Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ártok a picinek, ha kihagyom...

Ártok a picinek, ha kihagyom az étrendemből a cukrot és a kenyeret "fogyókúraképpen"?

Figyelt kérdés
11. hétben járok, elég súlyosan kezdtem a terhességem (76 kg, 173 cm), tornázni sajnos még nem lehet, mivel már volt egy vetélésem nem javasolt.
2007. nov. 27. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Semmi gond nem lesz. Ha ezt meg tudod állni, akkor hajrá! :))

Liszt, kenyér, cukor nélkül biztos hogy nem szedsz fel felesleges kilókat. A bbabának nem ártasz vele, de néha-néha iktass be 1-1 finom péksüteményt.

Gratula a bébihez.

2007. nov. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A cukrot mindenképpen, sőt, ajánlatos is mindenkinek kihagyni, mert üres kalória! Tésztaféléket sem jó fogyasztani. A kenyeret szerintem nem lenne szabad teljesen elhagyni, viszont fehérkenyér, péksütemény helyett barna- és rozskenyeret, pékárut kellene enni. A szénhidrátokat nem szabad kihagyni terhesség alatt, mert azokat nem tudja a szervezet elraktározni. Ha mindenképp le akarsz mondani a kenyérről, egyél helyette krumlpis ételeket, gabonaköretet. A terhesség nem a fogyókúra ideje, magadtól ne kezdj másképp táplálkozni! Legalább a védőnőt kérdezd, mit tehetsz.
2007. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem fogyiznék a helyedben, inkább megpróbálnék egészségesen táplálkozni. A cukor helyett vegyél nádcukort, a kenyér pedig legyen teljes kiőrlésű, egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket, tejterméket. Nekem a védőnő azt mondta, hogy ha nagyon megindul a súlyom vacsorára egyek túrót almával. A babádnak most alakulnak ki a legfontosabb szervei keze, kis lába, ne vegyél el tőle semmit ami a fejlődéséhez kell. Egyébként amióta teherbe esetem én is tudatosan figyelek az étkezésemre, szinte egész nap kicsiket eszek kb. 3 óránként. És szépen tudom tartani a súlyom. Boldog babavárást (17. hetes kismama)

2007. nov. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is az előttem szólóval értek egyet, a terhesség nem az az idő, amikor fogyókúrázni kell, nem most kell aggódni a felesleges kilók miatt, azt mindenki ráér a szülés után leadni, amikor már egészséges babának adott életet.

Én még csak most készülök a terhességre, de már most odafigyelek, hogy hogyan táplálkozom a leendő babánk érdekében. Van olyan az ismerettségi körömben, aki fogyózott, és a pici látta kárát, mert fogyatékosan született, és 8 hónaposan meg is halt.

Nagyon sok vitaminra van szükséged neked is és a picinek is, ezt a megnövekedett szükségletet csak úgy tudod biztosítani mindkettőtök számára, ha nem vonsz el magadtól semmit. Szerintem mindent ehetsz csak MÉRTÉKKEL, illetve sok gyümölcs, zöldség kíséretében. Inkább naponta többször, de keveset figyelve, hogy a táplálkozásod soha ne legyen egyhangú, változatosan kell étkezned és EGÉSZSÉGESEN.

2007. nov. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem nagyon lehetsz túlsúlyos,mert én is hasonló adatokkal kezdtem(jó 178 cm és 72 kg)Most vagyok 76 és látom,h ez nem vészes.A cukor helyett egyél mézet,mert abban van folsav.Jön a mindig élhes vagyok időszak,rengeteg gyümölcs a megoldás.Amúgy nem a kenyér a hízlaló,hanem az amit rápakolsz.próbáld meg mellőzni a felvágottakat,és inkább rakj tá valami olyat,amit te csináltál.Ha odafigyelsz arra,h miből mennyit eszel,akkor nem lesz baj.

Bár ismerek olyat is,aki végig csokizta a terhességét,és csak 11kilót szedett fel.Nah ő a szerencsés kisebbség:):):)

2007. nov. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hmmmm. Én 169 cm vel 46 kg val kezdtem a terhességet, és 83 kg val zártam! Nem fogyóztam, oda figyeltem mennyit és mit eszek, a kilók mégis jöttek. Szülés után 9 hónappal már csak 52 kg voltam! A szoptatás sokat segít majd a kilók leadásában. Szerintem ne fogyókúrázz terhesség alatt, mert a bab látja kárát. Jó egészséget.
2007. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Hát akkor én is izgulhatok. 169cm vagyok és 80kg, és babát szeretnék. Tudatosan próbálok táplálkozni, most járok talán a legkeményebb időszakban. Tudom neked ajánlani a www.makrobiotika.lap.hu oldalt. Szerintem a legjobb táplálkozási mód: gabona, zöldség, no hús! Én már 7kg-ot leadtam ezzel 2,5 hónap alatt. Viszont figyelni kell, hogy ne legyen túl egyhangú. Én is ebbe a hibába estem, meg is lett az eredménye, visszakúsztak nagyon gyorsan a kilók. Sok sikert. Ha gondolod, privát emailben szívesen segítek.
2007. nov. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!