Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Mennyire igaz ez az "ős"...

Mennyire igaz ez az "ős" sztereotípia miszerint fiatalon a nők csak rosszfiúkkal állnak szóba és kedvükre válogathatnak, míg idősebb korukban már korlátozottabb lehetőségeik vannak? (Lent)

Figyelt kérdés

Bővebben kifejtve a kérdést:


A sztereotípia lényege az lenne hogy amíg a nők fiatalok és szépek addig inkább egy rosszfiút választanak maguknak és azzal lesznek kapcsolatban.

Míg idősebb korukban már(ahogy a szépségük megfakul) kénytelenek lejjebb adni az igényeikből és azok a fajta férfiak sem keresik már őket akik fiatal korukban. Így beérik a "jófiúkkal" azokkal akikkel fiatalabb húszon éves korukban határeset lett volna hogy szóba álljanak vagy fogadják az udvarlásukat. Ugye ezt a történetet mindenki hallotta már.


Rosszfiúk alatt azokat értem akiknek mindig volt barátnőjük(volt hogy egyszerre több is), nagyon viccesek voltak, nagyon frappáns közbe szólásaik voltak egy beszélgetésben, az osztályban vagy az évfolyamban központi szerepet töltöttek be, mindenki velük akart barátkozni. Extrovertáltak voltak. A szüleik drága márkás cuccokat vettek nekik, vagány frizurájuk volt.


Jófiú: Mindenki más aki nem olyan volt mint a fenti, de nem is pont az ellentetje csak egyik tulajdonságból sem volt olyan jó.



Inkább arra vagyok kíváncsi hogy ha ez hülyeség és nem így van akkor miért butaság ez. És egyáltalán ki talál ki ilyeneket.

Nekem pl férfiként ez a tapasztalatom hogy több olyan régi osztály társam is van aki most összejönne velem simán de annó régen középiskolában egy savval teli pohárként dobták vissza a közeledésem, míg ma ugyanazt a fajta közeledést viszonozzák.


Ugyanakkor nem szeretnék bele esni abba a hibába hogy messze menő következtetést vonok le az én nyomorult kis életemből. Ilyen téma meg nem igazán tud felmerülni a való életben ahol érdemes kibeszélni. Szóval kíváncsi vagyok mindenkinek a kulturált véleményére.


2022. febr. 2. 22:33
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
Igaz.
2022. febr. 2. 23:02
 2/40 anonim válasza:
mert mindenki ugyan olyan a társadalomban, mindenki egy robot aki ugyan azt szereti
2022. febr. 2. 23:21
 3/40 anonim válasza:

Fordítsuk meg.

Én tiniként a sztereotip jelentéktelen lány voltam (unalmas külső, unalmas ruhák, félénk sündisznó stílus). Az évek során, ahogy felnőttem, egyre jobban adtam a külsőmre, meg mertem nyílni mások előtt, magabiztosabb lettem, ennek köszönhetően most bejövök olyan férfiaknak, akiknek akkor nem. Most akkor hisztisen utasítsam vissza mindet, csak mert a tizenöt éves kori énem nem jött be nekik, az akkori jó nők meg igen?

2022. febr. 2. 23:22
 4/40 anonim válasza:
Előző vagyok még mindig. Miből gondolod, hogy ők változtak nagyot és nem te? Simán lehet, hogy te is fejlődtél az évek során. A pozitív visszajelzések ellenére még mindig le vagy ragadva ott, hogy veled csak "jobb híján" jönnek össze, mert korlátozottak a lehetőségeid? Inkább azt vond le ebből, hogy fejlődtél és most már vonzó társ vagy.
2022. febr. 2. 23:27
 5/40 anonim válasza:

#4

Ne kérdezz attól az embertől ilyet, aki ennyit írna úgy hogy bele sem gondol. Mindig mást kell hibáztatni.

Sztereotípiák azért vannak, hogy meg tudj nyugodni, mert egy egész társadalmi réteget lehet csesztetni.

2022. febr. 2. 23:32
 6/40 A kérdező kommentje:

"Sztereotípiák azért vannak, hogy meg tudj nyugodni, mert egy egész társadalmi réteget lehet csesztetni."


Amit előtte írtál abban van valami viszont az hogy a sztereotípiák csak azért lennének hogy lehessen kit csesztetni az szerintem nem így van.

Minden fajta sztereotípiát érdemes boncolgatni hogy miért van, aztán sok közülük egy téves következtetésen és ismerethiányon alapulnak, de nem jelenthető ki egyformán mindegyikre.


Már ott bukik a történet hogy nem csak negatív sztereotípiák vannak hanem pozitívak is. De amíg a pozitív sztereotípiát mindenki szívesen fogyasztja, élteti és beszél róla addig a negatívról meg szeretünk nem tudomást venni és érvelés helyett elbagatelizálni. De nem minden sztereotípia alaptalan.

2022. febr. 2. 23:55
 7/40 anonim válasza:

Tény, hogy a helyes rosszfiúk vonzanak egyfajta típusú nőt, de ez csak az alfaság miatt van így. Meg is égetik magukat ezek a lányok, én a meneküléstől az öngyilkosságig ismerek eseteket, de ez csak egy nagyon szűk csoportra igaz.


Ott tévedsz el, hogy rosszfiúnak hívsz mindenkit, aki képes volt becsajozni, de ez már nem róluk árul el sokat, hanem inkább rólad.

2022. febr. 3. 02:27
 8/40 anonim válasza:
Igaz, nőként mondom
2022. febr. 3. 02:45
 9/40 anonim válasza:
8-as, nem képviseled az egész női nemet.
2022. febr. 3. 03:24
 10/40 anonim válasza:

Nekem idősebb koromra lett olyan szintű vonzerőm, hogy bizonyos értelemben "kelendőbb" lettem a férfi ismerőseim szemében.


Azt vettem észre, hogy a vonzó tulajdonságok közé tartozik a magabiztosság, önállóság. Emiatt jobban "kitűnök" mások vagy többek közül.


Inkább az idő múlásával jöttem rá VALÓJÁBAN a saját értékeimre. Ez pedig növekvő tendenciát mutat...

2022. febr. 3. 05:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!