Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Miért van az, hogy a társkeres...

Miért van az, hogy a társkeresőn szinte mindenki budapesti?

Figyelt kérdés

80 km-re lakom Pesttől Kecskeméten, de innen kb. senki nincs fent semelyik társkeresőn, és ahogy pörgetem, minden csajhoz oda van írva, hogy lakhely: Budapest. 10-ből 9 nő pesti. Nem értem, miért van ez. Nem hiszem, hogy az ország lakosságának 90%-a Pesten élne. Pest nincs messze innen, de nincs is a közelben, hiába van autópálya, és hiába vagyok fent 50 perc alatt. Kecskemétről vagy a közeléből konkrétan ha 100-ból 1 van, akkor sokat mondok.


És az miért van, hogy nézek egy random Tiktok live-ot vagy nézek egy YouTube videót, kiderül, hogy a szereplő/készítő tuti, hogy budapesti. Ugyanúgy, 10-ből 1 vidéki tartalomkészítő van. Nem vágom, miért. Pesten és tágabb környékén mondjuk él kb. 2,5 millió ember. De kb. 7-7,5 millió ember pedig vidéki. Ennek ellenére szinte mindenhol csak pestiek vannak, vagy pestieket látni a társkeresőkön.


Semmi gondom Budapesttel, én imádom, ott születtem, csak zavar, hogy ahol most lakom, kihalt, úgy ahogy a vidék is. És most egy költözéshez sincs pénzem.



jún. 22. 17:42
1 2 3
 11/26 anonim válasza:

Nem tudom, konkrétan melyik társkeresőről van szó, de pl. nekem a Tinder nem tudom, milyen települést hoz be tartózkodási helyemként, mert van, hogy egy-egy nőre kihozza, hogy pl. 86 km-re lakik tőlem, nézem az adatait, és elvileg Pesten lakik, tőlünk meg 250 km-re van Pest a valóságban. Szóval akár még az is előfordulhat, hogy nem a megtévesztés szándékával szerepel valakinél "rossz" lakóhely. Badoo-n viszont pl. én tudom beállítani a lakóhelyet.

Amúgy sajnos a legtöbb vidéki kis- és középváros szinte haldoklik, sehol sincsen semmi. Én Sárospatak közelében élek, Miskolc tőlünk kb. 80 km, csak egy-két kisváros, meg sok falu van a közelben. Ha nálatok, a megyeszékhelyen nincs élet, akkor gondolj bele abba, hogy itt mi van. Mondjuk társkeresőkön még csak-csak lehet látni embereket, de néha a minőség hagy kívánnivalót maga után, máskor meg valószínűleg irreálisan magasak az elvárásaik. Azt persze megértem, hogy akinek bejön a pesti életmód, annak egy kisebb város lehangoló lehet, nekem viszont túl sok lenne Pest. Ettől függetlenül sajnos tényleg igaz az, hogy sok vidéki település elöregszik, elnéptelenedik, nincs normális munkahely, nincs kikapcsolódási lehetőség.

jún. 23. 11:52
 12/26 anonim válasza:
Allitasd be a tarskeresodet max 10 km-es korzetre akkor nem mutatja Pestet
jún. 24. 08:25
 13/26 A kérdező kommentje:
De akkor nincs választék...
jún. 24. 11:26
 14/26 anonim válasza:
Miert, nincsenek nok Kecskeméten?
jún. 24. 12:01
 15/26 anonim válasza:

Szórakozni lehet kettesben is. Én pld kifejezettem kedvelem, ha nincs nyüzsgés. Étterem, kávézó, romantikus helyke mindenhol vannak.

De lehet utazni is, kirándulni.

Egy országbérlet áráért oda utazol, ahova akarsz a pároddal.

Négy fal közt pedig érdektelen, hogy milyen helyen vagytok...

jún. 24. 13:16
 16/26 anonim válasza:

15-ös vagyok

minél több helyen érdemes próbálkozni.

facebooknak van társkereső alkalmazása is és rengeteg társkereső csoport is és biztos vagyok benne, hogy kecskeméti, vagy regionális csoport is van. nem kicsi városról beszélünk.

előbb utóbb lennie kell valakinek. általában akkor, amikor az ember nem számít rá.

amúgy Budapest is sokkal nyugisabb ,mint régen. 90es években tömegnyomor volt a városban mindnehol, utcákon, tömeggközlekedésen ma meg nem tudsz úgy felszállni egy buszra,hogy ne legyen ülőhely.

nagyon élhető lett akorábbiakhoz képest.

abban igazad van,hogy itt sokkal több a kikapcsolódási lehetőség,a szolgáltatások száma nagyságrendekkel több de sztem ez a világon ez mindnehol így van.

Kisváros vs nagyváros.

Kecskemét nincs messze Bp-től. Magyarország meg nem olyna nagy ország,hogy ne lehessen programokat találni és a természet adta lehetőségek meg végtelenek.

Kicsit nyitottabbnak kell lenni és kimozdulósabbnak.

jún. 24. 13:36
 17/26 A kérdező kommentje:

Este 10-kor megy vissza az utolsó vonat. Egy este 19 vagy 20 órakor kezdődő foci meccsre vagy színházi előadásra sem tudunk elmenni, mert lekéssük a vonatot. Ez elképesztő a 21. században, hogy 80 km-re nincs vonat késő este... Egyébként van jogsim, de nem vezettem még nagyvárosban, félek is a vezetéstől, ráadásul kocsim sincs...

Én élni akarok Pesten a mindennapokban. Reggel ott kelni, ott dolgozni. Melóztam ott 2,5 évig, a kollégák is kedvesebbek voltak, mint itt vidéken.

Te könnyen beszélsz arról, hogy lakjak itt, hiszen te valószínűleg pesti vagy. Nem tudom, talán másként állnál hozzá, ha ide kéne költöznöd valami miatt, és megtapasztalnád az itteni körülményeket. Egyik kollégám Pestről költözött le pár éve, és olyan szarul érezte magát, hogy fél él után visszahúzott Pestre...

jún. 25. 12:31
 18/26 anonim válasza:
Akkor koltozz, mi tart vissza?
jún. 25. 13:21
 19/26 A kérdező kommentje:
Alacsony fizetés...
jún. 25. 17:06
 20/26 anonim válasza:
Akkor munkahelyet kell váltani
jún. 25. 18:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!