Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Mennyire igaz ez az "ős"...

Mennyire igaz ez az "ős" sztereotípia miszerint fiatalon a nők csak rosszfiúkkal állnak szóba és kedvükre válogathatnak, míg idősebb korukban már korlátozottabb lehetőségeik vannak? (Lent)

Figyelt kérdés

Bővebben kifejtve a kérdést:


A sztereotípia lényege az lenne hogy amíg a nők fiatalok és szépek addig inkább egy rosszfiút választanak maguknak és azzal lesznek kapcsolatban.

Míg idősebb korukban már(ahogy a szépségük megfakul) kénytelenek lejjebb adni az igényeikből és azok a fajta férfiak sem keresik már őket akik fiatal korukban. Így beérik a "jófiúkkal" azokkal akikkel fiatalabb húszon éves korukban határeset lett volna hogy szóba álljanak vagy fogadják az udvarlásukat. Ugye ezt a történetet mindenki hallotta már.


Rosszfiúk alatt azokat értem akiknek mindig volt barátnőjük(volt hogy egyszerre több is), nagyon viccesek voltak, nagyon frappáns közbe szólásaik voltak egy beszélgetésben, az osztályban vagy az évfolyamban központi szerepet töltöttek be, mindenki velük akart barátkozni. Extrovertáltak voltak. A szüleik drága márkás cuccokat vettek nekik, vagány frizurájuk volt.


Jófiú: Mindenki más aki nem olyan volt mint a fenti, de nem is pont az ellentetje csak egyik tulajdonságból sem volt olyan jó.



Inkább arra vagyok kíváncsi hogy ha ez hülyeség és nem így van akkor miért butaság ez. És egyáltalán ki talál ki ilyeneket.

Nekem pl férfiként ez a tapasztalatom hogy több olyan régi osztály társam is van aki most összejönne velem simán de annó régen középiskolában egy savval teli pohárként dobták vissza a közeledésem, míg ma ugyanazt a fajta közeledést viszonozzák.


Ugyanakkor nem szeretnék bele esni abba a hibába hogy messze menő következtetést vonok le az én nyomorult kis életemből. Ilyen téma meg nem igazán tud felmerülni a való életben ahol érdemes kibeszélni. Szóval kíváncsi vagyok mindenkinek a kulturált véleményére.


2022. febr. 2. 22:33
1 2 3 4
 11/40 anonim válasza:

Az ostoba, sötét, buta nőkre valószínűleg igaz.

Én okos vagyok, így mindig normális pasikat kerestem magam mellé, csak ilyenekkel kezdtem kapcsolatba.

A férjem is ilyen.

Volt dolgom rosszfiúval is, őt arra használtam, hogy amikor épp szingli voltam, akkor legyen kivel kefélni. Arra teljesen megfelelt. Dugás után haza mehetett. Aki ilyenekkel kapcsolatba kezd, az szellemi fogyatékos szerintem, akárhány éves.

2022. febr. 3. 09:27
 12/40 anonim válasza:

Egyáltalán nem igaz. Nem kortól függ, hogy kinek, milyen férfiak tetszenek.

Ismerek olyat, akinek 40-50 évesen is a rossz fiúk tetszenek. Mindig is ilyen volt.

Vagy olyanok is vannak, akiknek csak a külső számít. Ők is mindig ilyenek voltak.

Mondjuk a külső nagyon relatív, mert ezerszer volt már olyan, hogy x áradozott, hogy micsoda szuper, tökéletes kinézetű az új párja. Aztán amikor megláttam, nem értettem, hogy miről beszél, mert vagy tök átlag volt, vagy kifejezetten nem előnyös kinézetű :D


Azért mert veled valami megtörtént, még nem általánosíts mindenkire.

Egyébként valószínűleg te változtál, azért pozitívabbak a visszajelzések.

2022. febr. 3. 09:52
 13/40 anonim válasza:
Hát ez inkább pont hogy nem igaz. A legtöbb nő, idősebb korban sem ad lejjebb az igényeiből. Már a legokádmányabb 40-es 50-es nő is fullos pasit akar. S van akinek még annyi idős korában sem sikerült kinőnie a rosszfiúkra bukom korszakát. Nekik a jófiúk túl unalmasak. Rájuk jön a kapuzárási pánik, azt még vagy újra az izgalmakat keresik.
2022. febr. 3. 10:10
 14/40 anonim válasza:

Csak sztereotípia...


-Először is ott van az a dolog, hogy tizen-, de huszon néhány évesen is, inkább még gyerek voltam, naiv. Egyáltalán nem akartam kapcsolatból kapcsolatba ugrani, elsőre "az igazit" gondoltam megtalálni... Szóval ez kiváltott némi válogatást a részemről. Úgy voltam vele, ha XY-ban olyan tulajdonságokat látok (akár belső, akár külső, amit nem bírok), akkor minek menjek bele egy kapcsolatba és hazudjam el, hogy odavagyok érte? Nem szóval, nem hazudunk...


-Aztán amikor jön egy olyan, aki úgy ahogy megfelel...Talán még mindig nem 100%-osan, de egye fene huszonévesen már adjuk "lejebb".... Szóval ott az a valós kapcsolat, és jön a tapasztalás, hogy mennyivel fontosabb szempontok is vannak, mint addig.... Sőt...


-Igen, talán a legfontosabb, hogy kivel mennyire lehet otthon jól kijönni és hosszú távon kb milyen céljai, milyen közös céljaink vannak.... Ezt tizenéves fejjel nem lehet végiggondolni. Szóval együtt vagy valakivel, akivel képtelenség jól kijönni és mindennap összevesezl, érted... Attól még ő egyáltalán nem a rosszfiú...

(Aztán persze jön a szakítás, adjuk lehetőséget másnak és magunknak is egyben.. Sz.r dolog, hogy becsúszik egy-egy rosszfiú, de az nem direkt lett kiválasztva...)

Na mindegy, a lényeg, hogy valós kapcsolat és tapasztalások után jön el az, hogy az ember lánya jobban tudja, hogy milyen szempontokat is nézzen!


-Direkt én nem kerestem rosszfiút, sőt, nem is jött be nekem az ilyen...

Viszont annyit még megsúgok, a jófiúk közül voltak akik nagyon is.... De ők meg nem kezdeményeztek, én meg lányként és beléjük fülig szerelmesen pláne nem, szóval többnyire a magányos álmodozás maradt. A "jófiúk" csak jósokára jutnak el odáig, hogy megszólítsanak egy nőt, szóval....

Ja és még annyit, hogy nem minden nő lesz az idő múltával randa, trampli vagy elhízott, vagy mit tudom én....

2022. febr. 3. 10:13
 15/40 anonim válasza:
Én a 11-essel értek egyet🤷‍♀️
2022. febr. 3. 10:25
 16/40 anonim válasza:

Itt gyk-n, főleg ebben a kategóriában mindig csak "minta" nők vannak.

A valóságban azért más a helyzet.

Fiatalon a csajok nagy része még más értékrendeket részesít előnyben, ezért esik bele sokuk abba a hibába, hogy a "falu bikájával" kever inkább mintsem egy átlag sráccal. Mert az menő, a középpontban lehet, róla beszél "mindenki", irigyek rá a barátnői stb.

Pont a minap beszélgettünk erről a barátnőmmel, hogy huszonévesen ő is milyen kis felszínes picsä volt (30+ éves 2 diplomás jogász egyébként) és folyamatosan a kigyúrt, anyagilag jól álló, nem sok értelemmel megáldott srácokkal akart kavarni.

De eltekintve a barátnőmtől, a környezetemben iskolai végzettségtől vagy anyagi háttértől függetlenül számtalan példát tudnék mutatni a kérdésben felvázoltakra.

Haverom húga akit ha meglátsz az utcán tuti megbámulod, 16 éves kora óta mindig ilyen BMW-s kigyúrt srácokkal kevert, leghosszabb kapcsolata jó ha volt fél év, most közel a 30-hoz egy nála 10 centivel alacsonyabb, kopaszodó, punnyadt testű férfival házasodott össze egy év után, és várandós. Boldogok, örülnek egymásnak.

Mesélhetnék még sok ilyen példát amit csak az én ismeretségi körömben tapasztaltam, sőt még saját példám is: 20 évesen volt egy számomra teljesen elérhetetlen csaj (akkor nem ütöttem meg az ő általa preferált szintet) ma már 15 év elteltével simán összejönne velem.

Szóval igen, ez a sztereotípia nem csak légből kapott. Bár ez igaz mind a két nemre, a srácok és a csajok is fiatalon más értékrendet preferálnak (nyilván nem lehet általánosítani)

Mondjuk még mindig jobb fiatalon elkövetni ezeket a hibákat (már ha lehet ezt hibának nevezni) mint 30-40+ évesen. Mikor egyes nők akik szürke kisegérként élték le a fiatalságukat, aztán 40 évesen önmagukból kivetkőzve, rettegve az idő múlásától felveszik a tini ribi stílust, hogy a környezetüknek bizonyítsanak.

2022. febr. 3. 10:48
 17/40 anonim válasza:
Aranyosak ezek a férjezett nők, akik állandóan foggal körömmel akarják megvédeni a női nemet. Mintha ezért fizetne valaki nekik.. Csak tudnám mit keresnek az ismerkedés kategóriában egész délelőtt, ahol javarészt a burkolt társkeresés megy, mikor ők elvileg a mintapéldái a harmonikus párkapcsolatoknak🤣🤣🤣
2022. febr. 3. 10:57
 18/40 anonim válasza:
#17 a GYIK főoldalán az új kérdések mindenkinek megjelennek, még csak be se kell nézegetni a kapcsolat kategóriába. De egyébként egészség kategóriában is szoktam tanácsot adni úgy, hogy én nem vagyok beteg, meg utazáshoz is úgy, hogy én most épp itthon ülök...
2022. febr. 3. 17:51
 19/40 anonim válasza:
Pont annyira igaz mint fordìtva, a fèrfiaknak is a rosszlányok kellenek, aztán mikor megrusnyulnak, már beèrik egy szürke kisegèrrel is.
2022. febr. 3. 17:53
 20/40 anonim válasza:

#6

Pozitív sztereotípiákat sem fogadja mindenki szívesen.

Mi lenne ha nem mások nevében beszélnél mindig és talán meg is mutatnád, hogy ez több lenne egy szánalmas, bántó és önsajnáltató sztereotípián.


"érvelés helyett elbagatelizálni"

Hallgatom az érveid.

2022. febr. 3. 17:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!