Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A napokban elvetéltem, hogyan...

A napokban elvetéltem, hogyan tudnám leküzdeni a fájdalmat ami ezzel jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

16 éves vagyok, a barátommal lassan 10 hónapja vagyunk együtt. A héten elvetéltem, és valószínűleg egy baleset következtében estem teherbe, mivel mi mindig védekeztünk. Engem nagyon bánt a tudat, hogy elvesztettem a gyermekemet, még úgy is, hogy soha nem láthattam volna, még akkor sem, ha a vetélés nem történik meg, mivel nem tudnám megtartani. Csak 1 hónapos voltam, amikor ez megtörtént, azóta csak ürességet, mégis nagyon erős lelki fájdalmat érzek, és úgyérzem, hogy valahogy az én hibámból történt mindez.

Hogyan tudnék ezzel megbirkózni, anélkül, hogy egy szakember segítsége szükséges lenne? A családban semmiképpen nem szeretném, hogy kiderüljön, ezért nem tudom, hogy kivel tudnék beszélni, akitől még tanácsot is kaphatnék ezzel kapcsolatban.



okt. 20. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
16 évesen elszúrtad volna az életedet egy gyerekkel. Tanulj, dolgozz, éld ki magad! Majd utána jöhet a gyerek. Amúgy ha egy 4-5 hetes terhesség elvesztése ( ami nagy valószínűséggel csak kémiai volt) ennyire megvisel, akkor jobb is ez így. Túl gyerek vagy még.
okt. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Örülj neki, hogy nem tette tönkre az életed egy baleset. Hogyan szoktatok védekezni? Mert a megszakítás nem minősül annak, illetve a nem megfelelően szedett fogamzásgátló sem.
okt. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Meg is értem, és nem tartottam volna meg! Tisztában vagyok vele, hogy elrontottam volna az életemet vele, nem is szerettem volna kockáztatni, de még is rosszul esik, hogy az a csöppség bennem halt meg.
okt. 20. 18:15
 4/15 A kérdező kommentje:
#2-es, óvszerrel szoktunk védekezni, minden egyes alkalommal ez így volt, és úgy gondoltuk hogy csak elég lesz az, ezért fogamzásgátlóval megsem próbálkoztam, mert nem szerettem volna, hogy felboruljon minden.
okt. 20. 18:17
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Honnan veszed, hogy elvetéltél?
okt. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak 1 hónapos terhes voltál, akkor nem elvetéltél, hanem simán kémiai terhességed volt.
okt. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Azt mondod, nem tartottad volna meg.

Akkor most mit keseregsz?

Orulj neki. Egy abortusz rosszabb lett volna.

okt. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem volt még semmiféle csöppsèg, ha ez megnyugtat.
okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert az mivel is lett volna jobb, ha az élő gyereket kikapartatod?

Örülj neki, hogy spontán elment, és nem neked kellett dönteni a sorsáról, meg átmenni egy abortuszon, aztán azzal a tudattal élni, hogy megölted.

okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan, neked miért is lett volna az jobb ha egészséges terhesség, meghallgattatják veled a szívhangot is és utána neked kell együtt élned azzal a tudattal, hogy megölted az egészséges magzatod. Így hogy elvetéltél valószínű nem volt életképes, tehát feleslegesen keseregsz, mivel szerintem annak te se örülnél ha mondjuk születne egy Down szindrómás gyereked. Legközelebb meg jobban védekezzetek
okt. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!