Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Feleségem lányt akart és...

Feleségem lányt akart és fiunk lesz! Hogy dolgozza fel?

Figyelt kérdés
Babát várunk! A feleségem gyerekkora óta megvolt győződve, hogy lánya lesz! Most derült ki. fiú! Azóta csak zokog, nem tudom mit csináljak, szinte szóba se áll velem. Most ott tartunk, hogy pszichológushoz megyünk. Valaki tud segíteni, hogy tudnám megoldani ezt a helyzetet?
2010. jún. 18. 20:51
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
78%

Sérült gyerekekkel töltöm a napjaim és hát elég gáz, hogy valaki ezen ennyire kiboruljon!

Az hogy valaki hirtelen elsírja magát és pár napig szomorú az rendben van, mindenkinek vannak elképzelései a baba nemét illetően, de amit leírtál az túlzás. Szégyellje magát!

(lehet lepontozni)

2010. jún. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy egy kicsit drasztikus lesz amit írok. Olvasson el a feleséged pár történetet az "Angyalok szülei vagyunk" oldalon, és hátha észhez tér. Nem önzőség egy kicsit a részéről? A legnagyobb kincs az életben a gyerek. Az én szívem is lány felé húzott annak idején, de megszületett a kisfiam, aki egy tündér. Ha bánatos vagyok, csak ránézek, és gondom elszáll, mert ez a kis angyal mindig mosolyog. Nagyon remélem, hogy a feleséged is megbékél a gondolattal. A legfontosabb, hogy egészséges legyen, ahogy már mások is írták előttem.
2010. jún. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
78%

Biztosan készen áll a feleséged a gyerekvállalásra? Ne haragudj, de el nem tudom képzelni, hogy képes egy nő arra, hogy nem örül a gyermekének, csak mert nem olyan nemű, amilyet szeretett volna. Ezen szerintem Te nem tudsz segíteni (sajnos). Neki kell magában feldolgozni, hogy ez nem úgy alakult ahogy ő tervezte.

Egyébként mennyi ideje zokog? És Téged hibáztat, amiért nem fiú?

Ez nem normális! Bocsánat az őszinteségemért, de szerintem a feleségednek nem való gyermek!

2010. jún. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
48%
pfff...nehéz ügy
2010. jún. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj, de nem tudom átérezni a feleséged problémáját.Ez a sírás műbalhé, vagy a hormonok játéka.Én odamennék hozzá beszélgetni.Elmondanám, hogy hányan vannak, akik évekig próbálkoznak, megtesznek mindent, a csillagokat is lehozzák, mégse jön össze a baba.Van, akinek orvosi segítséggel, beültetéssel sem sikerül.Tegye össze a kezét-lábát, hogy ilyen szerencsés volt, hogy megadatott neki a gyermekáldás.És ez tényleg áldás.A barátnőmék 6 évig próbálkoztak.Meddőségi kezelés, hormonok, endoszkópos műtétek, inszemináció...mind sikertelen.Az orvos azt mondta, nincs értelme tovább.Most rajta vannak az örökbefogadási listán.Na, ezen gondolkozzon el a nejed!!És miben különb egy kislány, mint egy fiú?Miért számít, hogy mi a neme????????
2010. jún. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
80%

Más azért sír,mert nem lehet neki babája.

A feleséged szégyellje magát!

2010. jún. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
86%

Mint pszichológus ajánlom még egy dolgon gondolkozz el.

A feleséged láthatóan CSAK a sajátjának tekinti a gyereket (nem örül annak, eszébe sem jut, hogy te örülsz a gyereknek, esetleg örülsz, hogy fiad lesz)tehát nem veszi figyelembe a te érzéseidet. Sajnos ezt nagyon gyakran követi a gyerek születése után a kisajátítás, tehát csak ő tudja, hogy mi a jó a gyereknek, te meg sem foghatod, mert úgyis leejted, nem viheted el egyedül, ha valami történik (akár csak elesik amikor te vagy a közelében) akkor 1 hétig hallgathatod, hogy te vagy a hibás....stb. Előzd meg majd időben ezeket a dolgokat és ne hagyd hogy ez elhatalmasodjon rajta.

Sajnálom, de nagyon egoista gondolkodás (esetleg megnyilvánul ez másban is? (ide megyünk mert én így akarom, te nem jól csinálod..., csak én tudom...stb)

Valószínű elfogja fogadni és akkor ez a viselkedés következik. Vagy valóban elutasítja, de akkor nagyon súlyos az egoizmus, már patológiai.

Figyelj oda.

2010. jún. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
85%
Én is babát várok, és úgy érzem, fiam lesz, de el sem tudom képzelni, hogy csalódott legyek, ha kiderül, hogy kislány! Apuka is így van ezzel. El sem hiszem, hogy egy anya sír, mert fia lesz, vagy éppen lánya. Szerintem a feleségednek egyéb problémája van, ami így jött elő. Depresszió, félelem az anyaságtól, vagy valami mélyebb dolog. Ez csak a felszín szerintem. A pszichológus mindenképpen jó ötlet, mert ki kell deríteni az okokat! Aki anya akar lenni, nem fog ezért sírni, kétségbe esni, örül, hogy a baba egészséges, és jön!
2010. jún. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
76%
Próbáld rávezetni, hogy a kettőtök (!!) gyermeke is érzi azt, hogy ő most elutasítja. Hogy emiatt lehet, hogy nem lesz teljesen egészséges, akár csak lelkileg is. Vigyázzatok nagyon. ÉS egyébként lehet, hogy jó ötlet a pszichológus, de az Angyalok szülei vagyunk honlap is! KEresgélj! Remélem, megoldódik a helyzet!
2010. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
82%

Én is kislányt akartam,de történt egy tragédia(meg kellett szülnöm a babát 19 hetesen rendellenesség miatt,kisfiú lett volna egyébként)és aztán már azt mondtam,hogy teljesen mindegy hogy mi lesz csak végre a kezemben tarthassak egy egészséges kisbabát,na meg persze senkinek nem kívánom azt amikor a páromnak el kellett mondanom,hogy mi fog történni,és hogy megmondták,hogy kisfiú lett volna,akkor először láttam (egy férfit),Őt sírni.Most remélem ez valóra válik,mert egy szintén kisfiút hordok a szívem alatt és minden percben csak arra gondoltam eddig is,hogy ne legyen baj,ne arra,hogy milyen nemű legyen.

Ha szereti a gyermeket,és gondolom szereti akkor el fogja fogadni,mert a gyerek a pociban is megérzi,hogy mi van körülötte.

2010. jún. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!