Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Vannak itt olyan emberek,...

Vannak itt olyan emberek, akik ki tudtak törni a "nem találok senkit" ködből?

Figyelt kérdés

Olvasgatva egy-két népszerűbb kérdést itt, ebben a témában(barátkozás, magány és társkeresés), rájöttem, hogy általában a válaszolok között megjelennek olyan emberek, akik állandóan ilyeneket írnak:

-Legyél ápolt

-Legyen pozitív a mentalitásod.

-Legyen valami hobbid

-Legyél aktív a közösségben

...és akkor nem lesz probléma a társ/barát találás.

Nagyon érdekelne, egy-két olyan sztori, ahol tényleg az ilyen "mindenhol" előforduló megoldások bejöttek.



2021. márc. 21. 09:15
1 2
 1/20 anonim válasza:

igen sikerült, bár előtte nem is nagyon kerestem


F

2021. márc. 21. 09:24
 2/20 anonim válasza:
Nemsikerül
2021. márc. 21. 09:26
 3/20 anonim válasza:
Nekem sikerült. Itt inkább az a nehézség, hogy ez nem 1-2 hónapos projekt. Évek alatt sikerült változtatni, ahogy egyébként a gondolkodásom változott.
2021. márc. 21. 09:27
 4/20 A kérdező kommentje:
#3 Miről mire változott a gondolkozásod?
2021. márc. 21. 09:37
 5/20 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne.
2021. márc. 21. 09:57
 6/20 anonim válasza:

Megtalálni a társaságot egy dolog. Alkalmazkodni a nyűgjeikhez egy másik. Befurakodni egy stabil pozícióba, hogy legyél nekik valaki, egy harmadik.

Részemről lehetetlen, mert bármennyit tudok bármiről, még úgy sem lehetek elég izgalmas ahhoz, hogy valaki önszántából rám fanyalodjon.

Ez a "bárki" pedig tág fogalom. Nekem aztán végképp nem elég egy bárki.

2021. márc. 21. 10:10
 7/20 A kérdező kommentje:

#6

Egy közösség olyan mint egy a család, ha sokat van ott az ember előbb-utóbb helye lesz benne.

Van egy ehhez hasonló olasz közmondás.

Anno én is itt rontottam el. Azt hittem nem vagyok érdekes stb, mivel hiába mondtam bármekkora okosságot senkit se érdekelt, szóval úgy döntöttem változtattok.

Érdekes, amint ott voltam az összes rendezvényen és minden csapatsporton, hirtelen már éreztem, hogy számít a szavam.

2021. márc. 21. 10:21
 8/20 anonim válasza:

Nekem keresztűlhúzta a számításom ez a világkorlátozás.

A tavalyi évnek 2020, úgy álltam hozzá, hogy minél több rendezvényen részt veszek (falunapok-kisvárosi fesztiválok, stb).

Ebbe bele esett az eső, mert mindent elkaszáltak. Kvázi még közösségi hobbinak se lehet élni.

2021. márc. 21. 10:42
 9/20 anonim válasza:

7# Sokat biztos nem szeretnék közösségben lenni, mert akkor előbb-utóbb elkezdenek kiismerni, ezzel sebezhetővé válok, majd nyomást gyakorolnak rám, hogy változzak meg, mert nem vagyok olyan, mint ők.

Az ideális állapot az lenne, ha engem békén hagynának, de előbukkanhatok a háttérből és segítek ha szükség van rám, majd eltűnök.

2021. márc. 21. 10:50
 10/20 anonim válasza:

Ez a miről mire változott a gondolkodás elég nehéz téma.


Nem vagyok már annyira fiatal, igaz még öreg sem, de át tudok fogni 35 évet kb, amit már tudatosan irányítottam. nagyon fiatalon csak azzal foglalkoztam, ami engem érdekelt, igazából nem érdekeltek a többiek. Ez elég sokáig így volt, arról nem is beszélve, hogy egyes gyerek voltam így nem is kellett senkihez alkalmazkodnom. 18 éves korom felé ennek már látszottak a hátrányai, haverok, barátok még csak-csak voltak, de csajozásügyileg katasztrófa volt a helyzet, pedig igény lett volna rá. Nem értettem ennek az okát és el kezdtem keresni. Akkoriban még elsősorban a könyvek támogathatták az embert. Találtam is egy pár jó könyvet (amik azóta már túlhaladottak, azaz nekem nem, de nincs olyan ismerős, akinek tetszettek volna), szóval az a lényeg, hogy nekem pont akkor, pont ezek kellettek és akkor elindult egy lassú változás. Sok érdekes és nem túl hosszú betartani való szabály került az életembe, amit szép lassan sikerült megvalósítani. A lényeg, hogy ezekkel nem szabad erőszakoskodni, nem szabad elcsüggedni, ha nem sikerül azonnal. A legfontosabb szerintem, hogy keresni kell, hogy te magad kicsoda vagy és ahhoz kell igazítani az életed. Tudnod kell, hogy mi érdekel, mivel szeretsz foglalkozni, mi az ami örömet okoz. Az az alap, hogy legyél elégedett azzal, ami van, az nekem megvolt a kezdetektől és meg is maradt.

Később el kezdtek érdekelni az emberek, de nem értettem a viselkedésüket. Ehhez találtam néhány könyvet, ami segített eligazodni, ma már azt szoktam mondani, hogy legtöbbször nem csak azt tudom mire gondol a másik, hanem azt is, mit fog csinálni és hogy miért. Ezzel nem dicsekszem, inkább csak hasznosítom a mindennapi életben. Nem kell erről mindenkinek tudni és amúgy is elég beképzeltnek tűnik, aki ilyet mond, pedig így visszatekintve ez nem egy nagy mutatvány.


Aztán a gondolkodás változásával szépen megváltozott az életem, egy idő után azzal foglalkoztam és főleg úgy, amivel és ahogy akartam. Ez most is így van. Ebből normálisan meg lehet élni. Szabad időm van, nem is terhelem magam halálra. Pénzügyi problémáim gyakorlatilag nincsenek és most már azon gondolkodom, hogy a cégünk tevékenységét hogyan bővítsem (mi érdekel a lehetőségek közül). Nem kell valami bődületes nagyot elképzelni, de bőven többől gazdálkodunk, mint egy átlagos család. A házasságom rendben van, a gyerekeim szeretnek.


Párkapcsolatokban az a legfontosabb, hogy a másiknak a kedvében kell járni. A másikat meg kell ismerni és támogatni kell a céljaiban, emellett pedig mindig érzékeltetni, hogy fontos számodra. Ennél fontosabb szerintem nincs. A szeretettől nálam fontosabb a jó bánásmód, aki velem van az többnyire biztonságban érzi magát. Társas kapcsolatokban nem szabad kiszámíthatatlannak lenni és sosem szabad eltitkolni, hogy mi fog történni. Szerintem ezeknek a kapcsolatoknak az alapja az érzelmi stabilitás, amit a másiknak mindig éreznie kell. Ezt nem könnyű a gyakorlatban kivitelezni, de ha hozzászoksz, akkor egyszerűen be lehet tartani.


Nem akarok túl sokat sem beszélni, mert sokan nem szeretnek hosszasan olvasni. :) Ezek jutottak hirtelen eszembe.

2021. márc. 21. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!