Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Mitől nehezebb avagy könnyebb...

Mitől nehezebb avagy könnyebb mostanság ismerkedni/összejönni valakivel mint például évtizedekkel ezelőtt?

Figyelt kérdés
Pro és kontra válaszokat, magyarázatokat írjatok

2022. jún. 29. 16:50
 1/6 anonim válasza:
A személyes kommunikációt az on-line váltotta fel, ezért ma könnyebb, mert azonnal, sok felületen mindenki, akár anonim módon is utolérhető, nagyobb(nak tűnik) a lehetséges partnerek köre, de ma nehezebb is, mert a gyakori személyes találkozások által finomodó közeledésekre nem, vagy alig van lehetőség. Utóbbit, a nehézségeket tetézi még az élet felgyorsulásából fakadó vélt, vagy valós időhiány mindennel kapcsolatban, igaz, ezt a '70-es években ugyanúgy le lehetett volna írni.
2022. jún. 29. 17:21
 2/6 anonim válasza:

Nehezebb


Egyrészt a társadalom már nem mozdul ki. Régen nem volt internet, Netflix, YouTube, TikTok és hasonlók. Tehát halálra untad magad a 4 fal között. Jártak programokra az emberek, társaságba stb.


Persze az online társkeresés ott van még, de az ott tényleg kb a külsőségekről szól. Élőben egy nem túl attraktív embert is megkedvelhetsz, hiszen tud kompenzálni. Neten nem. Nem tetszik, elhúzod és kuka, pedig lehet hogy remekül kijönnétek a való életben.


20 éves koromig konkrétan pár órát ha otthon voltam (pedig dolgoztam) mert állandóan volt társaság akikkel hol ide hol oda de mentünk.


Most 30+ vagyok, kb a napi programom hogy leviszem a kutyát. Nincs kivel és nincs hova. Mindenki elfoglalt, nem, majd, most nem jó.


Meg értelmes helyek sincsenek.

2022. jún. 29. 17:24
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ez így igaz, a tendencia és a jelenlegi tapasztalatok teljesen alá támasztják a leírtakat.
2022. jún. 29. 19:26
 4/6 anonim válasza:

Személy szerint én borzasztó nehéznek elém meg.


Van többféle társaságom, akikkel járok ide-oda programokra. Barátkozom a barátaim barátaival. Mégis úgy érzem, nincs lehetőség ismerkedni. Hacsak a munkahelyen/suliban nem tetszik meg valaki.


Egyszerűen nincsenek jó helyek a fiataloknak, nincsenek jó programok. Hacsak nem élsz egy nagyon nagy városban.


Évekig próbálkoztam az online társkereséssel, több platformon is. Viszont a nagyobb merítésnek az az ára, hogy több csalódás is ért, amibe belefáradtam. Unalmas beszélgetéseket tapasztaltam, kiábrándító személyes találkozókat.


Ráadásul szerintem mostanában egyre többet szidja a két nem egymást. Pl. a férfiak többsége sérelmezi, hogy a nők többsége szeretné/szereti, ha a férfi kezdeményez; a nők pedig gyakran használják szórakozásra az ilyen oldalakat, ami elveszi a kedvét a férfiaknak. Pedig mindkét oldalon vannak gyökerek és normálisak is, ezt be kellene látni.

2022. jún. 30. 02:15
 5/6 anonim válasza:

Anyám mindig azt hajtotta, hogy régen voltak bálok meg egyéb összejövetelek, ahol személyesen ismerkedtél nyilván, legtöbbször alkohol sem volt így még a fejed is tiszta volt.

Manapság lusták az emberek. Az online dolgoktól hányok mellette az élőzős képességeim elég gyengék de mégis a személyesre vágyom.

2022. jún. 30. 05:09
 6/6 anonim válasza:
Nyilvánvalóan könnyebb. Sokkal több partnert érsz el akárhonnan. A fizikai találkozás vagy létrejön vagy nem, a virtuális kapcsolat egy perc alatt akár több ezer helyre eljut. Az már az érem másik oldala, hogy sokkal kevesebbet ér egy ilyen kapcsolat, amilyen könnyen jön, olyan könnyen megszakad. De tudatosan használva és normális értékek mentén a hatékonysága nagyságrendekkel jobb mint a társkeresés 30 évvel ezelőtt.
2022. júl. 2. 19:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!