Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mahas a vernyomasom mit tehetnek?

Mahas a vernyomasom mit tehetnek?

Figyelt kérdés

A minap voltam a vedononel, magas volt a vernyomasom es eloszor azt javasolta merjem napi 2x legalabb.

Kavet soha nem iszom.

A dokihoz jovoheten tudok legkorabban menni hogy irjon fel valamit persze csak ha szabad. 23 hetes vagyok, markikeszultem 3 napja szetrobban a fejem es tegnap ota az egekben a vernyomasom. Idegeskedni nem szoktam semmin es kerulom is a stresszt. Sokat pihenek tehat ezekre nem lehet fogni.

Valami hazi praktika van erre hogyan csillapithatnam a fejfajasom es hogyan lehetne helyreallitani a vernyomasom?


2019. jan. 23. 05:22
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Szuz Maria :) szerinte utolso nem volt eszemben utana jarni hogy van-e helyettes? Nincs helyettes mert nyilvan h lenne akkor o hozza mennek de hagyjuk :D oruljek hogy segitettek? 1 valaszolo volt aki segitett,a tobbiek csak probaltak osztani az eszt de nem jott ossze. Egyebkent kinottem a pontozgatos korszakbol es arrol nem tehetek hogy ha valaki ranez a valaszokra az pontozni fog.

Tudom hogy kialakul es tudom miktol alakulhat ki, igaz lehet azt irtam hogy elkaptam de ez itt most lenyegtelen.

2019. jan. 23. 06:24
 12/22 A kérdező kommentje:
Ja igen visszanezve tenyleg azt irtam "nemtudom hogyan kaphattam el" viszont ugy ertettem nem tudom milyen elelmiszert fogyasztva sikerult bevinni a szervezetembe. Ugyanis magatol nem alakul ki.
2019. jan. 23. 06:26
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
De, magától alakul ki, nem étellel viszed be a szervezetedbe. Pont ezért tart tőle mindenki, mert még az orvosok sem tudják, hogy miért alakul ki. Olvass róla. Veszélyes a babára és a kismamára is!
2019. jan. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Toxémiát nem ételell kapod el!!! Te jó ég!
2019. jan. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
2019. jan. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Pedig van helyettes, az 100%. Törvényileg szabályozva van, hiába magyarázod! Nem toxoplazma, hanem toxémia... De hagyjuk! A dilidre meg szedj magnéziumot, hátha lenyugtatja az agyadat!
2019. jan. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal kórház! Egyszerűen besétálsz abba a kórházba, ahol szülni fogsz. Biztos van terhespatológia, oda felvesznek. Kapsz 24 órás vérnyomásmérőt és beállítják a gyógyszereket. 3 hónapot feküdtem bent, hetente nem egy kismama jött terhességi magas vérnyomással. Volt, akinek pikk-pakk beállították, de volt egy lány akinek nem tudtak vele mit kezdeni, kiderült hogy a lepényi keringés is szörnyű, kapott tüdőérlelőt majd programcsászár a 24.heten. Fél kg sem volt a baba, de túlélte és egészségesnek tűnik (egy éves). Másik anyukának 200 fölé ment, nem tudták kontrollálni, műtő azonnal 34 hetesen. Kisfiú légzése kétszer leállt, súlyos agykárosodást szenvedett. Meséljek még? Ez nem olyan, amivel majd jövő héten kell menni dokihoz. Ha toxemiad is van/lesz, nem "csak" terhességi magas vérnyomásod, abba te is bele tudsz halni...
2019. jan. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kevered a toxoplazmózissal. Az az, amit kajától lehet elkapni. A toxémia más, baromi veszélyes. Tünetei a magas vérnyomás, fehérje a vizeletben, esetleg nagymértékű vizesedés, de ez nem törvényszerű. A lepényi keringés romlását okozhatja, ami miatt a baba nem kap elég táplálékot, oxigént stb. Nálad más és vesekárosodáshoz, keringés összeomlásához vezethet. A terhesség okozza, pontos okát nem ismerik a dokik. Ezért kellene AZONNAL orvoshoz menned és nem jövő héten. Ne szórakozz a háziorvossal, esélyesen úgyse ért hozzá, nőgyógyászt keress fel sürgősen.

Nekem volt terhességi magas vérnyomásom, de sokkal később, a 3. trimeszter közepétől, mindkét terhességemnél. Szerencsém volt, nem lettem toxémiás egyik alkalommal sem, csak vérnyomáscsökkentőt kellett szednem. Otthon nem tudod levinni, minél előbb menj nődokihoz!!

2019. jan. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Elég gyenge a szoftver...
2019. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
En is azt javaslom, hogy azonnal menj orvoshoz, nehogy toxemia legyen (amit te sztem keversz a toxiplazmaval). A toxemia igy kezdodik, hogy magas vernyomas. Ne haziorvoshoz menj, hanem be a korhazba azonnal nezzenek vizeletet nincs e benne feherje is. Ha nincs akkor a vernyomas kapsz egy gyogyszert es surun kell majd jarnod kontrollra, de ha van akkor azonnal cselekedni kell!!! Ezzel otthon nem tudsz mit kezdeni!! Kerlek a sajat erdeketekben menj be a korhazba!!
2019. jan. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!