Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem hízok? Mit tegyek...

Miért nem hízok? Mit tegyek hogy hízzak?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom mert 10 hetesen a súlyom 47kiló 70deka volt, 22 hetesen 49kiló 30deka.A hasam sem nő nem is látszik hogy terhes vagyok .a doki szerint minden rendben van.
2011. márc. 18. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Miért is kellene híznod? A babád néhány deka, a méhed se nőtt számottevően (kb. egy gapefruitnyi), a véred se hígult még nagymértékben... Bőven lesz még idő a hízásra :) A pocak se kezd el azonnal nőni, általában a 20. héttől látványos. Am,íg a dokid nem mondja, hogy valami nem jó, nincs miért aggódnod! Én végig nem híztam egy dekát se... mégis normális súllyal született a lányom (ja és végig ettem, amit megkívántam, nem is vagyok túlsúlyos, 62-ről indulta, ennyivel is szültem... a lányom 3 kilós volt).
2011. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tyz hetesen még sok mindenkin nem látszik. Amúgy sem KELL híznod, nem kell 10-15 kg többlettel rohangálnod, csak mert várandós vagy. Egyél kettő helyett, de minőségileg és ne mennyiségileg. :)

Hízni fogsz, ahogy nő a baba, de ha nem szedsz mellé hájat, utána nem kell azon nyavalyognod, hogy hogy fogyjak le szülés után. :)

2011. márc. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szerettem volna ha szülés után rajtam marad pár kiló felesleg,mert már egy éve azon vagyok hogy hízzak,de nem megy.reménykedtem abban,ha terhes leszek hízni fogok de tévedtem.most 24 hetes vagyok és senki nem hiszi el hogy terhes vagyok.köszi a válaszokat
2011. márc. 18. 20:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Félidő után a babád is gyorsabban hízik. Különben meg normál terhességnél az anya nem hízik, csupán annyival mutat többet a mérleg, ami a baba súlya és a "járulékos részeké" (vér, lepény, méh, magzatvíz). Szóval, hogy nem hízol, az a normális..
2011. márc. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is 25 hetesen kezdtek gyanakodni az emberek. Még a második babámmal is.

Ez alkati kérdés. (Persze én már láttam a kis pocimat).

Másodikkal én is így jártam, 49 kilóval indultam, és 47-re érkeztem, ekkor felszólított a dokim, ha tovább fogyok, el kell választanom a nagyobbik lányomat, aki akkor még szopizott. Szerencsére ott megállta a mérleg nyelve. Pontosan nem emlékszem hány hetesen volt ez, de kb. 16 hetes voltam ekkor és szülésig még 20 kilót felszedtem, pedig 38-on szültem.


Sajnos nekem nem maradt semmi. most másfél éves a kicsim és újra 49 vagyok.

A szoptatás és az éjszakázás mindent kivesz belőlem.


Ha a doki szerint rendben vagy, nincs miért aggódni!

Jó babavárást!

2011. márc. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

En is ilyesmi hizasnal tartottam felidosen, utana indulgatott be. Utana szepen tempostan hiztam, atlagosan heti fel kilot. Osszessegeben nem volt ezzel semmi gond, nem volt keves egyaltalan. A vegere mar ram is ment, nem csak a babara.

Ket gyermekem is van, az egyik kozel negy kiloval szuletett, a masik is harom kilo felett volt. A pocakom mindket terhessegnel keson kezdett igazan noni, viszont nagyon szep volt (sokan mondtak), nekem is tetszett. Feszes, gombolyu.

Az sem utolso szempont, hogy nem repedt meg a borom (gondolom azert, mert nem volt nagy a pocakom) es szules utan mar a korhazbol kb lapos hassal mentem haza, csak a bornek kellett visszafeszesedni.

Egyebkent en is vekony/sovany alkat vagyok, a szulesektol nem lettem teltebb, sot, sajnos minel nagyobbak a gyerekek es minel tobb munka van veluk (meg ugy altalanossagban), annal vekonyabb vagyok.

Talan idosebb koromra jon fel par kilo, mert egyebkent a csaladom noi tagjai nem ilyen testalkatuak, teltebbek, igaz, hogy ok nem is ilyen magasak, mint en, mas testalkatuak.

Ha nekunk ez jutott, akkor ezt kell szeretni, nezd az elonyet. Szerintem sokkal frusztralobb, ha meg szules utan fel evvel, egy evvel is lekismamaznak, amikor tunika van rajtad, vagyha komplett ruhatarat kell cserelned, mert nem jonnek fel a lanykori cuccok. Szerintem sokan vannak, akik errol meselni tudnanak neked es talan megnyugtatni ezzel teged.

2011. márc. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
azt mondta a védőnőm hogy valószínű hogy most most kezdek majd el hízni.hát reménykedem.ma csinálok képet a kis pocakomról,holnap teszek fel egy képet hogy lássátok mekkora.köszi hogy válaszoltatok!
2011. márc. 18. 22:16
 8/9 anonim ***** válasza:
52 kilóval kezdtem a terhességet, tök vékonyan, és a 28. hétig nem híztam! Pedig addigra már nőtt a pocakom, bár nagyon kicsi volt végig. A baba viszont nagyon szépen fejlődött! Az utolsó 3 hónapban viszont felszedtem 7 kilót,a babám 3 kilós lett. S egészséges!
2011. márc. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ennyi hizás tökéletes a 22. hétig. nekem is ennyi volt és a 40. hétre 13 lett belőle, ami mé gmindig jó, de azért félidőhöz képest rendesen megugrott.
2011. márc. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!