Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség mindenre kifogás?

A terhesség mindenre kifogás?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem a rengeteg kismamát, akinek mindenre kifogás a baba. Nem szexelek a férjemmel, mert most nincs kedvem, nem alszok vele, elhízhatok bármennyire, mert a gyerek a fontos, mindegy, hogy nézek ki utána, mert szültem egy gyereket, stb. Csak én érzem úgy, hogy rengeteg válaszoló van ezen az állásponton, és megszólnak mindenkit, aki nem így gondolkodik? És hogy ettől ők jobb anyák, mint más?
2010. jún. 15. 17:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Elhanyagolják saját magukat és a férjüket,mondván a gyerek a legfontosabb.Azt is figyelembe kellene venni h ott az esély h a férj másfele megy ennek következtében.Egy egyedülálló anya meg nem a legideálisabb egy gyermeknek.
2010. jún. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem gondolod, hogy talán nincs kivel megbeszélniük a gondjaikat, és ezért ilyenek? Amúgy rengeteg ember van, aki tudja, mit kellene tennie, de nem teszi, mert kényelmesebb nem gondolni rá! Te is, én is, mindenki ilyen, csak más-más területen. Van aki a saját testét hanyagolja el, van aki a munkájában gyenge, van aki nem takarít, van, aki tudja, hogy bizonyos dolgokkal orvoshoz kellene mennie, mégsem teszi. Ezek az anyukák önmagukat nem szabályozzák. Te mit? (természetesen nem kell válaszolnod, de gondold át magadban, őszintén!) L27
2010. jún. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Mindenki máshogy éli meg a terhességet, és tényleg vannak ilyen kismamák.Engem az idegesít, amikor valaki betegesen aggódik.Én is kismama vagyok, és én is féltem a kisbabámat.De nem annyira, hogy fekszem egész nap, ugráltatom a férjem, aki kiszolgál engem, nem merek felemelni egy palack ásványvizet, nem főzök, mert nem bírok állni.Nem merek dolgozni, nem megyek el bevásárolni, mert nehéz a szatyor stb.Na, ez beteges!És láttam ilyet!Én jövök-megyek, intézem a dolgom, ha megkívánom a férjem, óvatosan, de együtt vagyunk.Ugyanúgy főzök, takarítok, mosok, vásárolok, cipekedek.Soha semmilyen gondom nem volt a terhességem alatt, és egészen a mai napig (26. hét) dolgoztam.Semmi panasz, semmi görcs, minden oké.Terhes vagyok, de számomra ez egy természetes állapot.Nem vagyok halálos beteg.
2010. jún. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Régebben a családban az apa volt a fő. Ő keresett pénzt, abból volt enni a családnak. Neki szedtek először ételt, neki jutott a legtöbb hús stb. Megbecsülték, mert nélküle meghaltak volna. A gyereket szerették, de ha ne adj' Isten, meghalt egy, nem sokáig siratták, volt még 5-6-10-11 másik, akiről gondoskodni kellett.

Ma egy gyereket hozunk a világra, rengetegen küzdenek meddőséggel, az átlag magyar párnak másfél év! kell ahhoz, hogy megfoganjon a várva várt, és az még nem biztos, hogy meg is marad. Óvják, vigyázzák azt az egyet, esetleg kettőt.

Egy mai nőnek nem feltétlenül jelent gondot önmaga és a gyerek eltartása, hiszen jól fizető állás, karrierre is lehetőség van. Az apa szerepe másodlagos lett.

Ez a mindent borítsunk fel és a gyerek körül forogjon a világ szemlélet egyre rosszabb irányba visz minket. Nehezen vagy nem tanul meg önálló lenni a gyerek, kiharcolni a helyét a világban, mert anya mindig ott van, és megmondja, megcsinálja helyette. Rengeteg a túlféltett gyerek.

2010. jún. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%

Én személy szerint pont olyan kismamákat ismerek, akik adnak a küésejükre, nem zabálnak egész nap, és majdnem végig dolgoznak a terhesség alatt.

Ezen az oldalon sem nagyon láttam az általad leírt "típust". Az előttem válaszoló okfejtése meg nem értem hogy jön ide.

2010. jún. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,és én értem, hogy jönnek ide ezek a válaszok, mert én is ezekre figyeltem fel. A túlaggódás szerintem sem vezet hosszú távon sok jóra, és sokszor azt tapasztalom, hogy a túl szoros kapcsolatra nem is a gyereknek van szüksége, sokkal inkább az anyukának, hiszen ő anyuci egyetlen szerelme. Az anyukák nem tudnak elszakadni, nem a gyerkőcök...
2010. jún. 15. 18:24
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Értem mi a gondot és néha én is furcsállom ezt a hozzáállást, de nem láthat bele az ember mások életébe, nem lehet tudni ki miért eszik annyit vagy hanyagolja el a férjét stb, ez szerintem nagyon összetett.


Ha már a súlynál tartunk, megemlíteném a legújabb divatot is, a "fogyózzunk" terhesen dilit. Nekem mindkét terhességnél sikerült teljesen optimálisan gyarapodni, szerencsés vagyok, de egyre többet látom magam körül, hogy terhesen kifejezetten fogyókúrába kezdenek a kismamák. Ez is borzasztó azért :(

2010. jún. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Ez megint egy érdekes téma...:)! Kedves doktor bácsim mondta, a terhesség nem betegség csak egy állapot...

23 hetes

2010. jún. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

szerintem meg nem kellene a terhes nőkre szükíteni a kört. Rengeteg olyan nő van, aki mindenért kényeskedik, mindenbe beleköt, ugráltatja a pasiát, ha megfújja egy kis szél beteg lesz, semmit nem képes elintézni és az ilyeneket szeretik a férfiak. Mindegyiknek van pasija, akiket én csak sajnálni tudok. Szóval nem csak terhesség alatt létezik rinyálás. A férfiak úgyanúgy hibásak ebben, hogy ez így alakul. Én nem ebbe a kategóriába tartozom és láss csodát itt vagyok 27 hetes terhesen egyedül, mert apuka úgy gondolta mésgem akar velünk élni. Egyedül elköltöztem , egyedül várom a picit, még dolgozom és fogok is amíg csak bírok és a baba is engedi, nem zabálom magam kövérre, próbálok csinosan öltözni. Nem vagyok magamra büszke egyáltalán, sőt nem is dicsekszem soha ezzel, inkább szégyelem, hogy így alakult, de nem mutatom azt sem ki, hogy rossz lenne nekem. És ami a legmeglepőbb, még így is én vagyok az, aki lelket önt a rinyálos kolleganőkbe, csajokba, akiknek igazából semmire sincs gondjuk, mégis kreálnak maguknak semmis problémákat.

Szóval kikérem magamnak a terhesek nevében, főleg azok ne szóljanak semmit, akik nem élték még át ezt a 40 hetet. Mert higgyétek el azért nem olyan könnyű ez, még ha a világ legszebb dolgáról is van szó.

A túlzott féltéssel én is egyetértek,mármint azzal, hogy a mai világ sajnos már erről szól. :-(

2010. jún. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Van aki nem szexelhet, azért nem teszi, de talán egy vetélésen túl kell lenni, hogy valaki ezt megértse.

Az elhízást nem mindenki tudja kordában tartani, sokan már a terhesség előtt is túlsúlyosak voltak.

És igen, a gyerek lesz a legfontosabb az ember életében, ha megszületik, de ezt is csak az tudja megérteni, aki már szült egy gyereket.

Én szeretek csinos lenni és talán szerencsés vagyok, hogy nem híztam meg, de amíg rendeződött a testem a szülés után, az első pár hónapban, nagyon rosszul éreztem magam.

2010. jún. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!