Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Valamit nagyon rosszul csinálo...

Valamit nagyon rosszul csinálok, vagy tényleg ilyen a Tinder ?

Figyelt kérdés

Már egy ideje ismerem és használom a Tindert, általában úgy vagyok vele, hogy letöltöm, pár hétig fent van a telefonomon, aztán törlöm a profilom és pár hónap múlva újra "próbálkozok".

A like-okkal és a matchekkel nincs probléma ( bár nyilván egy lánynak nagyobb a választék, mint nekem fiú létemre ).

A probléma azzal van, hogy amikor elkezdek valakivel beszélni, általában pár mondat után nem válaszol, vagy csak szimplán ilyen egyszavas válaszokat ad, mintha nem is érdekelném. Utóbbi esetben azt sem értem akkor miért állt velem párba.

Van olyan akivel már több hónapja tartom a kapcsolatot és barátok vagyunk, mert igazából mind a ketten csak ismerkedni szerettünk volna és nem feltétlen párkapcsolatot. Mondjuk ebben az esetben a távolság is nagy szerepet játszott.

De tényleg beszélgetünk pár mondatot, aztán felteszek egy nagyon egyszerű kérdést ( vegyük itt példának azt, hogy mi a hobbija ) és egyszerűen nem érkezik rá válasz.

Értem én, hogy fel kell kelteni az érdeklődését, meg mindenki más is ilyen kérdéseket tesz fel neki, de hogyan tudnék érdekes és izgalmas lenni, ha először nem ismerhetem meg őt és nem tudom, hogy mi az amit ő érdekesnek tart.

Veletek is ez szokott lenni az esetek nagy részében és tényleg ilyen emberekkel van tele az App, vagy változtatnom kéne a "chatelési stílusomon" és érdemes lenne máshogy megközelítenem az embereket ?


Jöhetnek saját tapasztalatok is lányoktól/fiúktól, mert engem nem elkeserít a téma, hanem kíváncsi vagyok.

Köszönöm a válaszokat



2021. júl. 13. 20:11
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:

Badoon is Tinderen is próbálkoztam, de nekem se jött egyik sem...

Te még akkor szerencsésebb vagy, mert legalább valaki válaszra méltatott...

Tinderen jó ha 3 matchem volt a több száz emberből...

Badoo meg rohadtul lehúzós! Külön elő kell fizetned arra, hogy egyáltalán meg tud nézni, kinek tetszel, és pluszban arra is, hogy tudj írni egy random lánynak...

A sok kanos csávó felregisztrál ezekre az oldalakra, kifizet egy valag pénzt...

Cserébe meg örül, ha egyáltalán valamelyik beképzelt pitsa egy "Sziát" méltóztatik visszaírni...

A Tinderről is és a Badooról is letöröltem magam.

Nekem, ami viszont bevált ilyen társkereső oldal, az a Randivonal.

Igaz, rohadt drága az is, de ott valahogy nincs ennyi Instagram ribi.

Valószínűleg, pont ezért, mert nagyon draga

2021. júl. 13. 20:39
 2/37 anonim válasza:
Ne viccelj már, 36 alatt senki nem veszi komolyan ezeket az appokat. Aki 24 és 32 közötti annak nagyon sokan írnak. 36 felett meg már inkább a nők hajtanak a férfiakra. Ne interneten ismerkedj! Hogy hol? Azt ne tőlem kérdezd, mert már én is ezt kérdezem magamtól mióta egyedülálló lettem.
2021. júl. 13. 20:55
 3/37 anonim válasza:

Én nem szaroztam sosem az online ismerkedésnél. Írtam napi 10 csajnak, lesz ami lesz. Sokan nem válaszoltak, sokan elutasítottak, néhánnyal több is lett. Innentől is fokozatok vannak. Egy részével nem jutottunk tovább az alap beszélgetésnél, a többinél minden flottul ment, de lecsapta valaki más a kezemről, a megmaradókkal pedig randiztam.

Amondó vagyok, ne vacakolj. Regelj fel mindenhova, írj mindenkinek aki tetszik, aztán majd alakul. Ne akadj fenn azon, hogy valaki nem ír többet. Ismerkedj egyszerre 5 nővel is, ha kell.

Akkor csinálod jól, ha egyszerre 3 nővel chatelsz Messengeren és nem merülsz bele túlzottan egy beszélgetésbe. Majd alakul. De ne emeld egyiket se piedesztálra.

Hamar kérj telefonszámot, beszélgessetek, hívd randira. Aki nem ad számot, úgyis komolytalan.

2021. júl. 13. 21:29
 4/37 anonim válasza:
Ne neten ismerkedj, ez az átka. Túl sok inger éri az embert társkeresőn, kevés párnál tud elmélyülni a dolog, pont azért, mert tud válogatni az ember. Jobbra húzom, balra... ennek is írok, annak is, közben már van 40 matchem, ebből 30 csak úgy van, kettőt el is felejtettem, 1 meg nem ír vissza, tovább böngészek, egyre több a match, alig van pár aki ír is, unalmasak, egy idő után unalmas lesz a sablon szöveg is, amit minden beszélgetés elején megejtek, túl sok impulzus ér hamar. Nem tud az ember úgy belemélyülni. Ha valaki megfog, gondolkodok, hogy beszél e még rajtam kívül mással is, ha pár perce fent volt, miért nem ír, nem vagyok már elég érdekes, stbstb.. Arról nem is beszélve, hogy a többség felszínes, szex kapcsolatokat keres, nézelődni jár fel, reklámozni a közösségi médiáit, egot növelni, vagy hazudik mint a vízfolyás. Írom ezt lányként. Én tuti élőben ismerkednék, ha párt szeretnék találni. Egyszer külföldi oldalon voltam fent, igazából penfriend-szerűséget akartam keresni, angol, német nyelv gyakorlása céljából. Nekem igy jött le a dolog.
2021. júl. 13. 21:51
 5/37 anonim válasza:
én is fent vagyok tinderen, és herótot kapok a sablon kérdésektől. Tök normálisan is lehet beszélgetni, mint simán a hétköznapokban bárkivel. De a kérdezz-felelek nagyon gáz. Szerintem ezért se kapsz választ.
2021. júl. 13. 22:08
 6/37 anonim válasza:

43 éves férfi vagyok. Mindig nyafognak itt, hogy senki nem ír vissza, de mintha egy párhuzamos univerzumban élnénk. Nagyon kevés nő maradt kuka, akivel meccseltem, ha írtam nekik akár egy sort is. Akivel szóba elegyedtem, általában hajlottak a találkozóra is pár nap után, pedig sosem erőltettem, sőt, nem is hoztam szóba magamtól.


Meg kell tanulni nőkkel kommunikálni, ami nem azt jelenti, hogy "Mit dolgozol? Merre laksz? Régóta vagy egyedül? Szereted a filmeket? Ki a kedvenc rendeződ?"

Az 5 -ös válaszoló jól írja. A kérdezz-felelek játékot minden nő baromira unja. Pontosan érzik, hogy az egész arra megy ki, hogy eljussanak a puncijukig, csak a naiv fiúk azt hiszik, erre az a módszer, hogy állandóan kérdezgetni kell és randit/telefonszámot koldulni.


Lehet viccesen, fantáziadúsan, izgalmasan és valódi érdeklődéssel is beszélgetni, az informálódás közben pedig magunkról is elmondhatunk sok mindent anélkül, hogy önéletrajzi monológ válna belőle. Akinek nagyon nem megy az írás, annak ritkán terem babért a netes társkeresés bármelyik formája, neki célszerűbb más módokat találni ismerkedésre.


Aztán az is hiba lehet, ha az ember nem a megfelelő jelölteket húzogatja jobbra. Aki nyilvánvalóan csak egó-boost vagy insta-marketing végett van a Tinderen, az nem fog felelni senkinek, őt nem érdemes lájkolni. A normális nők, akikkel van esély beszélgetni, rendszerint írnak szöveget a profiljukra, tudnak helyesen írni és fogalmazni.


Érdekelne egy konkrét cset-session, ahol a nő sosem írt választ a férfinak. Érdekes lenne kielemezni, mi volt a baj, szerintem mindig megvan a logikus magyarázata.

2021. júl. 13. 22:35
 7/37 A kérdező kommentje:

Szó sem volt kérdezz-felelekről az én esetemben, de értem mit mondtok

Köszi a válaszokat

2021. júl. 13. 22:42
 8/37 anonim válasza:

"Érdekelne egy konkrét cset-session, ahol a nő sosem írt választ a férfinak. Érdekes lenne kielemezni, mi volt a baj, szerintem mindig megvan a logikus magyarázata."


Nők meg a "logikus magyarázat".


Legjobban jársz, ha már mindenképpen neten akarsz ismerkedni, ha tematikus fórumokat bújsz (akár ezt is, csak nem ezt a kategóriát), és beszélgetésbe kezdesz szimpatikus emberekkel, így alapból a téma is meglesz és nem kell arról faggatni, hogy hol dolgozik, mert azt ezerszer leírta már.


Tinderen mindegyik kiírja, hogy "úgy hallottam akciós az alsócomb az Aldiban, kéne aki elvigyen", meg hasonló baromságok, ebből értelmes beszélgetés nem lesz akkor sem, ha a hátad töröd érte. 100-ból talán 1 nő ír értelmes bio-t, de lehet sokat mondtam.


Figyelmet sem kapsz, mert kapnak 1000+ likeokat, annak is a háromnegyede barom és nem fognak szűrni köztük, hogy ki a normális, mert rengeteg meló lenne.

2021. júl. 13. 23:36
 9/37 anonim válasza:

nem a Tinderrel van a baj, hanem rajta a csajokkal.


1.- Nem vagy olyan vicces kapásból mint valami humorista.

2.- Nem vagy tele lóvéval.


Innentől kezdve erős hátrányból indulsz.

2021. júl. 14. 01:29
 10/37 anonim válasza:

"csaj" vagyok és szeretném jelezni, hogy ez a lóvé dolog elég nagy általánosítás. Engem kifejezetten zavar, ha a pasinak sokkal jobbak a körülményei. Emiatt volt is, hogy már megszakítottam ismerkedést. Frusztrál, hogy nehogy azt gondolja ő vagy a környezete, hogy a pénzre megyek. Hozzáteszem azt is, hogy én mindig ragaszkodom ahhoz, hogy én is fizethessek, ha pl program van. Első randinál, ha kicsit távolabbról ismerkedünk (max 50km körül fér bele nekem), akkor ne ő jöjjön, hanem én megyek, vagy valami köztes helyen találkozzunk stb. Szóval mindig igyekszem korrekt lenni anyagilag is.


Másrészről a humor az fontos, de itt nem a sziporkázásról van szó, hanem arról, hogy tudjunk együtt nevetni, ne úgy érezzem magam egy chatben, mintha valami interjú lenne, ahol tök komolyan megbeszélik az emberek a tényeket.


Akinél nincs bemutatkozó szöveg, annak nagyon meggyőzőnek kell lennie képeken. Aki csak angolul ír ki, az nekem rögtön megy balra. Nem azért, mert nem értem, hanem nekem az kicsit olyan felvágós stílus. Aki nem tud helyesen írni (nem kell tökéletesen hibátlanul), nekem az sem oké.


Tévhit, hogy gáz, ha csak annyit ír elsőnek, hogy szia. Teljesen normális, valahol el kell kezdeni. De utána jöhet valami kicsit frappánsabb, vagy közvetlenebb mondat, vagy valami olyan, ami a bemutatkozó szövegemre, hobbymra, képeimre utal. Pl tetszik, hogy bringázol, én is szoktam. Ez most csak egy hirtelen példa. Vagy valami vicces: épp indulok boltba, hozzak valamit? Ezek mind olyanok, amik beindíthatnak egy közvetlen beszélgetést. És egy ilyen beszélgetés alatt nagyon sok mindent meg lehet tudni a másikról. Mivel foglalkozik, egyedül él-e, van-e háziállata stb, ezek általában mind kiderülnek. És sokkal szívesebben válaszolgat szerintem bárki egy ilyen chatben, mint egy olyanban, ahol azzal indítanak, hogy hol élek, mivel foglalkozok. Ezek nálam rögtön kuka. Egyrészt ki van írva hol élek, ha nem veszi a fáradtságot, hogy elolvassa, akkor vajon ennyire érdeklem? Másrészt ne rögtön az anyagiak érdekeljék, hogy vajon mennyit kereshetek.

2021. júl. 14. 07:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!