Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Mennyire igaz ez az "ős"...

Mennyire igaz ez az "ős" sztereotípia miszerint fiatalon a nők csak rosszfiúkkal állnak szóba és kedvükre válogathatnak, míg idősebb korukban már korlátozottabb lehetőségeik vannak? (Lent)

Figyelt kérdés

Bővebben kifejtve a kérdést:


A sztereotípia lényege az lenne hogy amíg a nők fiatalok és szépek addig inkább egy rosszfiút választanak maguknak és azzal lesznek kapcsolatban.

Míg idősebb korukban már(ahogy a szépségük megfakul) kénytelenek lejjebb adni az igényeikből és azok a fajta férfiak sem keresik már őket akik fiatal korukban. Így beérik a "jófiúkkal" azokkal akikkel fiatalabb húszon éves korukban határeset lett volna hogy szóba álljanak vagy fogadják az udvarlásukat. Ugye ezt a történetet mindenki hallotta már.


Rosszfiúk alatt azokat értem akiknek mindig volt barátnőjük(volt hogy egyszerre több is), nagyon viccesek voltak, nagyon frappáns közbe szólásaik voltak egy beszélgetésben, az osztályban vagy az évfolyamban központi szerepet töltöttek be, mindenki velük akart barátkozni. Extrovertáltak voltak. A szüleik drága márkás cuccokat vettek nekik, vagány frizurájuk volt.


Jófiú: Mindenki más aki nem olyan volt mint a fenti, de nem is pont az ellentetje csak egyik tulajdonságból sem volt olyan jó.



Inkább arra vagyok kíváncsi hogy ha ez hülyeség és nem így van akkor miért butaság ez. És egyáltalán ki talál ki ilyeneket.

Nekem pl férfiként ez a tapasztalatom hogy több olyan régi osztály társam is van aki most összejönne velem simán de annó régen középiskolában egy savval teli pohárként dobták vissza a közeledésem, míg ma ugyanazt a fajta közeledést viszonozzák.


Ugyanakkor nem szeretnék bele esni abba a hibába hogy messze menő következtetést vonok le az én nyomorult kis életemből. Ilyen téma meg nem igazán tud felmerülni a való életben ahol érdemes kibeszélni. Szóval kíváncsi vagyok mindenkinek a kulturált véleményére.


2022. febr. 2. 22:33
1 2 3 4
 31/40 anonim válasza:

"nem jók vagy rosszak hanem csak úgy vannak"

Nah ezt ne, fogadom el, a legtöbb sztereotípia negatív és bántó.


"Hogy most konkrétan a kérdésben szereplő mennyire igaz ezt nem tudom"

Akkor jó, miért kell a sztereotípiákkal amúgy is foglalkozni, nem hiszem hogy bármennyire hasznosak.


"Ezt most általánosságban kérdezed?"

Igen is meg nem is.

A sztereotípia amiről beszélsz annak szerinted milyen implikációja van és minden más sztereotípiát miért érdemes használni?

2022. febr. 5. 12:46
 32/40 A kérdező kommentje:

"Nah ezt ne, fogadom el, a legtöbb sztereotípia negatív és bántó."


Ugyan annyira amennyire sokszor az igazság is bántó valakinek.


"Akkor jó, miért kell a sztereotípiákkal amúgy is foglalkozni, nem hiszem hogy bármennyire hasznosak."


Minden sztereotípia egy vélt vagy valós problémán alapul. Az hogyha valamiről nem beszélünk, nem próbáljuk meg kideríteni hogy az most úgy van e vagy nem vagy igaz e vagy nem hanem elvárjuk hogy mindenki dugja homokba a fejét és hallgasson a témáról az nem oldja meg a problémát. Én nem hiszek abban hogy csak arról mondják azt hogy ne beszéljünk róla amiről tényleg nem is kell mert nem igaz, hanem van egy olyan "paranoid" szkepticizmusom hogy szerintem ez egy olyan fegyver, egy olyan aduász amit akkor is használonk vagy használnak amikor egy éppen nagyon fontos kérdést kellene megbeszélni, átnyálazni, de egyeseknek ez nem áll érdekében ezért ahhoz folyamodnak hogy a vitapartnerüket tűntetik fel negatív színbe, csak azért mert ők nyilvánvaló okok miatt nem hajlandóak beszélni arról az adott témáról.


És ezek miatt gondolom azt hogy nem szabadna léteznie olyan témának vagy felvetésnek amit tabuként kezelünk és elfolytunk. A politikusok is pont ezt hsználják ki, ezzel manipulálják a közbeszédet és az állampolgárok közötti kommunikációt. Így tudják megszerezni a like-okat hogy nagyon-nagyon leszűkítik azokat a témákat amikről beszélni kell.

2022. febr. 5. 13:38
 33/40 A kérdező kommentje:

"A sztereotípia amiről beszélsz annak szerinted milyen implikációja van és minden más sztereotípiát miért érdemes használni?"


Amiről a kérdésben beszéltem, azt nem tudom, azért kérdeztem.


Hogy miért érdemes beszélni róla azt fentebb leirtam.

De jó hogy így is megkérdezed mivel: Nem azt állítom hogy használni kell őket, hanem azt hogy beszélni róla, pro-kontra vitatkozni miért igaz egy általánosítás vagy éppen miért nem igaz. Én ebben hiszek.

2022. febr. 5. 14:15
 34/40 anonim válasza:

"Ugyan annyira amennyire sokszor az igazság is bántó valakinek."

Hogy lehet egy egész társadalmat vagy népcsoportot egyöntetűen és igazságosan összefogni?

Hm?


"Minden sztereotípia egy vélt vagy valós problémán alapul."

Igen ezt mondogasd magadnak, viszont kimondani, hogy mindenki ebből a csoportból vagy a legtöbbet ezt teszik, mert éppen te vagy valaki úgy érzi az egyik legérzéketlenebb dolog.


"Az hogyha valamiről nem beszélünk, nem próbáljuk meg kideríteni hogy az most úgy van e vagy nem vagy igaz e vagy nem hanem elvárjuk hogy mindenki dugja homokba a fejét és hallgasson a témáról az nem oldja meg a problémát."

Ki mondta, hogy homokba kell dugni a fejünket?

A sztereotípia konklúziójánál kezdesz.

Nem próbálsz meg statisztikáknak utána nézni.

Egyoldalúan nézed a témát.


"ne beszéljünk róla"

Ezt még mindig senki sem mondta.


"szkepticizmusom"

Igen aki sztereotípiákat akar használni azt tényleg szkeptikus.

:D


"nagyon fontos kérdést kellene megbeszélni"

Igen, a kérdés az lenne, hogy szerinted miért jó vagy hasznos vagy bármiért értelmes dolog sztereotípiát használni.


"tűntetik fel negatív színbe"

Egyoldalúan nézni a témát sem fair.

Üdv az interneten.


"mert ők nyilvánvaló okok miatt nem hajlandóak beszélni arról az adott témáról"

Szívesen beszélek csak átugrottál néhány lépést.


"És ezek miatt gondolom azt hogy nem szabadna léteznie olyan témának vagy felvetésnek amit tabuként kezelünk és elfolytunk. A politikusok is pont ezt hsználják ki, ezzel manipulálják a közbeszédet és az állampolgárok közötti kommunikációt. Így tudják megszerezni a like-okat hogy nagyon-nagyon leszűkítik azokat a témákat amikről beszélni kell."

Néha át kellene olvasnod mit írsz le, mert rohadtul vicces.

Feltettem kérdéseket amikre nem sikerült válaszolnod.


"Amiről a kérdésben beszéltem, azt nem tudom, azért kérdeztem."

A francokat.

Van egy sztereotípia amit nagyon szeretnek az incelek és a nőgyűlölők.

Általában ez akkor szokott kialakulni amikor nem tudnak barátnőt szerezni és magukat tökéletesnek gondolják.


"A sztereotípia lényege az lenne hogy amíg a nők fiatalok és szépek addig inkább egy rosszfiút választanak maguknak és azzal lesznek kapcsolatban.


"Míg idősebb korukban már(ahogy a szépségük megfakul) kénytelenek lejjebb adni az igényeikből és azok a fajta férfiak sem keresik már őket akik fiatal korukban. Így beérik a "jófiúkkal" azokkal akikkel fiatalabb húszon éves korukban határeset lett volna hogy szóba álljanak vagy fogadják az udvarlásukat. Ugye ezt a történetet mindenki hallotta már."

Ez a leírás csodálatosan meg mutatja mennyire out of touchnak kell lenni a valósággal.


"Hogy miért érdemes beszélni róla azt fentebb leirtam."

Én meg szánalmasnak tartom, hogy 2022-őt írunk és ennyire futja.


"egy általánosítás vagy éppen miért nem igaz"

Mondok neked valamit.

Semelyik általánosítás nem igaz.

Én abban hiszek, hogy mindenki egyedi és nem robotok akik be vannak programozva.

Már másodszorra kell leírnom, de talán még le kell egy párszor.

2022. febr. 5. 15:33
 35/40 A kérdező kommentje:
Minden igaz! ;)
2022. febr. 5. 15:42
 36/40 anonim válasza:

Vannak benne féligazságok, de nem egészen így van:


- A "rosszfiúk" valóban vonzzák a fiatal lányokat, hiszen ezek általában mesterien manipulálják a körülöttük lévőket, de olyan 25-30 éves kor körül az értelmesebb nők rájönnek, hogy az ilyeneknek nem szabad bedőlni, na meg fejlesztik magukat annyira, hogy ne a fiatalkori traumáik alapján válasszanak párt. (Ez sajnos a nők egy részére igaz csak, a többi megreked a 16 éves szintjén, és még 50 éves korában is az ilyen hulladék kapcsolatokkal küzd.)


- Sok nő elkezdi érezni 25-35 körül, hogy ketyeg a biológiai óra, vagy meg akar felelni a társadalmi elvárásoknak, úgyhogy ilyenkor gyorsan összeszednek valami béta balekot, és összeházasodnak 2 év után, meg gyereket szülnek egy középszar kapcsolatba. (Aztán persze majd elválnak.)


Valahogy így működik a dolog.

2022. febr. 5. 15:46
 37/40 anonim válasza:

Ja, és még valami:


Az, hogy gimiben cikiztek, most meg akár összejönnének veled, megint egy más dolog. Szimplán csak eltelt rengeteg év, változtál te is, ők is. Az általad leírt dologhoz ennek nincs köze.

2022. febr. 5. 15:49
 38/40 A kérdező kommentje:

"Hogy lehet egy egész társadalmat vagy népcsoportot egyöntetűen és igazságosan összefogni?


Hm?"


Nem tudom, még nem próbáltam :DD


"Igen ezt mondogasd magadnak, viszont kimondani, hogy mindenki ebből a csoportból vagy a legtöbbet ezt teszik, mert éppen te vagy valaki úgy érzi az egyik legérzéketlenebb dolog."


Mondogatom is.


"Ki mondta, hogy homokba kell dugni a fejünket?


A sztereotípia konklúziójánál kezdesz.


Nem próbálsz meg statisztikáknak utána nézni.


Egyoldalúan nézed a témát."


Ha nem dugja senki homokba a fejét akkor lehet mindenről beszélni, ez jó.

Hogy érted ezt hogy ott kezdek? Általánosságban beszélünk sztereotípiákról nem tudok így semmilyen konklúzióval kezdeni.

Ha valamit bizonyítani akarok utánanézek, de most miről van éppen szó?

Szerintem te nézed egyoldalúan a témát, legalábbis nagyon nehéz veled zöld ágra vergődni, bármennyire is igyekszem korrekt válaszokat adni a felvetéseidre.


"Ezt még mindig senki sem mondta."


Nem én állítom hogy a sztereotípiák hülyeségek, de ha mégsem így gondolod akkor elnézést, akkor tényleg nem mondtad hogy ne beszéljünk róla.


"Igen aki sztereotípiákat akar használni azt tényleg szkeptikus.


:D"


Mit értesz az alatt hogy használni? A sztereotípiákat nem lehet soha önmagukban érvnek használni, aki hisz is egy sztereotípiában az sem a sztereotípiával érvel hanem elmondja hogy van ez a .... sztereotípia és szerintem igaz mert ez és ez a bizonyítékom statisztikám van rá amivel alá akarom támasztani.


"Igen, a kérdés az lenne, hogy szerinted miért jó vagy hasznos vagy bármiért értelmes dolog sztereotípiát használni."


Leírtam, többször is. És nem használjuk. Legalábbis én nem tudom hogyan lehet önmagában használni. Most ha két ember vitatkozik egy sztereotípiáról akkor melyik használja a 2 közül?


"Egyoldalúan nézni a témát sem fair.


Üdv az interneten."


Szerintem sem szabad egyoldalúan nézni. Üdv!


"Szívesen beszélek csak átugrottál néhány lépést."


Pedig annyira figyeltem tényleg hogy ne lépjem át.


"Néha át kellene olvasnod mit írsz le, mert rohadtul vicces.


Feltettem kérdéseket amikre nem sikerült válaszolnod."


Pedig nagyon figyeltem. És igyekeztem.


"A francokat.


Van egy sztereotípia amit nagyon szeretnek az incelek és a nőgyűlölők.


Általában ez akkor szokott kialakulni amikor nem tudnak barátnőt szerezni és magukat tökéletesnek gondolják."


Na, ez egy érv ez ellen a sztereotípia ellen amit a kérdésben írtam.

Köszönöm.


"Ez a leírás csodálatosan meg mutatja mennyire out of touchnak kell lenni a valósággal."


Ezeket gyűjtöttem össze sok-sok kommentből és szedtem csokorba, mert kíváncsi voltam mit gondolnak erről mások. Örömmel olvasom a véleményed.


"Én meg szánalmasnak tartom, hogy 2022-őt írunk és ennyire futja."


Hát látod..:(


"Mondok neked valamit.


"Semelyik általánosítás nem igaz.


Én abban hiszek, hogy mindenki egyedi és nem robotok akik be vannak programozva.


Már másodszorra kell leírnom, de talán még le kell egy párszor."


Nekem többet nem kell leírni.

2022. febr. 5. 16:15
 39/40 anonim válasza:
szegény kérdező butuska, de majd jobb lesz neki
2022. febr. 6. 14:26
 40/40 A kérdező kommentje:

KB olyan feelingem van amikor az ember mondja a kőművesnek:

"Figyi, ez nem egyenes!"

Mire a kőműves: "De aaaz!"

2022. febr. 7. 00:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!