Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Női kérdés autószereléssel...

Női kérdés autószereléssel kapcsolatban - van összefüggés a lent kifejtett két tény között?

Figyelt kérdés
Most jöttem haza vidékről, úgy 300 km-t vezettem. Az autó még új (számomra, amúgy 96os), így nem nagyon ismertem még ki. Mikor hazaértem, mentem még erre-arra, és kigyulladt az (ne nevessetek:) ) a kis olajos lámpácska a műszerfalon. Felőlem akár csodalámpás is lehetne, nem tudom milyen problémára utal. A másik, mintha nem lenne az autóban húzóerő. Ahol eddig emelkedőn 3-asban feljöttem, ott a 2-esben is nehézségei vannak, tényleg mintha nem lenne benne elég erő. Ezek összefügghetnek egymással? Autópályán, mikor jöttem haza, volt, hogy 150-et mentem, de 4ezernél nem pörgött többet. Lehet, hogy ezzel "vágtam haza"? Légyszíves, hozzáértők írjanak!:) Köszönöm!
2010. júl. 18. 12:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

alacony az olajszint a motorban. ne kínozd, hanem tölts utána, mert rövidesen teljesen tönkremehet a motor - az pedig nem olcsó mulatság...

(ha valahol olajfolyást látsz, akkor meg szerelő)

2010. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Még ha erre jársz, esetleg tudsz válaszolni arra is, hogy szerelő mennyiért tudna kb. utána tölteni? Én tényleg nem értek hozzá, számomra rejtély hogy működnek ezek a gépek. Azt javaslod, hogy addig ne használjam, míg ez a probléma fenn áll?
2010. júl. 18. 12:30
 3/27 anonim ***** válasza:
Bizony ám! Egy métert se menj vele és be se indítsd, míg nem lesz utána töltve, megfelelő minőségű olajjal. Most hiába szívesen leírom Neked, az nivópálcán ellenőrzöd az olajszintet és fel kell tölteni a maximum jelzésig, ha ezt nem tudod megoldani kérj meg valakit hogy segítsen, mert nem lehet másképp leírni. Biztos van egy pasi ismerős aki megmutatja és javasolnám, hogy innentől kezdve folyamatosan ellenőrizd az olajszintet! (Mert ez a dolog még jobb esetben is ártott a motornak sajnos). Mondjuk figyeled a megtett km-eket és 500 km-enként olajszint ellenőrzés. Minimum és maximum szint között kell lennie az olajnak a nívópálcán, de inkább maximumhoz legyen közelebb, viszont túltölteni sem szabad.
2010. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Az nagy pofátlanság lenne egy szerelőtől ha azért elkérne egy komoly összeget, hogy utántölti az olajat, én ha szerelő lennék pénzt sem fogadnék el érte, de ismerem a szerelőket, átvágják az embert. Próbálj egy tapasztalt autós ismerőst megkérni hogy töltse fel az olajat és magyarázza el, hogy tudod legközelebb önállóan megoldani ugyanezt.
2010. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
Hú basszus, te hogy kaptál jogosítványt? Ezek alap dolgok, még egy nőnek is tudni illene, mi az olajos lámpácska. Meg azt is, hogy hol kell megnézni illetve után tölteni a dolgokat. Egy nő
2010. júl. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a többieknek is, valahogy megpróbálom ellenőrizni:)

Utolsó kedves válaszolónak üzenem: azért kaptam jogosítványt, mert jól és előzékenyen vezetek, igazán sajnálom hogy személyes sértésnek vetted nőtársaink nevében, hogy nem értem a működés mechanizmusát.. A logikáddal javaslom, ne használj mondjuk mobiltelefont, míg nem vagy tisztában vele, hogyan működik. Többieknek nagyon szépen köszönöm!

2010. júl. 18. 12:45
 7/27 anonim ***** válasza:

Szégyelld magad ! Ismeretlen autóval 150-nel menni !Mennyi is autópályán a megengedett????

No,nem ez a lényeg !Tudd meg pontosan,milyen autó,hány köbcentis,hány km van benne,dízel vagy benzines,símí v automata váltós?

Ülj bicajra,vagy motorra,gurulj el egy benzinkútra,a benzinkutas segít,vegyél egy liter közepes árút !

Ha nem megy az OLAJSZINT ELLENŐRZÉS,Majd az olajbeöntés,keress egy szomszédot ! Ha már most van olajfolt alatta,picit lehetsz ideges,és hagyd rá! Szerelő !


/útközben egyél egy fagyit !/

2010. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, kedves kérdező, de jogosítványt nem az előzékeny vezetésért adnak!


Hogy mentél át kresz elméletin?


Rutin vizsgád nem volt?? Előtte megtanítják az olajszint, a fékfolyadék, az ablakmosó folyadék és a hűtővíz jelentőségét, sőőt ki is nyittatják veled a motorháztetőt.. Mert vizsgán bármelyiket húzhattad volna! Ezen kívül kerékcsere, elakadásjelző légkondi berendezés éééés bizony a műszerfal világításait is kérdezhették volna a vizsgán! Hogy hogy te ezeket nem tanultad?? Hogy mehet ilyen ember az útra?? Oké hogy nőből vagy, de ennyire nem lehet kivételezés, egyszerűen nem hiszem el hogy ezeket nem tudod.. vagy csak elfelejtetted!


Én sem értem, hogy kaptál jogsit, nem sértésnek szánom, csak csodálkozom! Mit húztál járműkezelési vizsgán(rutin)?? Puszta kíváncsiságból kérdezem!


A kérdésre válaszolva ezért nem kell szerelőhöz menned, a benzinkútnál a benzinkutas mindenben segíteni fog! De hangsúlyozom ezt egyedül kéne tudnod és nem azért mert illik tudni, hanem mert ez a jogosítvány megszerzéséhez tartozik.. Nem csak vezetni kell tudni! Nem értem.. isten bizony nem értem, hogy hova jártál és hogy lett meg neked!


Remélem kapok rá választ, mert érdekel!

2010. júl. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
ja és a mobilokat nem tanítják meg előtte használni, de olajat cserélni megtanítanak a vezetés előtt.. Úgyhogy nem volt jó az összefüggés, még ha nem is nekem írtad!
2010. júl. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Bizony, sürgősen olajat kell bele tölteni!


14:06, rutin vizsgán én is szépen elmondtam ezeket a dolgokat, még az olajszint ellenőrzését is, de bevallom neked, hogy annak az autónak, amin tanultam vezetni, soha az életben nem láttam a motorját!

2010. júl. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!