Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki nem csinált...

Van itt olyan, aki nem csináltatta meg a kombinált tesztet?

Figyelt kérdés

Annyiszor hallani h téves eredményt mutat.

Ennyi pénzért ez h lehet?

Utána meg megkell csináltatni más tesztet ami gondolom fizetos úgyszint és izgulhat az ember hetekig?


Nemtudom eldönteni megcsináltassuk-e

Mennyire gyakori a téves eredmény? :/


Felelőtlenség lenne kihagyni és csak genetikaira elmenni?


22N


2017. aug. 14. 23:05
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Ha meg nem te vállaltad, akkor ne akarj helyettem dönteni. Nagyon sértodos lehetsz ha ezen felhúztad nagad .
2017. aug. 15. 15:17
 22/26 anonim ***** válasza:
No comment... :D
2017. aug. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Norman Bates ***** válasza:
70%

Nem kell belekotni mindnbe, elso babamat varom, nem ismerem a magyar terhesgondozast, honnan tudjam minek felel my a midwife?

Tenyleg ez a kakan is csomot kereses...

2017. aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kerdezo,


A 14-es kedvesen valaszolt a kerdesedre, te pedig leoltod, mert 1 db szot angolul irt?


De akkor, hogy teljes legyen a kep, a midwife-nak NEM a vedono a jelentese, nem is a legjobb leforditani amugy magyarra, mert igazabol "szuleszno", de Angliaban ok vezetik a terhesgondozast, nem is lat orvos, meg a szulesnel sem, csak ha valami problema van. A vedono csak par hettel szules elott kerul kepbe, amugy a vegzettsege neki is "midwife", de ot meg "health visitor"nak becezik ilyenkor, de vallalnak korhazi orakat is, ezert lehet, hogy o lesz a szulesznod es a vedonod is egyben, sot szules utan a szoptatasi tanacsadod is.


Feltettel egy kerdest, olvasd el/koszond meg a valaszokat es szurd le a kovetkeztetest sajat magad szamara, ha meg nem erdekel, es csak kotozkodni akarsz, akkor minek kerdezel barmit is?


En megcsinaltattam, engem megnyugtatott az eredmeny, az ultrahangra amugyis elmentem volna, egy plusz vervetel nekunk belefert, nem tudom, hogyan befolyasolta volna a dolgokat, ha rossz eredmeny jon ki, azert szerintem egy Edward vagy Pataunal baromira nem mindegy sajnos, hogy mikor tudja meg az ember :-(


Amugy meg nem mutat teves eredmenyt (ez alapbol hulyeseg), hanem egy aranyszamot mutat. Ha mondjuk mar a magasabb kockazatu csoporthoz tartozol es 1:150 jon ki, azzal mar tovabb kuldenek komolyabb vizsgalatokra, pedig "csak" 150 gyerekbol 1 db volt down koros hasonlo eredmennyel. Attol meg az eredmeny, ami kijott, nem teves.


A genetikai nem fogja neked ezeket kimutatni, csak valoszinusiteni lehet belole, de az meg annyira sem biztos amugy, mint a kombinalt teszt eredmenye.


Ha tudod, hogy a korulmenyeid miatt nem szeretnel beteg babat bevallalni, akkor igen, szerintem felelotlenseg lenne kihagynod. Vagy mehetsz rogton prenara vagy niftyre, na azok ara aztan a csillagos egben van, de biztosabb eredmenyt adnak, vagy meg ugye van az amnio vagy korionboholy biopszia, a maguk 1%-os vetelesi aranyaval - ertsd 100bol 1 db baba...


De ha nem erdekelnek a kerdesedre adott valaszok, akkor baromi egyszeru a dolog = inkabb ne kerdezz maskor semmit.

2017. aug. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Norman Bates ***** válasza:
83%
Koszi utolso, pont akartam is irni, hogy szerintem tobb mint egy vedono, mivel ugye nincs orvos es vegig a midwife hoz kell jarni, kiveve uh, ami ugye korhaz. Birom amikor ilyenen belem kot, ugy, hogy fogalma sincs rola...
2017. aug. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
72%
Mi is megcsináltattuk és ha lenne még majd babánk, akkor újra megtennénk. Ahogy egy másik válaszoló is írta, ha "rossz" eredmény jön ki, akkor tovább küldenek olyan vizsgálatra, ahol már 99-100%-ra meg tudják mondani, ha baj van. Szerintem azt a 35-36 ezer forintot bőven megéri.
2017. aug. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!