Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki nem csinált...

Van itt olyan, aki nem csináltatta meg a kombinált tesztet?

Figyelt kérdés

Annyiszor hallani h téves eredményt mutat.

Ennyi pénzért ez h lehet?

Utána meg megkell csináltatni más tesztet ami gondolom fizetos úgyszint és izgulhat az ember hetekig?


Nemtudom eldönteni megcsináltassuk-e

Mennyire gyakori a téves eredmény? :/


Felelőtlenség lenne kihagyni és csak genetikaira elmenni?


22N


2017. aug. 14. 23:05
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Mi nem tartanánk meg downos babát pl, de az állitólag a genetikai uhn kiderül az orrcsont es a tarkóredő méreteiből
2017. aug. 15. 09:54
 12/26 anonim ***** válasza:

Ha az UH-n úgy látják, hogy szükséges a kivizsgálás akkor megcsináltattuk volna. De szerencsére nem volt kamuzós a doki és nem játszott (mert szoktak), hogy ó úgy látom, hogy határ eset, nézessék meg a teszten, biztos ami biztos.


Mivel az UH eredmények jók voltak, nem akartunk kombinált tesztet csinálni.


Egyáltalán nem felelőtlenség szerintem. A teszt az információt szolgálja, nem az életét befolyásolja. Mármint ha down szindrómásként fogant meg, akkor azt befolyásolni nem lehet. A teszt a szülőknek információ, a szülést, a terhességet nem befolyásolja. Maximum az életét akkor, ha a szülők nem fogadják el így.

2017. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Sosem volt az a fajta a dokim, magánba járok,nem is nála csináltatnám meg. Sok haszna nem hiszem h penne belőle!:)


Koszi h ezeket leirtad.

Van egy beteg batyam, rola kell gondoskodnom, ha anyuek nem lesznek, nem birnam elviselni ha a gyerekem is olyan lenne. Nekik sem jó az ,hiába nemtudnak róla, nem normális az az élet

( a batyam féltestvérem apu reszerol, es az anyuka testvere volt downos igy orokolte) szval emiatt sincs nagyobb veszély ránk nézve :)

2017. aug. 15. 10:27
 14/26 Norman Bates ***** válasza:
54%

Itt Angliaban megkerdezte a midwife, hogy szeretnem-e, de fizetni nem kell erte.

Szptemberben lesz majd.

2017. aug. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Szia ha ingyenes lenne TALÁN megcsinalnam.

Aki angliaban el mert nem magyarul irja , minden szót magyarul irsz csak a védőnőt nem. Gondolom olyasmit jelent. Ennek semmi ertelmet nem latom h nem magyarul írjátok🙄🙂

2017. aug. 15. 11:57
 16/26 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is FMF vizsgával rendelkezik a magándokim, ennek ellenére megcsináltattuk, szerintem annyit bőven megér, amennyibe kerül.

Az UH önmagában kb. 70%-ban tudja kiszűrni a Down-szindrómát, kombinált teszt esetében ez az arány majdnem 97% (életkor függvényében), de 90 felett van. Nekünk az a +20-27% megért 20 ezer ft-ot.


Ha rossz az eredmény, elküldenek genetikushoz, ő meg javasolni fogja az amniocentézist. Kombinált teszt alapján nem is dönthetsz a terhesség sorsáról, mivel nem diagnosztikus értékű, hanem szűrővizsgálat értékű.

2017. aug. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Jó is lenne ha 20 ezer ftba fájna.. de a kornyeken 35-40...
2017. aug. 15. 13:02
 18/26 anonim ***** válasza:
69%

20 ezer ft volt, + az UH/szokásos terhesgondozás 16 ezer, mint mindig. Ha így vesszük, 36 ezer volt. De mivel a terhesgondozás amúgy is 16, így csak +20 volt.


Azért ha van Down-os a családban, én biztosan nem akadnék fenn ezen a 40 ezer ft-on.

2017. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Nem a mi csaladunk részéről.. apu ex nejenek a testvere volt downos nekem ahhoz nulla kozom van.

Igen? Akkor kifizeted nekünk?:)

Amúgy nem kell rábeszélni, nem szép dolog.. oké leírod a véleményed, de nem kell ennyire ráizgulni a témára! Mutattam paromnak a válaszokat, hnap a védőnőt is kikérdezem es meglátjuk. Utána döntünk, genetikain a dokimnál is rákérdezünk.:) batyameknak 3 gyerekuk van, egy sem downos. Nagyon kicsi kockázat jött ki. Csak elso babaval csináltatták meg a kombinált tesztet☺☺ itt ezt le is zarnam ( veled) nem szeretem ha vmit ennyire erőltetnek rám. Persze nem akarlak megbántani, tudom h nem rosszindulat vezérel

2017. aug. 15. 13:47
 20/26 A kérdező kommentje:
Amnio mennyibe kerul? Gondolom az sem éppen ingyenes.. ez a lényeg, h az egész pénzről szól!
2017. aug. 15. 13:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!