Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A napokban elvetéltem, hogyan...

A napokban elvetéltem, hogyan tudnám leküzdeni a fájdalmat ami ezzel jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

16 éves vagyok, a barátommal lassan 10 hónapja vagyunk együtt. A héten elvetéltem, és valószínűleg egy baleset következtében estem teherbe, mivel mi mindig védekeztünk. Engem nagyon bánt a tudat, hogy elvesztettem a gyermekemet, még úgy is, hogy soha nem láthattam volna, még akkor sem, ha a vetélés nem történik meg, mivel nem tudnám megtartani. Csak 1 hónapos voltam, amikor ez megtörtént, azóta csak ürességet, mégis nagyon erős lelki fájdalmat érzek, és úgyérzem, hogy valahogy az én hibámból történt mindez.

Hogyan tudnék ezzel megbirkózni, anélkül, hogy egy szakember segítsége szükséges lenne? A családban semmiképpen nem szeretném, hogy kiderüljön, ezért nem tudom, hogy kivel tudnék beszélni, akitől még tanácsot is kaphatnék ezzel kapcsolatban.



okt. 20. 17:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, ha az segít és van ilyesmire affinitásod, akkor írj egy levelet annak a kis sejtcsomónak (mert csak egy sejtcsomó kezdeméns volt még, nem volt benne semmi babás).


Picit olvass utána a kémiai terhességnek.


Írd le, hogy így sem úgy sem találkoztatok volna mert még fiatal, szinte gyerek vagy és neki sem lett volna jó ha az életed része lesz.

De jól "döntött", hogy elment és nem kellett megtapasztald azt a tortúrát ami egy abortusszal jár.

Írj le minden gondolatot ami megfogalmazódik benned.


Aztán vagy égesd el, vagy ásd el, csavard egy kőre és dobd valami tóba, folyóba.


Bugyutaságnak tűnik, de ha számodra ez tényleg ekkora lelki bajt okoz, egy próbát megér.

okt. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne emészd magad,ez a magzat még kicsit sem volt emberi lény. Másodszor jobb is ez így. A jelenlegi kapcsolatod valszeg nem az első lesz és azért jobb a tényleges nagy ő-től várni egy babát. Végül ha elvetéltél, annak az az oka hogy beteg volt a magzat, tehát jobb is hogy nem születhetett meg.

Legalább anyukáddal beszéld ezt meg.

okt. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
90%

9-es, 10-es mindent leírt. Ne haragudj, de te bolond vagy, hogy azon keseregsz, hogy nem mehettél abortuszra. Mellesleg, ha ezt se akarod senkinek elmondani, abortuszra, hogy mentél volna? Megsúgom, 18éves kor alatt szülői beleegyezés szükséges. Vagy mi volt a terv? Valami házi módszerrel eltünteted?🙄

Inkább köszönd meg neki, hogy magától elment és kezdj el NORMÁLISAN védekezni.

okt. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Elismerem, tényleg bolond vagyok, nagy hülyeség volt ezen ennyit aggódnom, de hirtelen a sok érzelem mellett még nagyon össze is voltam zavarodva, nem tudtam mit érezzek, mert nem tudtam hogy egyáltalán mi történt. A túlérzékenységem miatt azt hittem hogy egy konkrét babát vesztettem el, mert tényleg nem voltam ezekkel a dolgokkal tisztában. Köszönöm a felvilágosítást, és mindenki segítségét! Megpróbálunk majd óvatosabbak lenni legközelebb.

okt. 21. 18:15
 15/15 anonim válasza:
100%

Tudod , sokszor az élet nem azt nyújtja amit mi szeretnénk .

Kémiai terhesség volt , de ha ennyire megvisel , szeretnélek azzal meg vigasztalni hogyha valamit Isten elvesz , az azért van mert valami jobb vár rád !

okt. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!