergődnek ennyire az utakon. Szerintem legalább is, mert ők megbecsülik!
2010. júl. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

nekünk a családi gép (most fogtok szidni, mert fater gépével emberkedik, de nem érdekel) szeret menni és mivel hosszú a váltó kiosztása, ha 90nél beteszem 5ösbe a váltót, akkor hiába akarom tartani a sebességet, tuti, hogy fel fogok kúszni legalább 110-re, mert azt érzem, hogy ott érzi jól magát... 4-ben pedig már túl magas a fordulat 90nél, ott meg azért nem kényelmes...


jah és tisztázzuk. keménykedni nem szoktam vele, ha néhanapján megyek a kocsival valahova, akkor is mindig vigyázok rá, előzni csak akkor, ha tudom, hogy teljes biztonsággal, a másik zavarása nélkül meg tudom tenni...


amúgy meg c14si F astra, lehet leszólni, de aki vezetett már ilyet, tudja, hogy elég hosszú a váltója, így 90nel nem szeret menni...

2010. júl. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
De itt sztem most nem is arról van szó hogy 90 helyett 110-el mész , hanem hgy olyan helyen előznek ahol veszélyes másokra a dolog.Én mntem már 90 helyett 150-el s , jó úton(!) és ha valaki volt előttem meg jöttek szembe is akkor inkább lelassítottam akár 70-re is ha annyival ment , minthogy neki álljak előzni amibe nem biztos hogy vissza fogok férni elé , és arra számoljak h majd a szembejövő lassít.
2010. júl. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!