Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, hogy ne hízzak...

Mit tegyek, hogy ne hízzak nagyon el?

Figyelt kérdés
én nem konkrétan az alakomért aggódok, csak szeretnék én is egészséges maradni és a babámat is annak tudni! A terhességet normál súllyal/alkattal kezdtem (168cm/53kg), viszont az étrendem,táplálkozásom szörnyű volt! Nagyon rendszertelenül és keveset ettem (napi 1-2 szendvics, vagy 1szeri étkezés). Tudom, hogy ilyen étkezéssel nem lehet kihordani egy babát ezért most ügyelek, hogy egyek mindenből (gyümi, tejtermék, husi stb), napi 3-szor.Nem kettő helyett eszek, hanem normális adagokat!!! Viszont már most nagyon kúsznak fel a kilók, mivel az eddigi étrendem nagyon megváltozott + most kezdetem el dolgozni és az eddigi nyüzsi életemhez képest irodai ülő munkám van napi 9-10 órában! Volt ezzel így valaki más is?
2007. nov. 26. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól teszed, ha változtatsz az étkezési szokásaidon. Naponta többször (akár ötször is), egyszerre kevesebbet egyél, édességet lehetőleg ne, bő folyadékkal. Az azonban elkerülhetetlen, hogy a Te alkatoddal felszedjél jó néhány kilót, hiszen a babának tartalékolni kell, a szoptatáshoz is. Én is hasonló adatokkal indultam, az első gyereknél 12, a másodiknál 16 kiló jött föl. Szüléskor lemegy majd egy része, utána pedig fokozatosan visszanyered majd a régi súlyodat. Ha teheted, mozogj, a napi séta is megteszi! Terhestornát otthon is végezhetsz (no nem a kilók miatt).
2007. nov. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a helyzet nalam is detto ugyanez.. a terhesseget 170 centimhez 51 kiloval kezdtem, es en is pocsekul ettem elotte (sztem ha a napi 1500 kcal megvolt, akkor sokat mondok). Szoval en is valtoztattam, napi 4-5 kisebb etkezes (es persze edesseg is :)) Most a 34. hetre 10 kilo jott ram (es a legtobb nekem is 9-15 het kornyeken kuszott fel), bar az utobbi hetekben olyan erzesem volt, mint ha ezt mar a babom "szivna" el tolem, es nem is ram rakodna :) Sztem szules utan szepen fokozatosan lefogyunk es megint bomba csajok leszunk :)
2007. nov. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én 164 cm vagyok és 50 kg-mal kezdtem a terhességem. Korában alig ettem, sportoltam, dohányoztam, de amint tudtam, hogy várandós vagyok, letettem a cigit, óvatosabban sportolok és eszem rendesen. Főleg húsokat és tejterméket, az édesség annyira nem jellemző. Pékárut, kenyeret viszont nem nagyon eszem, de abban nincs is sok tápanyag a baba számár. 18 hetes vagyok és 53 kg. Rubint Réka kazettárjára tornázom minden nap, neked is ajánlom. Én is aggódtam a kilók miatt, mert rajtunk, akik vékonyabbak voltak, sokkal szembetűnőbb a kis hízás is. De azt hiszem, a most tárolt kalóriák még jól jönnek a szoptatás idején :) szóval ne aggódj. sok sikert.
2007. nov. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sokan vagyunk ezzel így.

A terhesség elött,én is vékony voltam,igaz keveset ettem,diéta´ztam,egyszóval egy cipöben jártunk.

most én is hízok ám rendesen,32hetes vagyok,és sajna 17kg van rajtam.De sebaj,majd lefogyunk.

Lényeg,hogy egyél gyümölcsöt,zöldséget,és nagyon sok folyadékot igyál.

Jó baba vára´st.

2007. nov. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!