Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hogyan mutatkozzak be egy...

Hogyan mutatkozzak be egy lánynak ha ő nem kezdeményezi a kézfogást?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 15. 14:15
 1/8 anonim válasza:
Kézfogás nélkül.
2022. ápr. 15. 14:32
 2/8 anonim válasza:
Akkor csak mondd a neved.
2022. ápr. 15. 15:32
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, köszönöm!
2022. ápr. 15. 15:55
 4/8 anonim válasza:
A covid óta eleve nem divat a kézfogás - szerintem szerencsére, mert igen gusztustalannak tartottam idegenek kezét fogdosni!
2022. ápr. 15. 17:06
 5/8 anonim válasza:
Bár a nőnek illik, de te is kezdeményezheted a kézfogást, ha szeretnéd.
2022. ápr. 15. 21:50
 6/8 anonim válasza:

Nem, ötös. Férfi nem kezdeményezheti a kézfogást.

Bemutatkozás után, ha a nő nem nyújt kezet, akkor nincs kézfogás, bár ez a nő szegénységi bizonyítványa.

2022. ápr. 21. 08:44
 7/8 anonim válasza:

Való igaz, nem értek annyira ezekhez mikor kinek illik kezdeményezni, és mikor nem, de... Nincs kivétel? Mondjuk ha a férfi magasabb beosztásba van?

Kezdeményezni szoktam a kézfogást, de volt mikor egy férfi a hátam mögül hirtelen "előugrott" már mondta nevét, és nyújtotta kezét(új gyakorlati helyen voltam) . Akkor ez nem volt a részéről "jó húzás"?

2022. ápr. 21. 11:08
 8/8 anonim válasza:

Nincs kivétel. Beosztástól függetlenül csak a nő nyújthat előre kezet.


"Mindig az idősebb nyújt kezet a fiatalabbnak, nő a férfinak, magasabb az alacsonyabb beosztásúnak, de ha a férfi a női alkalmazottjának nem nyújt kezet, akkor az illemszabályok szerint a kézfogás elmarad."


Van egy csomó illemtankönyv egyébként, meg a neten is.

2022. ápr. 28. 10:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!