Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért nem vezeti be...

A Fidesz miért nem vezeti be a pályakezdő munkanélküliség STOP-ot, és az alacsony bér STOP-ot?

Figyelt kérdés

Ismerek én még BME-VIK-en végzett diplomásokat is akik echte munkanélküliek és hiába adják be bárhova, kismillió helyre az önéletrajzukat, nem veszik fel őket. Ha valakinek mégis sikerül elhelyezkednie pályakezdőként, annak alig akarják megadni a nettó 200 ezret (ami Budapesten már a létminimumhoz sem elég).

A Fidesz miért nem teszi kötelezővé a cégekben, bizonyos százaléknyi pályakezdő kötelező felvételét? Ha nincs meg a pályakezdő kvóta nem üzemelhetnek, vagy horror adót kelljen fizetniük. Úgy hogy annyira fájjon, hogy muszáj legyen keresni pályakezdőket is.

Valamint a kizsigerlően alacsony béreket is betilthatnák nekik, lehetnének szakmai minimálbérek (mint mindenhol Nyugat-Európában vannak, mindenhol).

Ilyeneket miért nem lép meg a Fidesz? Miért csak a csirkefarhát árát csökkentette minimálisan? Vagy csak ennyire képes?



2022. febr. 1. 06:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Ez a munkanélküliség STOP elég kommunista dolognak hangzik. Ilyet egyáltalán nem kéne
2022. febr. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A Fidesz az egy kommunista párt, ne legyünk már értetlenek. Az összes többi "STOP" szarság is mind kommunista dolog. Mintha nem lenne az.
2022. febr. 1. 07:07
 3/12 anonim ***** válasza:
4%

"Ismerek én még BME-VIK-en végzett diplomásokat is akik echte munkanélküliek és hiába adják be bárhova, kismillió helyre az önéletrajzukat, nem veszik fel őket."

Én ezt nem tapasztaltam. Kismillió hely helyett 2-re adtam be CV-t, s interjú után pozíciót ajánlottak mindkét helyen (BME-VIK). Bérezésben smucig mindenki, most 0 tapasztalattal, egyetem után vagy meggyőzöd őket, hogy megéred a magasabb fizetést, vagy vársz, míg kis tapasztalatot szerzel, aztán tovább állsz. Az tényleg igaz, hogyha nem kéred meg a béred, akkor kiszúrják a szemed 200k-val kezdőként, de csessze meg, aki ebbe belemegy, mert kvázi leveri az árakat, s aztán csodálkoznak, ha valaki mondjuk a dupláját kéri el. Mindenesetre szerintem IT-ben ezen a területen nem különösebben kell küzködni azért, hogy állást találj, ha igen, akkor veled (ill. ismerőseiddel) van a baj.

2022. febr. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Mert nem igazán lenne se kivitelezhető, se előnyös.
2022. febr. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3-as

Nagyon sokan örülnének még annak a nettó 200k-nak is, csak lenne hol elkezdeni. De még az sincsen. A sok pofátlan külföldi cég csak seniorokat keres a Nyugati senior bérek töredékéért, de értéket itt hagyni, esetleg kiképezni magyar munkaerőt arra csesznek.

Ezért kellene megszorítani őket hatóságilag.

Gyurcsány tuti nem hagyná ezt, ő a multiknak sem hagyta, hogy azt csináljanak a magyar munkaerővel amit akarjanak, de Orbán meg...

2022. febr. 1. 07:32
 6/12 anonim ***** válasza:
21%
Akkor az ismerőseidnek szar a CV-je és/vagy nulla gyakorlatuk van és/vagy a tudások nincs arányban a megpályázott munkakörrel. A legvalószínűbb a 3 együtt
2022. febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
#1 a "rezsicsökkentés", üzemanyagár korlát, farhát árkorlát is erősen kommunista dolog, még is csápol rá a nemzethy "jóbóldal" 😆
2022. febr. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
#5 én inkább az ellenkezőjét látom. Tele van az ipar bootcamp-esekkel akik gombokért vállalnak "munkát". Majd a seggét veri a cég az örömtől, ha végre jelentkezik egy frissdiplomás, persze nulla tapasztalattal, aki majd "megtervezi" a rendszert. Aztán amikor már kezdi ellepni az egészet a hozzá nem értés alapú ganyé, akkor jönnek hozzánk sírva, hogy akkor tegyünk rendet fél év alatt.
2022. febr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, BME-VIK még diploma előtt ajánlottak nettó 400 feletti fizetést az egyik "pofátlan" külföldi cégnél, ami a területén a legjobbak közt van a világon. Nem tudom ,szerintem az ismerőseid idióták, mármint én is ismerek embert, aki progházit egy az egyben netről másolta, szóval lószart nem értett a programozáshoz és így végezte el az egyetemet.


Papír után nem fizetnek. Tudás után fizetnek, ha okos vagy és sok mindent tudsz, akkor felvesznek és megfizetnek.


Egyébként amit felvetettél annak az a hátránya, hoyg mi van, ha nem jelentkezik oda senki? A kisebb kkv-k még csak nem is ismertek nagyon, szóval őket büntetnéd, ha nem jelentkezik hozzájuk senki? Vagy még ha fel is vesznek valakit, akit a cég nem akar, akkor mi a garancia, hogy szakmai munkát végez és nem a kezébe adnak egy felmosórongyot?

Az ötleted több sebből vérzik így. A haverjaid meg kezdjenek el komolyan programozni és esetleg online kurzust csinálni mellette, hogy legyen mit felmutatni.

Aki diplomázott az csinált szakmai gyak-ot vagyis, ha ott jó munkát végzett, akkor felvennék oda. Miért nem oda mennek a haverjaid?

2022. febr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nem kedvelem Orbánt, nem vagyok fideszes, de Gyurcsány volt a magyar történelem egyik legkártékonyabb figurája. Nem szabad feledni... Soha többet Fletót.
2022. febr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!