Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 kismama vagyok és a dokim...

30 kismama vagyok és a dokim több pihenést javasolt. Hogy oldjam meg a takarítást, ha a férjem nem csinálja?

Figyelt kérdés
Nagy házunk van és egy két éves lányom.Nem győzöm.Mi lesz két gyerek mellett?
2010. máj. 27. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért nem csinálja?

Kérdésedre válaszolva: sehogy. Pihenést rendelt a doki és azt komolyan kell venni!!!!

2010. máj. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha tudsz kérj meg valakit(pl:anyukádat,barátnődet).Ha erre lehetőséged nincs,akkor egy nap csak egyszer és a fontos dolgokat csináld meg.A férjed miért nem segít?
2010. máj. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen férfi az, aki nem takarít????


Mégha 30 kismamából is állnál, akkor mindenkinek jutna egy kis munka, de így?


Mindig rosszul választotok férjet...

2010. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Közlöd vele, hogy vagy kitakarit, vagy jön hetnete egy takaritónő, akienk kifizettek hetente kb 5000 Ft-ot és akkor is szép rend lesz, választhat.

Egyébként meg tényleg rosszul választottál párt...

2010. máj. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Sajnállak,hogy nem számíthatsz a férjedre.De a babát ne kockáztasd.Ha nem takarítasz,hátha fogja és nekilát.
2010. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

MIndennap csak egy-egy részé csináld meg, szépen lassan, és közben csücsülj le picit. Én így csinálom, mindennap egy picit pakolászok de lassan, óvatosan hajolok le, és 10-15 percenként lecsücsülök, gátradőlök és beszélgetek a babámmal :)

A pihenést komolyan kell venni, a férjednek is meg kell hogy értse, hogy lehet hogy eddig nem vette ki a részét a házűimunkából mert ő kereste a pénzt, te vezetted a háztartást, de ez most más helyzet és rá is szükség van bizony.

Nálunk is az elején nehezen értette meg hogy váétoztak a dolgok, mert az én féjrem bár nagyon házias, de ő a kutyasétáltatást nem volt hajlandó csinálni azelőútt, mondván én akartam a kutyát.

MOst már pár hete megértette hogy nagy hassal nem fogom tudni felöltöztetni az ebet (hám, póráz), nem tudo utána futni a parkban szóval neki kell csinálni.

Azóta néha morog a kutyussal (amolyan játékosan :)) de megcsinálja, csak el kellett neki szépen magyarázni hogy ez egy ideiglenes a helyzet és a babáért teszi :)

2010. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen! Az ő pénzén fogadj takarítónőt!:-)
2010. máj. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát igen! Takarítónő lesz a vége.Takarított ő eddig kb. 2 hetente egyszer felszínesen, úgy látszatra, de az nem elég. A két éves lányom után elég rohangálnom egész nap, neki meg könyörögni kell, hogy takarítson. Ebbe is belefáradtam.
2010. máj. 27. 21:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 33 hetes. Karácsonykor került hozzánk egy kutyus "ideiglenesen", ami azt jelenti, hogy innen már nem megy el:)) Lakásban vagyunk, aminek az az eredménye, hogy napi szinten kell porszívózni, hogy ne vesszünk el a kutyaszőrben:) Én kiborultam, hogy én ezt az utolsó időkben nem fogom bírni, pláne, ha meglesz a gyerek.. erre az évfordulónkra ezt kaptam:

[link]

nekünk a legegyszerűbb van és nagyon szépen kiporszívóz.. azóta a férjem nagyon büszke magára, hogy ez a kérdés is megoldódott:))

Egyébként, ha ezt nem engedhetitek meg magatoknak anyagilag és a takarítónénit sem, akkor bizony nem marad más, beszélni kell a férjeddel, hogy a gyermeke egészsége érdekében kell most pihenned, ezért nem tudsz ilyen dolgokkal foglalkozni. Nem tudom, hogy milyen típus a párod, de nálunk a rendetlenség inkább engem zavart, ő simán eléldegélt volna egy kis szemétkupacon is.. szerinte tisztaság volt:)

Remélem tudsz beszélni a pároddal.

JÓ PIHIT!

2010. máj. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!