Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, hogy megnyugodjak,...

Mit tegyek, hogy megnyugodjak, vagy jogosan aggódom? Idén márciusban volt az első terhességem..

Figyelt kérdés
Idén márciusban volt az első terhességem. Azon hónap egyik szerdáján kellett volna mennem a 12. heti uh-ra. El sem tudom mondani, hogy hogy vártuk és előző este minden fájdalom nélkül elkezdtem vérezni az ügyeleten mondták, hogy elhalt a terhesség, és feltehetően a 10-11 héten (magzat méretéből ítélve). Tudom nagyon furcsán hangzik, de az első terhességemnél egyik reggel azzal a gondolattal ébredtem, hogy már nem dobog a kis szíve. Gyorsan el is hessegettem a gondolatot, mivel semmi gond nem volt. Amikor már tudtam a szörnyű tényt akkor visszagondoltam, hogy tényleg egy – két hete volt ez a gondolatom. Le sem tudom írni azt a fájdalmat, amit éreztünk, amikor megtudtuk a tényeket. Legnagyobb boldogságunkra újra gyermeket várunk, most vasárnap leszünk 10 hetesek. Sajnos az év eleji történések miatt nagyon aggódom. A mostani terhességemnél kétszer álmodtam már azt, hogy nagypocakos kismama vagyok és minden rendben van, de persze ott van sajnos a „nem dobog a szív” gondolat is. Mit tudtok tanácsolni, hogy ne aggódjam túl magam, hiszem tudom nem tesz jót. Nagyon köszönöm nyugtató válaszaitokat.
2008. nov. 14. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én mikor terhes lettem nem tudtam örülni a babának és a gondolataimba se nagyon tudtam semmit se előre elképzelni a 8.héten el is vetéltem miután újra terhes lettem minden másképp volt nagyon örültem nagyon sokat álmodtam arról hogy fogom a kezembe és azért nyugodt voltam ezektől a gondolatoktól.

Ne aggódj most minden rendbe lesz!!!

19 hetes kismama

2008. nov. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy elvesztett baba után, mindenkinek hasonló gondolatai vannak. Nekem is volt egy missed ab.-om, és mikor utána terhes lettem, akkor a 12. hétig, végig aggódtam! Persze utána is, de nem annyira. Természetes, hogy aggódsz, sok jó tanácsot én sem tudok mondani. Próbáld meg elfoglalni magad, és mondogasd, hogy nem lesz semmi baj. Tudom, hogy nehéz most neked, én mikor rosszra gondoltam, akkor gyorsan mindíg elhesegettem, és azt mondtam "ez hülyeség, és minden oké".

Egy vetélés még nem jelenti azt, hogy a következő is elmegy. Nagyon sok nő szült vetélés után egészséges babát!

Amikor nekem ez volt, még azzal vígasztaltam magam, hogy biztos nem lett volna egészséges a babám, és ezért történt így.

DE neked most biztos minden rendben lesz! Csak erre gondolj!

Sok sikert, és egészséges, gyönyörű kisbabát kívánok neked.

2 gyerek anyukája

2008. nov. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondolj arra a fájdalomra amin már túl vagy!!! Örülj ennek a babának felhőtlenül:) Én is félek,de próbálok inkább arra koncentrálni hogy: most mekkora lehet-mekkorák az ujjacskái:)-hall-e már engem?;-csak ne az apja orrát örökölje:D stb stb stb.Nyugi és csak pozitívan!!! Boldog gömbölyödést neked!!!!!!!!!
2008. nov. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy aggódsz, főleg ilyen előzmények után. Velem ugyanez volt a helyzet. Az első terhességem vége missed ab lett, a mostaninál az első 12 hétben sejtheted mit éltem át! Szegény férjem mesélhetne, mennyit paráztattam magam is és őt is: Jajj, nem feszül már a mellem!, Jajj, nincs már hányingerem!, stb.... tiszta idegek voltunk a dokinál minden uh előtt, hogy él-e még... a babám szépen nőtt, most 27 hetesek vagyunk!

Sajnos nem létezik 'recept', ki kell bírnod még azt a két hetet...utána azért megnyugodhatsz!

2008. nov. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom sokan jártunk már ugyanabban a cipőben.

Az első terhességem 9 hetesen ért véget, iszonyú volt, utáltam a világot.

1 év telt el, mire újra akartam gyereket, hamar össze is jött a terhesség.

Most vagyunk 24 hetesek, az elején én is izgultam, de nem szabad negatív gondolatokkal terhelned magad.

Ha nem találtak komoly problémát a szövettannál, nem lehet gond.

Állítólag a következö terhesség mindig sikeres a vetélés után.

2008. nov. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! nagyon megértem az érzéseidet, hiszen én is pont így jártam januárba! a 11.héten arra ébredtem, hogy már nem él, nem dobog a szíve..majd két nap múlva vérezgetni kezdtem. Ki is derült, hogy elhalt. Nagyon nagyon szomorúak voltunk, a férjem még jobban mint én, hiszen én csak rá egy hónapra fogtam fel. Nem tudtam miért pont velem történt ez. Majd 2 és fél hónap után terhes lettem újra és most a 29.hetet töltjük, nagy a pocak és láthatóan mozog. Valahogy éreztem, hogy ez más lesz, hogy Ő meg akar születni. Persze az elején iszonyúan paráztam mindentől,(még most is sokszor) ezt nem tudod elkerülni, hiszen nagyon rossz élményed van, de hidd el ez a kisbébike,most élni fog, mert élni akar és már olyan erősen megkapaszkodott ott bent, hogy a 40.hétig kisem fog jönni!!! Higgy ebben és minden ok lesz!

Vigyázz magadra és jó pocakosodást!

2008. nov. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Kismamák:-) Nagyon köszönöm kedves és nyugtató válaszaitokat. Nagyon bízom benne, hogy életem párját egy egészséges babával "ajándékozom meg" jövő nyáron.

Boldog és egészséges babavárást Nektek:-)

2008. nov. 14. 11:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos én is igy jártam ahogy te.Az elözöből tanulva,én is rengeteget parázok.De nyugtatom magam,hogy 2szer nem történhet meg.Ahogy telik az idő telnek a vizsgálatok,jönnek a jo eredmények,már nem fogsz annyira aggodni.Mostanában már azt mondom magamnak,majd aggodom akkor ha baj van.És tényleg méképp látom olyankor.Tudom könnyü mondani de ne aggodj.Sok sikert.20hetes km
2008. nov. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is 11 hetesen vetéltem el. Volt egy miss.ab-om szeptemberben (tavaly), decemberben már ott volt a következő. Végig rettegtem az egészet. Ma viszont egy gyönyörű makk egészséges fiúcska alszik a kiságyba. Vegyél sok babás könyvet,újságot. És a rémhíreket sose olvasd el. Nem lesz semmi baj. Ja és rengeteget beszélj neki. Gyönyörű nyugodt babavárást Neked, Nektek! :)
2008. nov. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!