Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Vannak itt munkanélküliek,...

Vannak itt munkanélküliek, alacsony iskolai végzettségűek?

Figyelt kérdés

Olyan emberek társaságát keresem, akik nem akarnak dolgozni és megoldásokat keresnek (nem MLM vagy hasonlók) arra, hogy munka nélkül éljenek. Mert én is ilyen vagyok és szerintem nem vagyok egyedi eset. Csak azt nem tudom, hol kell keresnem ezeket az embereket, hol tudnám felvenni velük a kapcsolatot. Lehet kint kellene őket keresnem a kukoricásba, mint a földönkívülieket... Nem tudom, hol vannak.


Én munkakerülő vagyok, már minden bajom van a munka gondolatától is. Nem fogok dolgozni, abba biztosak lehettek!! 😂 Nekem fáj a munka. Légyszi, légyszi jelentkezzetek! Fel szeretném veletek venni a kapcsolatot.



2022. aug. 28. 05:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nem magát a munkát kerülöm, hanem azokat a munkahelyeket, amik számomra jelenleg elérhetőek. A legtöbb munkakerülő így van ezzel. Még a nyolc általánost végzett is jó valamire. Úgyhogy az, hogy másra nem vagyunk jók, csak gödörben süppedésre, egy baromság.


Egyáltalán nem szünidő végi trollkodásról van szó!

A munkakerülőket sokan megvetik, ezért lenne jó egy közösség, ahonnét nincsenek kirekesztve, ahol nem vetik meg őket.

2022. aug. 28. 12:10
 12/22 anonim válasza:
11 Igen így van, magamnak én is szívesen dolgoznék, gyárba viszont nem, szar munkát. A barom 7-es most meg azzal jönne, hogy akkor meg miért nem tanultál? Ugyanannyi lehetetőséged volt neked is. Ha meg azt írom, hogy nem tudtam volna elvégezni, a köcsög azt írná, hogy ja hát annyi ésszel jó hogy nem sikerült volna, vagy lusta lettem volna tanulni. A barom biztos nem csinál semmi fizikai munkát, könnyen pofázik mint "értelmiségi". Ja és nem tiport a lelkembe, csak kussoljon innen a hülye hozzászólásaival.
2022. aug. 28. 12:23
 13/22 anonim válasza:

"Még a nyolc általánost végzett is jó valamire." - ezzel tökéletesen egyetértek. Ha egy ilyen ember elmegy dolgozni, mert tartja saját magát és a környezetét is annyira, hogy nem másokon élősködik, az ilyen embert nagyon is sokra értékelem és maximálisan tisztelem, akármilyen munkát is végez. Egyszerűen tiszteletre méltó.


A szándékos munkakerülőket azonban, akiknek semmilyen munka nem elég jó, inkább otthon ülnek és nézik a plafont, elméletek gyártva az életvitelüknek igazolására ahelyett, hogy megoldást keresnének, képeznék magukat, vagy leadnák a fene nagy büszkeségüket, és elvállalnák ami van, az ilyen embereket egyáltalán nem értékelem semmire sem, és nincs joguk kikérni maguknak, ha mások emiatt lenézik őket.

Csak tátsd otthon a szádat az ételért, amiért mások dolgoztak meg, aztán simogasd elégedetten a hasadat, hogy ez is megvolt...


Jó tanács: inkább mondanád azt, hogy trollkodsz. A röhögősen felvállalt ingyenélésnél még az is sokkal jobb lenne.

2022. aug. 28. 12:33
 14/22 A kérdező kommentje:

"az ilyen embereket egyáltalán nem értékelem semmire sem, és nincs joguk kikérni maguknak, ha mások emiatt lenézik őket."


Miért ne lenne joguk kikérni? Ugyan annyi joguk van, mint neked semmire értékelni egy másik embert ahelyett, hogy vennéd a fáradságot és megpróbálnád megérteni a miérteket. Ugyanis oka van a munkakerülésnek. Egy okot le is írtam.

2022. aug. 28. 12:57
 15/22 anonim válasza:

Írtál egy okot a munkakerülésre? :) Hogy számodra a környéken található munkák nem felelnek meg (hogy miért, arról nem esik szó, de nyilván túl nemes és okos vagy mindegyikhez...). Kihangsúlyoztad, hogy neked fáj a munka, és dolgozni biztosan nem fogsz. Ezek után mit vársz, virágcsokrot az öltöződbe? :)

Ez nem indok ám arra, hogy másoktól várd el, hogy eltartsanak, és ahhoz sem elég erős érv, hogy otthon nézelődj és inkább társakat keress a semmirekellő életfelfogásod megerősítéséhez.


Az ételt - amit mások tesznek az asztalra - gondolom nem fáj a szádba pakolni.


Azért nincs jogod kikérni magadnak a lenézést, amit korábban már le is írtam. Ha nem megy a szövegértelmezés, akkor iratkozz be egy olyan iskolába, ahol tanítanak nyelvtant ;) Bár, biztosra veszem, hogy a közvetlen környezeteben lenne olyan, aki szépen elmagyarázná neked, miért nem kéne olyan nagyon büszkének lenned magadra.


Egyre biztosabb vagyok benne, hogy troll vagy (vagyis, szívből reménykedem) :D

2022. aug. 28. 14:42
 16/22 A kérdező kommentje:

Nem virágcsokrot várok, de azért az olyan idiótákra, mint te, szintén nincs szükségem.


De ha már ennyire kitartóan vergődsz itt, te mit vársz ettől? Nem vagyok troll továbbra sem, a kérdés leírása van egy kicsit megbolondítva, de ettől még nem leszek troll.

Viszont te csak feszültséget levezetni jöttél ide, a másikba belerúgni. Vagy komolyan mi a célod? Mert a sértegetéssel és vádaskodással semmire se mész.

De totálisan semmire. Mutasd már meg egy ismerősödnek azokat az üzeneteket, amiket ide írtál! Kíváncsi vagyok mi a véleménye.


Ha feltételezed, hogy troll vagyok, akkor miért mászol be a barlangba? Tudjuk, hogy ilyet csak a buta ember csinál. Önként besétálni az f*** erdőbe úgy, hogy erős a gyanúnk mit rejt, nem bölcs ötlet.


"Azért nincs jogod kikérni magadnak a lenézést."

Már nem emlékszem mit írtál, de le is sz*rom, mert tutira egy marhaság. Nincs kedvem még azt a hozzászólást is boncolgatni, elég ezzel foglalkozni.


"Ha nem megy a szövegértelmezés, akkor iratkozz be egy olyan iskolába, ahol tanítanak nyelvtant ;)"


Vagy elemezhetnéd magad is, amit írtál és rávilágíthatnál hol van hiba a és fejlődhetnék. Mit szólsz? Vagy az emberek ilyen irányú segítése nem megy, csak az eszetlen vergődés? Mások sárba tiprása minden ok nélkül egy névtelen fórumon az megy. Az építő hozzászólás, még ha nem is azonosulsz a véleményemmel (mint sokan mások, de ők nem vergődnek itt) az nem megy.



"miért nem kéne olyan nagyon büszkének lenned magadra."


Van amire joggal vagyok büszke és van, amire egyáltalán nem vagyok. De te biztosan mindennel büszkélkedhetsz és a szüleid biztos büszkék lennének rád, hogy itt vered a nyálad, hogy belekötsz a másikba és van pofád azt mondani, hogy nem kérhetem ki magamnak azt a pofátlan stílust. Bánhatsz velem lekezelően, mert sérti a lelkecskédet, hogy nem dolgozom. Hogy miért sérti ennyire, azt nem tudom. Lehet leírtad fentebb, de nem olvasom már vissza, mint írtam, elég a legutóbbi üzenetedre reagálni. Rengeteg időt elvesz ez és ne aggódj, neked sincs minden a helyén a toronyba. Rendesen izmos problémák vannak ott az agyadban.

2022. aug. 28. 16:58
 17/22 anonim válasza:

Szerintem menj el futni, vagy igyál egy jó kamilla teát, rendesen felmehetett a vércukrod :D

Látod-látod, ha dolgoznál, akkor nem lenne időd itt mérgelődni :D


Egy újabb jó tanács - már lassan pénzt kéne szednem érte, de egy munkakerülőtől felesleges lenne :D, szóval: ha nem tetszenek a kommentek, akkor ne írj ki kérdést - ennyi ;) Újabb csokor az öltözőbe.


Megnyugtatásul közlöm, mert látom nagyon izgat: igen, rám büszke a családom és én is az vagyok magamra, nem csak azért, mert szorgalommal és munkával mindent elértem az életben, amit akartam, hanem azért is, mert nem mások jó indulatán élek. Dolgozom és eltartom magamat :) Te ezt az érzést nem ismered, ezért is vagy úgy kiborulva, ha mások erre rávilágítanak :)


Amúgy nem kell, hogy elolvasd - elvégre az is meló :D - azért ez itt lesz ;)

2022. aug. 28. 17:24
 18/22 anonim válasza:

Ami engem illet, elegem lett abból, hogy mások helyett oldjak meg problémás dolgokat, mások helyett is gondolkodjak, minden munka nálam landolt, amit kicsit nehezebb volt megoldani.

Alacsony fizetésért, hogy mások gazdagodjanak.

Azt is gyűlöltem, hogy mások lopnak és én is gyanúba keveredek (amellett, hogy kerülik a munkát és keverik a sz.rt.) Ezért leléptem, nem fogok másoknak dolgozni.

Hogy valami vállalkozásba kezdek esetleg később, majd meglátom, de egyelőre nincs kedvem hozzá, most lazítok, pihenek. Voltak munkatársak más helyeken, akik normálisabbak voltak de az a ritkább.

2022. aug. 28. 17:41
 19/22 anonim válasza:

#18-as: a te helyzeted más, mert te kiégtél egy helyen és érthető módon eleged lett abból, amit veled műveltek. Egy olyan munkahelyen, amit leírtál, épeszű embernek nem lett volna kedvem maradni.

Azt írod, hogy később talán indítanál saját vállalkozást, de most időre van szükséged, ez is rendben van.


Az nincs rendben, ha egyeseknek eszük ágában sincs csinálni az égvilágon semmit, csak elvárni a minden jót mások által és élősködni a családon vagy az ismerősökön, mint egy kullancs.

2022. aug. 28. 17:51
 20/22 A kérdező kommentje:

Feltettem egy kérdést az ismerkedés kategóriájába. Senkivel sem szerettem volna veszekedni, pontosan tisztában vagyok a saját helyzetemmel és az életvitelemből fakadó problémákat, a saját bőrömön tapasztalom közvetlenül.


A célom a kérdés feltevésével az volt, hogy hozzám hasonló személyeket keressek, olyanokat, akik kerülik vagy kerülni igyekszenek a munkát. Egyrészt, hogy legyen egy megértő közege ezeknek az embereknek, ahol ítélkezés nélkül tudnak beszélni a problémáikról és az érzéseikről.

Másrészt azért, hogy alternatív megoldásokban gondolkodjunk.


Azt már a te hozzászólásaid is bizonyítják, hogy a munkakerülőket nem övezi megértés és az emberek úgy érzem meg sem akarják érteni őket. A sértegetés nem vezeti előre, inkább hátráltató hatása van. Ha én munkakerülőket próbálnék meggyőzni arról, hogy a munka nem ördögtől való dolog, akkor a következő módszerrel próbálkoznék. Első lépésként csak kérdeznék mindenféle vélemény nélkül amennyit csak lehet és a válaszok alapján próbálnám megérteni a nézőpontját és a gondolkodásmódját. Ezt követően érvelnék a munka mellett, nem a másikra erőltetve a véleményem.


A sértő válaszokra egyébként számítottam. Abban igazad van, hogy ne tegyek fel olyan kérdést, amiről tudom, hogy nem lesz jó a fogadtatása, ha nem bírom a fogadtatást. Ez rendben van, viszont én ezt vállaltam. Addig elviselem a bántó hozzászólásokat, ameddig nem szedek össze innen pár embert, vagy fullad teljes érdektelenségbe az egész. Tudom, hogy ezen a platformon vannak hozzám hasonló gondolkodású emberek is, mert láttam már olyan jellegű kérdéseket és hozzászólásokat. Emiatt kezdtem el itt próbálkozni.

2022. aug. 28. 19:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!