Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Mennyire igaz ez az "ős"...

Mennyire igaz ez az "ős" sztereotípia miszerint fiatalon a nők csak rosszfiúkkal állnak szóba és kedvükre válogathatnak, míg idősebb korukban már korlátozottabb lehetőségeik vannak? (Lent)

Figyelt kérdés

Bővebben kifejtve a kérdést:


A sztereotípia lényege az lenne hogy amíg a nők fiatalok és szépek addig inkább egy rosszfiút választanak maguknak és azzal lesznek kapcsolatban.

Míg idősebb korukban már(ahogy a szépségük megfakul) kénytelenek lejjebb adni az igényeikből és azok a fajta férfiak sem keresik már őket akik fiatal korukban. Így beérik a "jófiúkkal" azokkal akikkel fiatalabb húszon éves korukban határeset lett volna hogy szóba álljanak vagy fogadják az udvarlásukat. Ugye ezt a történetet mindenki hallotta már.


Rosszfiúk alatt azokat értem akiknek mindig volt barátnőjük(volt hogy egyszerre több is), nagyon viccesek voltak, nagyon frappáns közbe szólásaik voltak egy beszélgetésben, az osztályban vagy az évfolyamban központi szerepet töltöttek be, mindenki velük akart barátkozni. Extrovertáltak voltak. A szüleik drága márkás cuccokat vettek nekik, vagány frizurájuk volt.


Jófiú: Mindenki más aki nem olyan volt mint a fenti, de nem is pont az ellentetje csak egyik tulajdonságból sem volt olyan jó.



Inkább arra vagyok kíváncsi hogy ha ez hülyeség és nem így van akkor miért butaság ez. És egyáltalán ki talál ki ilyeneket.

Nekem pl férfiként ez a tapasztalatom hogy több olyan régi osztály társam is van aki most összejönne velem simán de annó régen középiskolában egy savval teli pohárként dobták vissza a közeledésem, míg ma ugyanazt a fajta közeledést viszonozzák.


Ugyanakkor nem szeretnék bele esni abba a hibába hogy messze menő következtetést vonok le az én nyomorult kis életemből. Ilyen téma meg nem igazán tud felmerülni a való életben ahol érdemes kibeszélni. Szóval kíváncsi vagyok mindenkinek a kulturált véleményére.


2022. febr. 2. 22:33
1 2 3 4
 21/40 anonim válasza:

"Mìg idősebb korukban már(ahogy a szèpsègük megfakul)kènytelenek lejjebb adni az igènyeikből ès azok a fèrfiak sem keresik őket akik a fiatalkorukban"

Azoknak a fèrfiaknak is ugyanúgy megkopott ám a vonzereje, mellette mèg problèmásak is. Akkor már jobb egy olyan pasi, aki legalàbb normális, kb 35 èves kor felett úgysincsenek nincsenek már vonzó fèrfiak (külsőre).

2022. febr. 3. 18:10
 22/40 A kérdező kommentje:

"Mi lenne ha nem mások nevében beszélnél mindig és talán meg is mutatnád, hogy ez több lenne egy szánalmas, bántó és önsajnáltató sztereotípián.



"érvelés helyett elbagatelizálni"


Hallgatom az érveid."


Pfú hát nem tudom mi volt konkrétan bántó abban amit írtam. Nem a hülyét akarom játszani csak voltaképpen nem tudom tényleg miről van szó. Magamat meg a legfőképp nem akarom sajnáltatni.



"Pozitív sztereotípiákat sem fogadja mindenki szívesen."



Hát de akkor te se a magad nevében beszélj, ha nem mondhatom el a magam nevében hogy szerintem léteznek igaz sztereotípiák, amit mi sem bizonyíthat jobban hogy a pozitív sztereotípiákat azokat nagyon szívesen vesszük magunkra, úgy te sem mondhatnád ezt mindenki nevében hogy nem szeretjük magunkra venni a pozitív sztereotípiákat. Hisz te is csak egyetlen ember vagy. Nem mondhatod mindenki nevében. Persze az egész történetet bonyolítja az az önellentmondás amikor valaki hallani sem akar negatív sztereotípiákról mert az bántó meg sértő meg rasszista meg náci meg stb de ha pozitív akkor nincsen vele problémája. És ezzel az a legnagyobb baj hogy ha ebbe a hibába esünk akkor onnantól nem az igazságot keressük és az adatokat elemezzük hanem a valóságot próbáljuk meg rágörbíteni a világnézetünkre.

2022. febr. 3. 18:50
 23/40 anonim válasza:
#22 Az eddigi reakcióidat elnézve tényleg sajnáltatod magad (nem szándékosan, csak híján vagy önbizalomnak). Aki megerősített az elképzelésedben, arra reagáltál. Aki leállt veled vitatkozni, arra reagáltál. Aki arra célzott, hogy simán lehet, hogy vonzóbb lettél és jobban bejössz a nőknek, arra nem írtál semmit. Miért akarod negatívan felfogni az életedet, amikor lehetne pozitívan is?
2022. febr. 3. 20:59
 24/40 A kérdező kommentje:

De hiszen reagáltam, mondtam is hogy abban van valami de utána már a sztereotípiák érdekeltek jobban mint téma, így arra válaszoltam, mert sokkal érdekesebb témának találtam mint amiben a kérdésben egyáltalán szó volt.

Az arra kapott válaszokat mint elolvastam, befogattam megértettem. Nem vitatkozni akartam igazán. Szerintem ebből pont az szűrhető le hogy kérdeztem mert kíváncsi voltam, de nem akartam senkit meggyőzni az ellenkezőjéről hogy "de azakkorisúgyvanahogyénmondtam"


Aki megerősített az elképzelésemben arra reagáltam? Hol? Még csak nem is értékeltem a válaszaikat. De ha megmutatod hol írta bármit is nekik vagy reagáltam volna rá arra kíváncsi vagyok.

2022. febr. 3. 21:10
 25/40 A kérdező kommentje:

"Az arra kapott válaszokat mint elolvastam, befogattam megértettem. "


Mármint amiket pro kontra kaptam.


Aztán a sztereotípia meg egy másik téma lett.

2022. febr. 3. 21:12
 26/40 anonim válasza:

Nem láttam még mindig az érveket.

Azt hitted ha beidézed amit írtam és nem válaszolsz rá teljesen akkor elfelejtem? :D

2022. febr. 3. 22:06
 27/40 A kérdező kommentje:
Mi mellett erveljek?
2022. febr. 3. 23:20
 28/40 anonim válasza:

Hogy valójában létezik ez a sztereotípia és van értelme használni a saját frusztráltságodon kívül.

Miért jó a sztereotípia?

2022. febr. 4. 12:02
 29/40 A kérdező kommentje:

A sztereotípiák azok nem jók vagy rosszak hanem csak úgy vannak. Valamelyik igaz valamelyik nem.



Hogy most konkrétan a kérdésben szereplő mennyire igaz ezt nem tudom, mindenféle válasz jött.

Ezért nem is akarok érvelni sem ellene sem mellette, inkább rádbízom a válaszolókra.


Am neked miért van az a fixaideád hogy én frusztrált vagyok?

2022. febr. 4. 13:54
 30/40 A kérdező kommentje:

"Miért jó a sztereotípia?"


Ezt most általánosságban kérdezed?

2022. febr. 4. 13:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!