Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Feleségem lányt akart és...

Feleségem lányt akart és fiunk lesz! Hogy dolgozza fel?

Figyelt kérdés
Babát várunk! A feleségem gyerekkora óta megvolt győződve, hogy lánya lesz! Most derült ki. fiú! Azóta csak zokog, nem tudom mit csináljak, szinte szóba se áll velem. Most ott tartunk, hogy pszichológushoz megyünk. Valaki tud segíteni, hogy tudnám megoldani ezt a helyzetet?
2010. jún. 18. 20:51
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket és bíztatásotokat! Van egy-két válasz aminek komoly hasznát vehetem.
2010. jún. 19. 16:28
 32/40 anonim ***** válasza:
71%

Hülyeségnek tartom a pszichológust.Minek?Elég önző a feleséged,és még téged is büntet,hogy hozzád sem szól.A szakértő nem fogja megoldani a hisztit.Inkább higgadjon le és várja szeretettel a babátokat,ha meg nem megy akkor minek neki gyerek és talán Te is rosszul választottál.

Még ilyet ezen kiakadni,hogy fiú lett.Már bele van rögződve a fejébe hogy lány,arra még nem gondolt,hogy attól még a második lehet lány majd.Hányingerem van az ilyen anyuka jelöltektől.Inkább gondolna a baba egészségére.

Lehet,hogy bunkó voltam,úgyhogy le lehet pontozni nyugodtan.

2010. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
62%

A pszichológus nem hülyeség. Ha egyedül nem tudja ezt feldolgozni a feleséged, akkor szakemberre van szüksége. Ez nem azt jelenti, hogy "bolond", de ez egy nehéz időszak. Fontos lenne feldolgozni a félelmeit, mert zsigeri szinten érzi a baba, hogy nem akarják,ami nem tesz jót a pszichés fejlődésének.

Szerencsés a párod, hogy mellette állsz, éreztesd is vele. De megértem, ha elkeseredtél a tehetetlenségtől.

Az nem elég jó érv, hogy "majd megszereted", még ha igaz is. Arra nem fog megnyugodni. Mindig az okot kell keresni.

2010. jún. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
82%
Bocs hogy ezt irom,de mond neki hogy ne legyen "buta" örüljön hogy egészséges, árthat ezzel a babának.Ugy tudom hogy már magzati korban ért trauma kihat a baba személyiségére a párod most ugy viselkedik mintha nem akarná és ez árthat.Én is lányt akartam de mikor kiderült hogy fiam lesz már annak is nagyon örültem,de sajnos 12.5hetesen elvették tőlem mert beteg volt és maga a tudat hogy ma még van és holnap már nem lesz hatalmas nagy fájdalom azota sem tudok terhes lenni.Örüljön mert ez hatalmas nagy ajándék az élettől!!!!Sokan örülnének ha babájuk lehetne ez már önző viselkedés egy kicsit.Sok kitartást NEKED.
2010. jún. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom, hogy jönnek egyesek ahhoz, hogy ítélkezzenek. Nem segítő, pláne nem hasznos válaszokat adnak, hanem csak elítélőt és beskatulyázót. Az írjon, aki volt már hasonló cipőben és tudja miről beszél. Lehet lepontozni...
2010. jún. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
88%

pontosan azért írunk ilyen "ítélkező,beskatulyázó" válaszokat,mert már voltunk ilyen,hasonló vagy rosszabb helyzetben.

Örüljön,hogy van ez a baba,hogy hamarosan megszületik,egészséges.Ja és annak,hogy van egy ilyen megértő férj aki mellette áll.Gondoljunk már bele,hogy milyen rossz érzés ez az apának.

2010. jún. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
74%

Én sem értem, hogy miért kell ezért zokognia. Nekem van egy kisfiam, most kislányt szeretnék nagyon, még a nemét nem tudom, de pár hét és kiderül. Ha megint fiú lesz, úgyanúgy örülök neki, mintha lány lenne.

Sokaknak tényleg nem adatik meg egy saját gyerek, vagy hosszú éveken át várnak rá, és ő meg ezért van kiakadva.

Örüljön, hogy egészséges, ez a legfontosabb!

2010. jún. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
61%

15.12 vagyok.


Nem hiszem, hogy bárkinek jogában állna ítélkezni, lehet, hogy "buta", lehet, hogy gőze sincs, hogy milyen egy babát elveszíteni(sőt biztos), mert akkor örülne, DE NEM VAGYUNK AZ Ő HELYÉBEN, ÉS NEM TUDJUK MIT ÉREZHET...Biztos, hogy neki is rossz ezt érezni, és tudja, hogy nem normális, de nem tud rajta változtatni.

Aki azt gondolja, hogy igen, az próbálja magát egy olyan szituba képzelni, amit baromira nem akar, és győzze meg magát, hogy de, az tök jó lesz Nekem...nem fog menni!!!!


Úgyhogy a pszichológus igenis jó lesz, és ha mindketten együttműködnek, akkor tud segíteni feloldani ezt a dolgot.


Mi is jártunk a férjemmel, és ugyan az elején nagyon nehéz volt,(még jobban széthúztunk, mert feljöttek olyan dolgok is, amikről még mi magunk sem tudtunk, pedig akkor már 8 éve együtt voltunk), de kb. 2-3 hónap után kezdett jó lenni a dolog, ÉS EGYÜTT VAGYUNK, és jobb a házasságunk, mint valaha!!! (immár 15 éve)

Mert azt se felejtsétek el, hogy ha ezt a problémát most nem oldják meg, akkor valszeg a házasságuk is romokban lesz...

Mindenkinek a saját gondja a legnagyobb, és a legnehezebben megoldható, ne gonoszkodjatok, mert nem tudhatjátok, hogy holnap veletek mi fog történni!!!!


Amúgy mindekinek minden jót!

32 hetes km.

2010. jún. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
74%
Nem bántani akarom,de ha ebből ekkora ügyet csinál mi lesz ha megszületik a baba és nagyon szeretni fogja,hogy fog majd tükörbe nézni?Akkor nem kell pszihológus?
2010. jún. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
2010. okt. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!