Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért választasz orvost a...

Miért választasz orvost a szüléshez?

Figyelt kérdés

Kinn élek külföldön, ez itt nem szokás, de ha otthon élnék, akkor se választanék, mert nem igazán értem a miértjét.

Kifizetsz egy vagon pénzt az orvosnak, de lehet, hogy nem lesz ott, mikor szülsz, mert éppen hamarabb vagy később szülsz, és akkor szabadságon van, vagy beteg...stb. Ez esetben visszakapod a pénzed? (én úgy gondolom, hogy nem)

Aztán ott van az, hogy inkább a szülésznő foglalkozik veled. Akkor neki is fizetsz? Mennyit fizetsz az orvosnak, és mennyit a szülésznőnek?

Ha nem fizetsz semmit, nem látnak el? Húgom 16 évvel ezelőtt jött a világra. Már akkor szokás volt ez a borítékolás, de apuéknak nem volt pénzük erre a célra, mégis ellátták őket. Olyan emberek válaszát várom tehát, akik foglaltak orvost, és mondjuk elégedettek voltak, vagy nem voltak elégedettek, és olyan válaszok is érdekelnek, ahol nem volt jelen a lefoglalt orvos ilyen-olyan okokból.


2010. júl. 4. 14:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocsi, offolok! Még nem szültem, 14.-hétben vagyok, és a fennt leirtak kicsit elbizonytalanítottak. Magyarországon, határmenti városban élek, de szlovák állampolgár vagyok, oda járok dokihoz is. Magándokihoz járok a magánrendelőjébe, és én még soha nem fizettem neki egy fityinget sem a vizsgálatér (kivétel az ultrahang, ami 8Eur). Nagyon megvagyok vele elégedve, 5éve járok hozzá, minden alkalommal hosszasan elmagyarázza a dolgokat, max 15percet szoktam várni. Mindezt teljesen ingyen. Ezzel szemben Ti itt azt irjátok, hogy magánrendelőben a vizsgálatokért is fizettek? Meg szülésznő, meg sztk? Mi az az sztk? Nekem ez totál bonyolultnak tünik! Elmagyarázza valaki légyszi? Fontos lenne, mert szülni Magyarországon szeretnék, ugyanis itt jobb a kórház. Előre is köszi. 14.-hetes kismama
2010. júl. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szia Utolsó!Azért kell fizetni a magánrendelésen,mert azt a tb nem fizeti.Amit a tb fizet,az az sztk-s ellátás,tehát bemész a kórházba,és aki éppen ott van,mindig más,az fog megvizsgálni.Ha egyáltalán megvizsgál,mert általában csak megkérdezi,h van-e panaszod,aztán egy pecsét a kiskönyvedbe,aztán mehetsz.Ott senkit nem érdekel,h mi van veled.Ezzel szemben a magánrendelésen az orvos átnézi a leleteidet,ultrahang,kép a babáról,meg minden kérdésedre válaszol.Ez kerül 8000ft-tól 13000ft-ig.De ami a nagy szívás,h van olyan magánorvos,aki 10000 ft ellenében is bunkó vagy nemtörődöm.Úgyhogy alaposan meg kell nézni ,kinek adod a pénzed.Remélem tudtam segíteni,boldog babavárást kívánok:)
2010. júl. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!