Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért választasz orvost a...

Miért választasz orvost a szüléshez?

Figyelt kérdés

Kinn élek külföldön, ez itt nem szokás, de ha otthon élnék, akkor se választanék, mert nem igazán értem a miértjét.

Kifizetsz egy vagon pénzt az orvosnak, de lehet, hogy nem lesz ott, mikor szülsz, mert éppen hamarabb vagy később szülsz, és akkor szabadságon van, vagy beteg...stb. Ez esetben visszakapod a pénzed? (én úgy gondolom, hogy nem)

Aztán ott van az, hogy inkább a szülésznő foglalkozik veled. Akkor neki is fizetsz? Mennyit fizetsz az orvosnak, és mennyit a szülésznőnek?

Ha nem fizetsz semmit, nem látnak el? Húgom 16 évvel ezelőtt jött a világra. Már akkor szokás volt ez a borítékolás, de apuéknak nem volt pénzük erre a célra, mégis ellátták őket. Olyan emberek válaszát várom tehát, akik foglaltak orvost, és mondjuk elégedettek voltak, vagy nem voltak elégedettek, és olyan válaszok is érdekelnek, ahol nem volt jelen a lefoglalt orvos ilyen-olyan okokból.


2010. júl. 4. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A borítékot azután adtuk, mikor már megvolt a gyerek.

Ha nem lett volna ott, akkor az orvos szívott volna nagyot, mert az ügyeletes kapta volna meg a 75 rugót.

De mivel őt választottuk. amúgy én azért választottam, mert nekünk nagyon nehezen jött össze a baba (7és fél évet vártunk rá) és rettenetesen hálásak voltunk.

Végig figyelt rám és még a kórházban is bejött napont a 2x.

2010. júl. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én orvost is és szülésznőt is fogadtam. Orvost azért, mert évek óta hozzá jártam, megbíztam benne, és nem szerettem volna egy esetleges "bunkót" a szüléshez (sajna tapasztalat - korábban nagyon eltökélt voltam, hogy nem fizetek kétszer egy dokinak sem, és nagyon megszívtam, az épp ügyeletes 4 és fél órát váratott, majd 5 perc alatt úgy lerendezte a vizsgálatot, hogy majd elsírtam magam, és két napig véreztem, majdnem lecseszett, hogy ki kellett miattam jönnie. - na akkor döntöttem el, hogy nincs spórolt pénz, amiért én ezt megint megkockáztatnám.) Szülésznőt meg azért, ha véletlenül a dokim nem tud bejönni, akkor se legyek ismeretlenekkel. Elláttak volna akkor is, ha nem fizetek, de én így láttam jónak. A doki is, és a szülésznő is azt mondta, annyit adunk, amennyit gondolunk, és mivel a dokinak mindig adtam pénzt a terhesgondozásért is (nem magánrendelés), így 40-et, a szülésznő pedig 20-at kapott.
2010. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

én azért fogadok orvost, mert:

veszélyeztetett terhes vagyok

vannak a klinikán olyan dokik akikre akkor sem bíznám rá a szülésemet, ha ő fizetne nekem

sztk-ban nem úgy figyelnek rám, egy vagyok a tucat között és végig sem mondhatom a problémámat, nem vizsgál meg normálisan (tapasztalat)

ha felfogadom az orvost előre, akkor hiába van szabin akkor is bejön, így szól a megállapodás, ill. ünnepnapokon is bejön

jobb érzés, hogy 1 orvos követi nyomon végig a terhességet, aki már ismeri a korábbi előzményeket is, nem vagyok neki idegen.


de mindenki úgy csinálja ahogy akarja, és ahogy neki a legmegfelelőbb

2010. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 éves korom óta magánrendelőbe járok, így amikor terhes lettem 30 évesen, fel sem merült bennem, hogy ne ahhoz az orvoshoz járjak, akihez 12 éve és akiben 100%-ig megbízom. Nem kértem fel, valahogy egyértelmű a számunkra, hogy ott lesz. A szülésért nem kér fix összeget, mindenki annyit ad neki, amennyit gondol. Ezt korreknek tartom. A magánrendelésén pedig alkalmanként 6.000 Ft-ot kell fizetni a terhesgondozásért, amit egyértelműen el tudsz dönteni, hogy akarod-e vagy nem. Ha esetleg szabin lenne, akkor pedig egyértelmű, hogy ügyeletes doki fog szüleszteni, aki nem fog pénzt kapni (legalábbis nem tervezek neki adni semmit, de ez a körülményektől függ majd). A fogadott orvosom tisztázta azt is, hogy ha amikor szülök és ő eleve ügyeletes lesz, akkor nem fogad el semmit, mert nem fog tudni csak velem foglalkozni, ha pedig behívják, akkor annyit adunk, amennyit a pénztárcánk megenged, nála nincs fix tarifa. Szerintem ez korrekt. Mi egyébként 50eFt-ot gondoltunk adni, ráadásul császáros leszek. 37 hetes km.
2010. júl. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ertem, hogy miert kerdezed. En is kulfoldon eltem sokaig, ott szuletett a nagyobbik gyermekem. Minden ment a maga modjan, hivtak vizsgalatokra, idopontra mentem, nem vartam, nem omlengtek felem, de nem is voltak bunkok. Valahogy mindennek meg volt szepen a sorrendje. Nem voltam agyonvizsgalva, de nekem annyi epp eleg volt, hogy tudjam egeszseges a gyerek, minden rendben van a terhesseggel.

Szulesnel vegeztek a dolgukat, szep szuloszobaban voltam, kulturaltan beszeltek velem, senki sem volt bunko. Pedig en ugye idegen voltam, mas nemzetisegu, megis jok voltak hozzam.

A masodik babaval is ott lettem terhes, de 28 hetesen Magyarorszagra koltoztunk. Nah, akkor volt egy kis kavalkad. Ket korzetis nogyogyaszhoz mentem el, plusz a vedonohoz is jart ki nogyogyasz, vele is beszeltem.

Enyhen ertetlen arccal hajtogattak jobbra-balra az angol papirjaimat, eredmenyeimet, elmondtam mindent magyarul is, megmutogattam mindent, de a harombol egy sem volt igazan kepben, vagy kakkantottak a fejemre. Volt, amelyik kitalalta, hogy ezekkel o nem tud semmit sem kezdeni, meg sem vizsgal, nem vesz fel terhesgondozasba magahoz, mert az osszes eredmenyem ugy szar, ahogy van, marmint nem erti es nincs ideje ezzel foglalkozni.

Olyan merges voltam abban a ket hetben, amikor kuldozgettek ossze-vissza, hogy mar majdnem visszakoltoztem.

OK, biztosan rossz korzetet fogtam ki.

Vegul nekem is lett fogadott orvosom emiatt. O ismert, normalis volt, higgadt, kepes volt atnezni a leleteimet normalisan, megallapitani, hogy minden megvan, ami kell, megvizsgalt, csinalt uh-t es mondta, hogy mikor talalkozunk legkozelebb. Kaptam tole idopontot, az elozo haromhoz meg orakat ultem sorba, az egyikhez pedig idore mentem, megis csuszas volt. Ez a doki vegulis nem csinalt semmi pluszt, tette a dolgat, ahogyan az elozo haromnak is kellett volna. Megis csak neki ment.

Kicsit ugy tunt nekem, hogy itt nem annyira szervezettek a dolgok.

Igy lett nekem fogadott orvosom.

Annyi, hogy sokba nekem nem kerult, mivel nem a maganrendelojebe hivogatott, hanem a korhazba, ott penzt nem fogadott el vizsgalatert, a szulesert sem akart, nem is mondott osszeget, en eroltettem ugymond. Bent volt vegig szulesnel, az azt koveto harom napban is latogatott.

Szulesznom is volt, de o egy kedves ismerosom volt. O penzt egyaltalan nem fogadott el tolem.

Azt is tudnod kell, hogy itthon a korhazi napok sem egeszen olyanok voltak, mint otthon. Ot csecsemosbol harom latszolag utalta az osszes kismamat es ujszulottet. Meg jo, hogy nem volt veluk dolgom. A noverek koreben is gyakori volt ez a viselkedes.

Szoval en ugy, hogy mindkettot tapasztaltam azt mondom, hogy NEM LEHET OSSZEHASONLITANI azt az ellatast, viselkedest, amiben kint volt reszem es ami itthon fogadott.

2010. júl. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos Magyarországon nem annyira egyértelmű, hogy ha nem fogadsz orvost, akkor jól bánnak veled:( Mindez itthon emberség kérdése, ami ilyen-olyan okból sok orvosból hiányzik.


Én annál a doktornőnél szültem, akihez kezdetektől fogva járok, 8 éve. Fel sem merült bennem, hogy a gyermekemet ne nála szüljem. Ő ismeri, követi az "előzményeimet", és nekem az ő határozottságára volt szükségem. Ő nem megy szabira, mindig elérhető telefonon, mindkét szülésemnél az első perctől kezdve mellettem volt, még a szülőszöbán töltött két órában is. Persze, ha beteg lett volna, akkor nem kapta volna meg a pénzt. A szülésznőnek nem volt sok dolga velem, szinte mindent a dokinő csinált, és sokat segített a kórházi napokon a szoptatástól kezdve még sok dologban.


Saját szememmel láttam, hogy mennyit foglalkoznak az olyan anyukával, akinek nincs fogadott orvosa. Ha nem adsz pénzt, ellátnak persze, de szerintem nem mindegy, hogyan, és közben hogy érzed magad.


Ne érts félre, én sem értek egyet az alapelvvel, miszerint, ha nem fizetsz, nem kapsz megfelelő ellátást és jó bánásmódot, de sajnos ez van, akkor is ha az ember nem akarja észrevenni. És mi sem dúskálunk a pénzben, de amikor belevágtunk a babavállalásba, tisztában voltunk vele, hogy ez így működik, nekünk ennyit megért, hogy végre itt lehet az egészséges 20 hónapos kisfiam:)

2010. júl. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Én nemcsak a szüléshez választottam, hanem magához a terhességemhez.Nekem nagyon fontos, hogy meg tudjak bízni egy tapasztalt orvosban, aki ismer engem, ismeri a problémáimat, figyel ránk, és aki mellett úgy érzem, hogy jó kezekben vagyunk.Sajnos nekem is rossz tapasztalataim vannak az sztk-val.Lehet, hogy ingyenes, de egy foghúzást nem bíznék rájuk.Lehet, hogy kicsit kisarkítom, de futószalag az egész, kb. 2 perc egy vizsgálat.Megalázó, hogy egymáson esnek át a bugyi nélküli terhes nők a vizsgálóban, a lábát nem törölné beléd a kedves személyzet, konkrétan le vagy sz*rva, azt se mondják, hogy bű vagy bá, és ráadásul a kötelező ultrahangokon meg se mutatják a babádat, kérésre sem.Hát, köszönöm szépen az ilyet!Inkább rááldozom azt a pénzt, de tudom, hogy alaposan megnéz, mindent elmond, elmagyaráz, érzem, hogy törődik is velem.És nyugodt vagyok a terhességem alatt.Én ezt fizetem meg.A szülés már csak hab a tortán.Az én orvosom nem mond árat, ha akarsz adni a szülés után pénzt, adsz.Te döntöd el, mennyit.( Nyilván amennyire hálás vagy)Én szeptemberben szülök.Amikor felkértem, hogy vezesse le a szülést, elgondolkodott, és korrekten közölte, örömmel vállalja, és akkor titi nem lesz szabadságon.De ha nyáron szülnék, akkor meg nyilván megmondaná, ha úgy gondolná, hogy nem lesz ott.Szülésznőt anyagi okokból nem fogadok.Jó lenne, de mi sem lopjuk a pénzt, úgyhogy valahol meg kell húzni a határt.Főleg gyerekszoba csinálás, és babakelengye vásárlás után.Én maximálisan meg vagyok elégedve az orvosommal,és nem sajnálom rá a pénzt.Most vagyok először terhes, és mindig úgy gondoltam, hogy a lehető legjobb ellátást szeretném.Mert nem vagyok senki lábtörlője .
2010. júl. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Én fogadtam orvost, fel sem merült hogy nem fogok, vagy nem lesz pénzem kifizetni!

Nem vagyunk gazdagok, de erre félre tettem!

Nem volt problémám a terhesség alatt, végig ugyan ahhoz az orvoshoz jártam!

Soha nem hívott feleslegesen.

Kiderült jól döntöttem, mert magas vérnyomás miatt császározni kellet. A szülés beindítása után nem tágultam, a szívhang romlott. Azonnal vittek és kivették a babát, hiába volt már más előttem aki vajúdott már 24 órája engem toltak a műtőbe!

A következőnél is fogok orvost fogadni!

2010. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
57%
Én azért választottam orvost a szüléshez, hogy ne mindig más orvoshoz kelljen menni, mert ha van egy orvosod akkor ő tudja hogy mi a helyzet veled, nem úgy mintha mindig más látna el, és teljesen igaz az is hogyha nincs magánorvosod leszarnak, bunkóznak veled meg stb... annyiból jó hogy megtud az ember vele beszélni egy időpontot és akkorra megy a kismama és nem kell a kórházban ülni 3-4 órákat, bár ahhoz képest hogy én fogadtam orvost és fizettem neki nem keveset mégse úgy állt hozzám mint egy fogadott orvos...szóval nagyon elvárják a pénzt a zsebükbe...nemsokára szülni fogok és ha nem úgy fog hozzám állni a doki a szülés alatt ahogy kell akkor nem 50et kap hanem csak 30at persze szülés után előtte sose szabad odaadni mert ha mégis és nem tud bejönni akkor úszott a pénz, vissza meg biztos nem adná a drága, ha meg nem fizetsz a dokinak akkor meg nem figyelnek úgy rád a szülés alatt, annyira hogy barátnőmnek majdnem meghalt a kisbabája...szóval ilyen szinten jó ha van orvosod és fizetsz neki
2010. júl. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

előttem már mindent elmondtak, nekem már babatervezéskor egyértelmű volt, hogy legelejétől ahhoz fogok terhesgondozásra járni akinél majd szülni szeretnék.

minden hónapban félretettünk egy kis pénzt erre a célra.

2010. júl. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!