Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Miért van az, hogy a társkeres...

Miért van az, hogy a társkeresőn szinte mindenki budapesti?

Figyelt kérdés

80 km-re lakom Pesttől Kecskeméten, de innen kb. senki nincs fent semelyik társkeresőn, és ahogy pörgetem, minden csajhoz oda van írva, hogy lakhely: Budapest. 10-ből 9 nő pesti. Nem értem, miért van ez. Nem hiszem, hogy az ország lakosságának 90%-a Pesten élne. Pest nincs messze innen, de nincs is a közelben, hiába van autópálya, és hiába vagyok fent 50 perc alatt. Kecskemétről vagy a közeléből konkrétan ha 100-ból 1 van, akkor sokat mondok.


És az miért van, hogy nézek egy random Tiktok live-ot vagy nézek egy YouTube videót, kiderül, hogy a szereplő/készítő tuti, hogy budapesti. Ugyanúgy, 10-ből 1 vidéki tartalomkészítő van. Nem vágom, miért. Pesten és tágabb környékén mondjuk él kb. 2,5 millió ember. De kb. 7-7,5 millió ember pedig vidéki. Ennek ellenére szinte mindenhol csak pestiek vannak, vagy pestieket látni a társkeresőkön.


Semmi gondom Budapesttel, én imádom, ott születtem, csak zavar, hogy ahol most lakom, kihalt, úgy ahogy a vidék is. És most egy költözéshez sincs pénzem.



jún. 22. 17:42
A kérdező szavazást indított:
Nekem is ez az érzésem, azokat tapasztalom, amiket írsz.
Nekem nincs ilyen érzésem.
16 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
Senkit se érdekel Kecskemét
jún. 22. 17:52
 2/26 anonim válasza:
Üdv a "vidékiként társkereső" klubban. Én konkrétan ezért hagytam fel az online társkereséssel. Egy óra autózás nem tűnhet soknak, de B-ből vissza is kell térni A-ba. Csak ez alaphangon 2 órát elvesz az ember napjából.
jún. 22. 18:13
 3/26 anonim válasza:
Sokan hazudnak, mert azt gondolják, így többeket fognak érdekelni. Volt nekem is ilyen ismerkedésem, ahol a második randin derült ki, hogy "asszem, az adatlapomon Pest volt kiírva, de amúgy nem ott lakom".
jún. 22. 18:18
 4/26 A kérdező kommentje:

Nekem is volt ilyen, de nem hazudott akkorát, mert Alsónémediben lakott, ami ott van rögtön BP mellett. Az nem akkora baj, ha Pest közelében él, és úgy írja ki Pestet.


Tervezek is innen lelépni Pestre, mert amilyen pangás itt van, az nagyon lelombozó.

jún. 22. 18:22
 5/26 anonim válasza:

"Pesten és tágabb környékén mondjuk él kb. 2,5 millió ember. De kb. 7-7,5 millió ember pedig vidéki."


Megírtad a megoldást. A 2.5 millió az durván a lakosság negyede, némileg még több is. A vidék meg vidék, az nem homogén massza hanem megoszlik mindenféle vidéki nagyváros meg falu között. Ráadásul aki pest közeli az is sokszor azt fogja mondani hogy budapesti. Annyi ilyen lányt láttam facen, be van írva nagy büszkén BP közben idekint lakik ahol én, felismerem a képekről :D Ezen kívül ha valaki kamuzni akarna, és hát elég sok a kamus manapság, az is simán pestet mondhat. Ráadásul vannak akik még felvágni is próbálnak ezzel hiszen főváros. Na kb ezekre tudok gondolni most első gondolatból.

jún. 22. 18:26
 6/26 anonim válasza:

"Tervezek is innen lelépni Pestre, mert amilyen pangás itt van, az nagyon lelombozó."


Ez pedig a másik, amivel azt hiszem most megválaszoltad a saját kérdésedet is :D

jún. 22. 18:27
 7/26 anonim válasza:
Kecskemétről menekülni kell, nem csak társkeresés szempontjából nulla.
jún. 22. 18:27
 8/26 A kérdező kommentje:
Utolsó, miért? Nem azért kérdezem, mert nem értenék egyet, hanem csak kíváncsi vagyok az érvekre, a megfogalmazásra
jún. 22. 18:40
 9/26 anonim válasza:

Nem a 7-es válaszadó vagyok, de szintén kecskeméti és ugyanúgy látom. Nulla kikapcsolódási lehetőség, előregedett népesség, folyamatosan kihalt város (bármely napszakban járok bárhol), mintha elpusztult volna az egész. 12-14 évvel ezelőttről nem így emlékszem. Pestről ide költözve meg különösen nyomasztó volt (ne kérdezd, életem legnagyobb fäszsága volt).


Ha megnyugtat, társkeresőn én sem találok ebből a putriból senkit.

jún. 22. 20:17
 10/26 A kérdező kommentje:
5 év pesti egyetem és azt követő 2 év Pesten dolgozás, feljárogatás után nekem is nyomasztó itt élni, pedig 2 éves korom óta itt éltem, most újra itt élek, itt nőttem fel. De utálom. Régen, amíg nem éltem jobb helyen, nem utáltam. Pest után nagyon gáz, mint egy falu...
jún. 22. 20:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!