Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha túlsúlyosan estem teherbe,...

Ha túlsúlyosan estem teherbe, akkor sem "vigyázhatok" az ételekkel, hogy ne hízzak tovább?

Figyelt kérdés
Szándékosan nem írtam a "fogyókúra" szót, mert mindenhol azt olvasom, hogy nem szabad fogyókúrázni terhesség alatt. Mielőtt kiderült volna, hogy várandós vagyok, azelőtt is igyekeztem már az ételek mennyiségére és milyenségére vigyázni és előfordult, hogy estére nem vagy csak alig ettem. Mivel több mint 30 kiló felesleg van rajtam, szeretném továbbra is ezt tartani, nem hiszem, hogy sokat árthatnék ezzel a gyermekemnek, annál is inkább, hogy nekem is könnyebb lenne kihordani őt (ráadásul visszeresek a lábaim, ami újabb rizikófaktort jelent, és nem szeretnék cukros sem lenni). Igen tanácstalan vagyok, a válaszokat előre is köszönöm.
2011. jún. 27. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
De igenis továbbra is oda kell figyelned. Én is azt teszem. Nem fogyózom, de pl. este már nem eszem kenyeret. Eszek húst, rántottát, gyümölcsöt, zöldséget stb. Édességet sem eszem mindennap. Pedig én "csak" kb. 7 kilót szedtem magamra a terhességem előtt közvetlenül,mert leraktam a cigit!
2011. jún. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél elkeseredve!Tarts diétát,én sajnos terhességi cukros lettem,6x eszem egy nap fitt vagyok tőle és nem híztam csak 6kg-ot!Nem éhezem,ezt a fajta diétát simán tarthatod!Boldog baba várást!
2011. jún. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem vigyázhatsz, ha ügyesen választod meg, mit és mikor eszel, akkor akár szinte indulási súlyon is szülhetsz.

A legjobb, ha már most kikéred egy dietetikus tanácsát, a szülészedtől tudsz kérni javaslatot, hogy kihez menjél, szerintem örülni is fog, hogy ennyire okos, odafigyelő kismamával találkozott.

2011. jún. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Annyira aranyosak vagytok, köszönöm a válaszokat, mindjárt el is bőgöm magam :)
2011. jún. 27. 08:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ilyen nagy túlsúllyal vágtam bele (sőt ha kalkulátorokat nézzük, normál súllyal) de azért van rajtam egy plusz 10 kiló.

Én nem csináltam az égvilágon semmit, nem figyeltem oda az étkezésre és híztam 10 kilót, 4 kiló lett a baba. Mikor hazajöttem a kórházból 5 kilóval kevesebb voltam az eredetinél és olyan ruhákat hordok, amiket rég félretettem, még a terhességem előtt, hogy azok sose jönnek rám.

Méretben is egyébként korábban hordtam 40-42-es ruhákat, most 38-ast.

2011. jún. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem árt ha odafigyelsz magadra. Sok cukorbeteg tart diétát, amit minden ember csinálhat. Érdemes lenne konzultálnod egy diétetikussal is, aki nagyon sok hasznos tanácsot tud adni. Boldog babavárást!
2011. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jókívánságokat és a jó tanácsokat, egyet is értek velük és igyekszem is őket megfogadni.
2011. jún. 27. 13:36
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen megértem az aggodalmad..:-(Én plusz 20kilóval kezdtem(amit fog.gátló miatt szedtem fel)és én is félek,féltem ,hogy mi lesz velem.Sajna én még a "víztől is hízok"típus vagyok,tehát egyből hízok...:-((és bizony ha nem figyelek egyből feljönnek a kilók.Most 29+2hetes vagyok és +13nál járok...úgy,hogy a védőnőm tanácsára kerülöm a szénhidrátot.Tehát nem eszem,-kerülöm-a fehér kenyeret,krumplit,édességet,csokit,édes péksütiket..,cukros üdítőket..Inkább megpróbálok sok zöldséges ételt enni,mint pl levesek,salik,főzelék,és sok almát eszem,meg sok tejterméket(joghurtokat)...Édességként pedig túrórudi,meg fagyi...(de az sem nagy mennyiségben).Emellett zöld teát iszom és sok vizet...

Szerintem ha tudod,te is próbáld meg ezt követni,egyél sok zöldséges,gyümis dolgot,sajtokat nyugodtan lehet enni,meg husikából is a szárnyasokat...Úgyhogy fel a fejjel!!

Tényleg nem szabad pocakosan fogyózni,de egy kis odafigyeléssel megelőzhető,hogy sok kiló menjen fel...

Viszont sajna valaki az a fajta-én is pl-hogy nagyon hamar és mindentől hízik és hízékony...,de így is lehet figyelni és elkerülhető a sok hízás!!

Boldog Babavárást és jó egészséget kívánok neked!!

29+2hkm

2011. jún. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

85 kilosan estem teherbe

nem figyeltem, "ketto helyett ettem"

100 kiloval mentem szulni

105el mentem haza a korhazbol (hormonok, pedig -bebi, magzatviz, stb)

egy ev alatt meg feljott tiz

aztan egy ev komoly dieta, mozgas, -30 kiló

es 84 kilósan megint pozitiv a teszt :)

95 felé nem nagyon akarok menni


bar azt mondjak a testsuly 20%at egeszseges felszedni

hát.

en remelem max csak 10 kilót fogok hizni


5 hetes kismamó

2011. jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én egyébként, aki rendkívül nagy evő vagyok, most szinte alig kívánok valamit. Nem is viszem túlzásba az evést, bízom a testemben és próbálok a jelzéseire figyelni. Hízni viszont nagyon nem szeretnék már, így mindenképpen felkeresek majd egy dietetikust és konzultálok a nőgyógyászommal is ebben a kérdésben, de hozzá csak 8 hetesen szeretnék elmenni. Egyébként még csak 5 hetes múltam, de igen nyűgös vagyok :)

2011. júl. 3. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!