Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért hiszi néhány elektromos...

Miért hiszi néhány elektromos autós, hogy versenyautója van?

Figyelt kérdés

Pár hete egy Fiat500e kocsi gyorsulási versenyt játszott a belvárosban a közreműködésem nélkül! Beállt az autó mellé amivel voltam (BMW M3 2015, nem az enyém!) és a zöldre váltásnál óriási gázzal elindult, még a kerekei is kipörögtek a kisautónak. Majd utána egy parkolóban vigéckedett, hogy mennyire lenyomott, amikor kb én csiga tempóban indultam el, nem szokásom versenyezgetni. Elmagyaráztam neki hogy az nem egy versenyautó és az utca nem versenypálya. Nem értette szegény.

Egyre több ilyet látok akik Nissan Leaffel meg 500e-vel azt hiszik hogy Ferrari volánja mögött ülnek mert kicsit jobban gyorsul mint egy átlag autó.

Van egy Tesla Model 3 is aki úgy közlekedik mint egy állat. Semmibe nem figyeli hogy a gyalogosok látják-e, csak nyomja mint egy vadbarom a legváratlanabb helyzetekben. Hétvégén úgy kivágódott egy kereszteződésből a zebra irányába hogy nem kicsit megijedtem. Persze mondta hogy látott engem, vigyáz ő, de talán óvatosabban kéne menni ezekkel a hangtalan, suhanós gépekkel.

Ti is tapasztaltátok ezt?


2019. nov. 13. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Addig csinálják csak ezt amíg nem okoz egy balesetet aztán szépen megemelik neki a kötelezőjét!


Vagy addig amíg nem hal meg valaki miatta, aztán mehet a börtönbe!

2019. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Oda se kell figyelni rá aki ilyet csinál.

Amúgy meg a bmw-s szokott mindíg úgy indulni hogy ő megmutatja . ENgem nem érdekel, észre se veszem és majd elmúlik nála.

2019. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 D. Brasco ***** válasza:
31%
Probléma hegyek.....most kivetelesen az elektromos autokra meg azok tulajdonosaira kihegyezve.....köszönjük emese.....
2019. nov. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Vezettél már elektromos autót? Marha nagy poén full gázzal (hehe) elindulni vele az első pillanattól jelenlévő nyomaték miatt. A kis 500e-k, e-UP-ok, régi Leafek lehet, hogy gyengék, de 0-tól 50-ig még ezekkel is élvezetes gyorsulni, ami ráadásul teljesen szabályos. Mindezt úgy, hogy bár nyilván nagyobb erőhatások érik a hajtásláncot, azért közel sem gyilkolja annyira az autót, mintha egy robbanómotoros autóval indulnál mindig így.


(Igen, én is folyton ezt csinálom, és igen, vicces látni a morcogó BMW-sek arcát a visszapillantó tükörben.)

2019. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

"Vezettél már elektromos autót?"


Te nem igazán érted a kérdést, ugye?

2019. nov. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Teljesen jól értem a kérdést. A kérdés az volt, hogy miért csinálják ezt az elektromos autósok, én megválaszoltam, tőlem aztán lehet rajta besértődni. :)
2019. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Látszik hogy mese. Villanyautóban nagyon korrekt a kipörgésgátló. Lepadlózva tapadási határon gyorsít, de nem pörög ki. Itt bukott le a nagy mesemondónk.

Az egész csak arról szólt, hogy milyen autóba szeretne egyszer beleülni (M3), majd ha meglesz a jogosítványa.

2019. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Micsoda sztori! Békésen krúzolgatsz a belvárosban egy M3-assal, amit versenyre hívott egy kisautó, aki teljesen véletlenül pont ugyanabba a parkolóba tartott, ahová te is. Majd még jól oda is ment hozzád beszólni! Igazán kalandos életed van.
2019. nov. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%

Érdekes hogy az összes villanyautóssal le is tudtál állni beszélgetni. Még a Teslással is aki a kereszteződésben megijesztett. Akkor miért nem öket kérdezted?


És a hetesnek is igaza van. Nem pörög ki a kerekük az elektromos autóknak.


Szóval egyrészt kamu, másrészt nem, nem tapasztaltuk.

2019. nov. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Elektormos autója válogatja, hogy kipörög-e, a GreenGos eUp-okban is van kipörgésgátló, de azért esőben iszonyat könnyű megcsúsztatni a kerekeket, még 10 km/h-nél lepadlózva is ki tud pörögni.
2019. nov. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!